Dá dole Bolta?

29.06.2015 / Stewo Biroš
Trayvon Bromell (photo: SITA/AP Photo/Don Ryan)

Trayvon Bromell / (photo: SITA/AP Photo/Don Ryan)

Rodák z Floridy začal behať keď mal desať, a hlavne potom, ako ho to uvidel robiť strýko Terrell.

Trayvon Bromell

Devätnásťročný talent z nebies s rýchlosťou geparda priznáva že „mladosť“ nezvládal práve brilantne, za dva roky stihol zlomiť pri nepodarenom salte cez kamaráta obe kolená, predlaktie i bok. Keď dal ale na strednej  v sedemnástich stovku za 9.99, okolitý svet tušil, že modrá planéta čochvíľa spozná novú šprintérsku hypernovu. Bromell. Trayvon Bromell, priatelia.

Piati najrýchlejší muži sveta sa volajú Usain Bolt, Yohan Blake, Asafa Powell, Tyson Gay a Justin Gatlin, a iba  druhý menovaný  prekonal na sto metroch hranu 10-ich sekúnd predtým, ako dosiahol 20. Usain porazil tú istú vzdialenosť za menej než desať sekúnd až keď mal 21, a čujte, vedzte, sledujte – Trayvon Bromell tak dodnes učinil už štyrikrát. Oficiálne. 

Juniorský rekordér a presvedčený kresťan na rozdiel od väčšiny šprintérov netrpí prehnanou muskulatúrou a v porovnaní s jamajskou šprintérskou modlou už vôbec nie ani výškou. Pri 175-ich centimetroch, 71 kilách a nie práve kráľovskej angličtine to má však čierny mladík v hlave jasné: „Height don’t mean nothing...“

Majstrovstvá sveta v atletike si vychutnáme o dva mesiace v Pekingu, bratia a sestry, v spare leta tak koncom augusta /22. - 30.8/ stopercentne nezabudnite na dychzatajenú rýchlovku Davida a Goliáša, bo že práve šprint je onen športový zázrak, kedy ide každý borec na maximum po celú dobu pretekov...

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár