MŠK Žilina - Majster ligy

12.06.2015 / Richard Hanzlik
Hurá! Žilinčania sú najlepší! Aspoň v niečom... (photo: SITA/Ján Viazanička)

Hurá! Žilinčania sú najlepší! Aspoň v niečom... / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Takurčitéé, že nie. Ibaže by sme sa na ligu pozreli z inej stránky. Aké by to bolo, keby sa počítali iba góly Slovákov?

A komu tím prospějete?

Je to teraz v móde. V Španielsku napríklad zistili, že ak by do výsledkov zápasov nezapočítali góly slovenských futbalistov, nezmenilo by sa nič. Potom sa pozreli na to, ako by vyzerala Lalaliga s čisto španielskymi gólmi. Majstrom by bolo Bilbao, vypadol by Real. Ja som si prácu uľahčil a išiel som hneď na odstraňovanie legionárov z výsledkových listín uplynulej sezóny.

A komu tím prospějeme? Asi nikomu, pretože tento titul je čisto fiktívny. Každému je jasné, že ak by neplatili góly legionárov, koučovia by ich do zápasu nenasadili. Kráľom strelcov v čisto národnej lige by sa teda logicky stal Slovák, menovite Mihálik zo Žiliny. Aj touto cestou mu gratulujeme a posielame… tento článok.

Kto trpel najviac? 

Pred škrtaním som si hovoril, že najviac utrpí Trenčín, ktorý sa v predstihu začal aklimatizovať na utečenecké kvóty. Jeho titul bol v ohrození a nakoniec aj padol. Toto využila Žilina, ktorá by získala titul s neuveriteľným 11-bodovým náskokom pred Trnavou. Takže titul zase nenenehehe. To je len desať eurocento bodov. Ruky by si mohol mädliť aj Ivan Gauád, ktorého junci to dotiahli na tretie miesto zaručujúce Európu. Slovan si pohoršil celkom solídne, môže za to Milinkovič, Soumah a iní cudzopasníci. Záhoráci si pekne šábli delenú šiestu priečku a na konci sa krčí aj v tomto hodnotení Dukla, takže vypadnutie je zaslúžené naozaj z každej stránky. Možno keby sme do úvahy brali iba zápasy hrané na Štiavničkách a výsledky ostatných stornujeme, ligu by vojaci udržali.

Fortuna liga 2014/2015 po odrátaní gólov legionárov

  1. MŠK Žilina - 66 bodov

  2. FC Spartak Trnava - 55 bodov

  3. MFK Ružomberok - 54 bodov

  4. AS Trenčín a DAC Dunajská Streda - 46 bodov

  5. ŠK Slovan Bratislava - 42 bodov

  6. FK Senica a Spartak Myjava - 40 bodov

  7. Šport Podbrezová a MFK Košice - 37 bodov

  8. ViOn Zlaté Moravce - 35 bodov

  9. Dukla Banská Bystrica - 27 bodov

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár