Slovenské europercentá, po druhé

15.07.2015 / Richard Hanzlik
Šance na postup mužstva okolo tohto muža sme vypočítali na 80%. (photo: SITA/Ján Slovák)

Šance na postup mužstva okolo tohto muža sme vypočítali na 80%. / (photo: SITA/Ján Slovák)

Mesiac s mesiacom sa stretol odkedy sme naposledy tipovali šance našich futbalových nepárnokopytníkov v pohárovej Európe. Za ten čas už tri kluby stihli postúpiť a ten štvrtý si k tým trom hľadá cestu. Bohužiaľ nie postupovú, ale zostupovú do rovnakej súťaže. Mesiac je dosť času na to, aby sa dala prekonať perióda, pípla nám tá najkrajšia smska a spoznali sme nové prekážky na ceste za víťazstvom v Európskej lige. Prečo si rovno nedať tie najvyššie ciele?

 

Steaua Bukurešť - AS Trenčín

Skóre po polčase 2:0.

Pohárová matematika je krutá, ako matematika pre siedmy ročník. Dva inkasované góly v Žiline znamenajú takmer isté serus Lige majstrov a pád o triedu nižšie. Trenčín nedokázal zakryť nervozitu a veľkú motiváciu dokázať dobrú vec. Napriek odvážnemu hernému prejavu, tak netypickému pre naše mužstvá v európskych zápoleniach. Možno bola na vine aj tráva, neobvykle prírodná. Trenčín sa snažil kombinovať, ale vo vzdialenosti 30 metrov od brány chcel hrať každý až príliš na seba. Akoby zabudli, že nehrajú domácu ligu. Hostia v druhom polčase trestali dvakrát a od toho momentu Trenčín z hracej plochy odišiel. V Bukurešti to bude ešte ťažšie, ibaže by využili danosti našej ligy, z ktorej sú Trenčania naučení hrať aj na štadióne bez divákov.

Šanca na postup : 5%

 

Dacia Kišiňov - MŠK Žilina

Po prvom oddychovom kole dostala Žilina konečne súpera. Do malého Rumunska cestuje s psychologickou výhodou, keďže pred piatimi rokmi cez súpera postúpila bez problémov. Klub, po ktorom pomenovali jedno z najškaredších áut sveta by mal byť z kategórie priechodných a zostreliť by ho mohol rozbehnutý Jelič. Lenže všetko, čo je z Moldavska, je nepríjemné minimálne rovnako, ako samotný názov tejto duchom krásnej krajiny. Ak sa Guľovým horníkom podarí vonku skórovať, v odvete svoj postup už iba enterom potvrdia.

Šanca na postup : 70%

 

ŠK Slovan Bratislava - University College Dublin

Po škole z Gibraltaru dostal Slovan do cesty ďalšiu školu. Tentokrát z Írska. Bude z toho pekná sociologická štúdia o kvalite vzdelávacích inštitúcii naprieč Európou. Za našu krajinu bola ako vzorka vybraná Vysoká škola Danubius v Sládkovičove. Slovanu sa už vrátil aj Vittek, reálny je štart Muchy, za 4 evri by mohli prísť aj fanúšikovia pozrieť. Súper silno hrateľný s klasickými rečami o ťažkom a kontaktnom boji s nakopávanými loptami. Keďže nie som veľký fanúšik írskeho futbalu a ani na FIFE nehrám za jeden z ich zeleno-katolíckych mančaftov s priemerným hodnotením hráčov pod 40, nepoznám súpera. Ale keďže ja nie som ten, kto musí belasú družinu pripravovať na zápas, mám to celkom na saláme a lúčim sa s odsekom konštatovaním, že ak Slovan nepostúpi, môžu si tréneri bez práce začať aktualizovať svoje CVčka (pre starších trénerov rozumej životopisy) a spolu so slohovou prácou na tému Snívalo sa mi, že už aj ja trénujem Slovan posielať na adresu kariera@skslovan.com.

Šanca na postup : 80%

 

FC Spartak Trnava - Linfield Belfast

Najodratejšie uši po prvom predkole má Spartak. Do cesty sa mu aj tento rok postaví ostrovné mužstvo. Pred rokom si pomlsal na Škótoch, tentokrát by mal rovnako zvládnuť aj súpera zo Severného Írska. Ale keďže Európska liga je len bonus, tak ani prípadné vypadnutie nič nerieši. Najdôležitejšie je dať dopredu dobré dôvody, prečo môžeme vypadnúť. Navyše bez Vlaska a Clébera, avšak možno už s Baézom a do Kocúrkova sa vrátil aj Marek Janečka. Opačným smerom sa bude pravdepodobne poberať tréner Jarábek. Zlá správa pre všetkých nechcených futbalistov, ktorí plánovali prestúpiť do Trnavy. Ale nech je jak je, takýto súper sa musí preskočiť, inak by som hráčom zakázal vstup na nový štadión.

Šanca na postup : 70%

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár