Slovenské europohárové percentá, po prvé

25.06.2015 / Richard Hanzlik
Trenčania aj Žilinci odvážne skrížia už čoskoro kopačky s eurosúpermi. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Trenčania aj Žilinci odvážne skrížia už čoskoro kopačky s eurosúpermi. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

A máme čo sme chceli. Los letných pohárov bol k našim klubom opäť raz neúprosný. Každému vylosoval súpera a to už je prvá prekážka na ceste za titulom. Pre Borisa Filana bol však žreb dobrý, štyria naši zástupcovia dostali súperov zo štyroch rozličných krajín v kombinácii sever, juh, Balkán, Rumunsko. Ako dlho potrvá futbalový seriál Vo štvorici za futbalom, to si dnes netrúfne tipnúť ani Robo Rák.

Kto ako fasoval

Najprv stručne, keby sa vám obidvom nechcelo čítať ďalej. Trenčín vyfasoval Steauau Bukurešť. Au! Žilina si to rozdá so severnírmi, Slovan nadviaže na korene svojho hokejového brata na ceste za karibskými schránkami a zastaví sa na Gibraltare. Spartak opäť proti Sarajevu, ale iba Olimpicu. Takže najprv tie stereotypy.

Rumunský majster má veľký štadión, ešte väčší rozpočet, príde asi aj veľa divákov.

Severné Írsko, typický ostrovný futbal, fanúšikovia, nakopávané lopty, silný vietor.

Gibraltar je trpaslík, veľká malá neznáma, čo by sme ako little big country mali mať zmáknuté.

Sarajevo, horkokrvní balkánci, horúca pôda, nevyspytateľné prostredie a teda je to Balkán.

AS Trenčín - Steaua Bukurešť

Srandičky bokom, Steauauaua je fakt silný súper. Pred tromi rokmi tam síce vyhrala Trnava, ale doma prišiel preplesk 0:3. A teda zaslúžený. Trenčín však má svoju ofenzívnu silu a miestami ani nebudete vedieť, kto za koho hrá. Škoda, že budú hrať doma-nedoma v Žiline a nie na umelke, čo by možno vyrovnalo postupové šance. Ak chcete veľa dosiahnuť, je potrebné spávať so šéfkou, alebo poraziť silného súpera. Trenčín prvú možnosť nemá, takže vieme čo treba. Viete akoo.

Šanca na postup: Na 100% jeden z dvojice postúpi, na 40% to bude Trenčín.

MŠK Žilina - Glentoran FC

Súper Guľovcov je známy, aj keď je dosť neznámy, aj keď je ževraj pravidelným účastníkom letných futbalových laškovačiek. Jeho neznámosť ho pasuje do role aucidera a hovorí sa o ňom, že nakopáva lopty. To je vždy lepšie, ako keby nakopával mačky, prípadne súperových hráčov. Takáto prekážka by nemala Žilinu prekvapiť a jej kombinačný futbal môžu poraziť iba hluční fanúšikovia. Na takých nie sú rozmaznané ušné bubienky žlto-zelených príliš zvyknutí z tichého domáceho prostredia.

Šanca na postup: 70% Žilina.

ŠK Slovan Bratislava - College Europa FC

Na prvý pohľad to vyzerá, akoby belasých junákov nenechali ani hrať, ale pustili ich iba do nákupného centra pri študentských internátoch. Na Gibraltar sa chodí dovolenkovať, Slovan si tam vybehne po postup. Súper bol v pohári iba raz a aj tam ho ponížil Fc Vaduz. Klub, ktorý vo svojej domácej lige vyhráva častejšie ako Karoll Gott a porazili by ho aj účastníci diskusie s Michalom Havranom. Neviem čo by sa muselo stať, aby sa toto skončilo fraškou. Možno by musela vybuchnúť sopka, aby Slovan cestoval autobusom. Ten by sa musel už za Viedňou pokaziť, hráči by naskočili na vlak s opitým rušňovodičom a nefungujúcou klimatizáciou. Po príchode na štadión by zistili, že opice pokradli všetky lopty a tak sa bude hrať s mangom. A to by ešte stále nemali domáci šancu na postup.

Šanca na postup: 150% Slovan.

FC Spartak Trnava - Olimpic Sarajevo

Skončili ste, jasná správa. Takýto telegram mohol letieť do Sakrajeva ihneď po vylosovaní. Klub mladší ako naša banánová krajina je slabšou odnožou FK Sarajevo, cez ktorého už Spartak raz úspešne neprešiel. Varovný prst jedna je jasný, varovný prst dva je zapožičané domáce prostredie z Zlatých Moravciach. Lanské úspešné ťaženie Spartaka by však malo hráčov motivovať k preskočeniu tejto, na prvý aj druhý pohľad, nekomplikovanej prekážky.

Šanca na postup: 70% Spartak.

Spolu majú naše klubu 330% šancu na postup, takže je veľká šance že počas prvých ligových kôl sa bude na čo vyhovárať.

Športu zdar, z futbalu plášť!

 

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár