Pondelkové tréneroviny - Nováčikovský tábor

27.07.2015 / Richard Hanzlik
Výskok do najvyššieho ligového poschodia sa lepšie podaril Skaličanom (v zelenom). Michalovce (v žltom) doma porazili.  (photo: SITA/Martin Medňanský)

Výskok do najvyššieho ligového poschodia sa lepšie podaril Skaličanom (v zelenom). Michalovce (v žltom) doma porazili. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Nie je nič ľahšie, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. Vitajte pri domácej lige futbalovej. Už úplné druhé kolo zbehlo cez víkend a ak ste v tom čase čvachtali svoje sixpacky niekde v Senci, prípadne okopávali vinič, prečítajte si v priebehu piatich minút to najpodstatnejšie, čo váš život obohatí minimálne rovnako, ako Hemostop gél. Spoiler alert - štyria z účinkujúcich sa v prípade nezdaru mohli vyhovárať na účinkovanie v európskych súťažiach. Traja z tých štyroch aj postúpili ďalej, takže táto možnosť ešte dva týždne pretrvá.

Hajlajtom kola bol určite zápas dvoch nováčikov, z ktorých jeden je na priebežnom prvom mieste a drží si svoj bielo-zelený dres. Ružomberok stratil zápas v Senici hokejovým gólom, Trenčín si zopakoval prvý polčas z Bukurešti, Žilina pokračuje v rozdávaní, Myjava šľape ako Greipel a Trnava ako fejkové hodinky z Číny. Na svoje si prišli aj fanúšikovia kartových hier, v tomto kole boli udelené dve červené. Jedna pre Kubíka, druhá pre Nikoliča, ktorému fakt ide karta. Vypichnúť by som chcel niekomu oči a najmä návštevu kola v Dunajskej Strede. Na svojich a na trnavský Spartak sa prišlo pozrieť vyše 5000 divákov.

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 1:0, 1016 divákov (hralo sa v Senici)

Človek by čakal, že na prvý domáci prvoligový zápas Skalice príde plný dom. Ale tým, že sa kvôli rekonštrukcii štadióna hralo v Senici a navyše boli na Záhorí aj iné možnosti, ako minúť cez týždeň zarobené peniaze, ľudia prišli v počte tisíc. Ak to pásikavým takto pôjde ďalej, v prvom ozajsky domácom zápase bude máganica. Domáci na súpera nabehli a Gašparík ich presóloval do vedenia. Keď hostia z východu vytriezveli do reality, už bola domáca obrana zatvorená ako štátny úrad v utorok 14:30 a sami určite viete, že tam vás nedostane ani to, že vášho kamaráta sused má bývalú, ktorá pozná vrátnikovú manželku z kurzov sudoku. Skalica inak vedie ligu. Asi preto, že som ju tipoval na zostup. Neni začo.

FK Senica - MFK Ružomberok 1:1, 1589 divákov (aj toto sa hralo v Senici)

Toto bolo tak, že kto z koho. Obidvaja mali v tabuľke po prehre a v piatok niekto už musel bodovať. Ružomberok nechal Macíka na pokoji a tak nastúpil aj s brankárom. Gauád zvolil taktiku “do tankoch”, keď pred do formy sa vracajúceho Ďubeka postavil Masaryka a Jakubka. A aj preto mali viac snahy na špičkách kopačiek v úvode oni, čo sa lineárne menilo ku koncu polčasu, keď začali Šavola ostreľovať domáci borci. Husársky kúsok vyšiel Gauádovi v druhom polčase, keď stiahol Jakubka a striedajúci Lovás potreboval na gól iba necelé dve minúty. A teda ešte center a loptu k tomu samozrejme. Hostia mohli zápas rozhodnúť definitívne, ale za svoje nepremenené šance pykali v posledných minútach. Pillár vložil svoju hokejku do Hlohovského centra strieľaného tesne nad ľadom a bola z toho remíza.

Šport Podbrezová - AS Trenčín 0:2, 2125 divákov (nehralo sa v Senici, hralo sa v Brezne)

Trenčín si v Podbrezovej zahral presne to, čo v Bukurešti. Do polčasu bol jednoznačne pánom na ihrisku a po polčasovej prestávke dal nohu z plynu dole. Kým v Bukurešti z toho boli dva inkasované góly, v Podbrezovej domáci tlak nielenže ustál, ale pridal aj druhý gól a zaslúžene si odniesol tri góly. Inak, hráči hostí si ešte aj dnes na trenírkach nosia logo svojho prvého ambiciózneho trénera - Roba McDonalda. Na tú sľubovanú Ligu majstrov si budú však musieť ešte rok počkať. Podbrezová do zápasu vstúpila až s priveľkým rešpektom, čo celý duel rozhodlo.

MŠK Žilina - ViOn Zlaté Moravce 5:1, 1689 divákov

Zatiaľ naše najpresvedčivejšie pohárové mužstvo vstúpilo do ligy zo zdravotných dôvodov až v nedeľu. Súper prišiel najvhodnejší možný a pred Poltavou si nič lepšie šošoni ani želať nemohli. Do pamätníčka si nezapisujem všetky zápasy našej ligy, ale mám taký pocit, že Žiline to proti Moravciam vždy išlo. Výsledok 5:1 pripomína hodový zápas, ale všetko sa to strhlo až po kontaktnom góle hostí na 1:2. A potom to padlo ako lavína na Pepu. Domáci však predviedli výborný výkon a takmer celý zápas sa niesol podľa toho, ako Guľa pískal.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1, 1890 divákov

Rozstrieľali sa tí belasí proti študentom z Dublinu a až Krasnodar preverí ich tohtosezónnu kvalitu. Keď naposledy hralo mužstvo z hlavného mesta v Rusku, nevideli jeho hráči pol roka výplaty. To len tak, aby si nebrali lízingy na autá a radšej počkali, keby náhodou. Ktovie čo by cyklisti na Tour de France povedali na “nahustený” program 2 zápasov do týždňa. Slovan pre istotu šetril hráčov a tí, ktorí nastúpili si asi mysleli, že sa to vyhrá samo. Samo nevyhral, vyhrala Myjava po zodpovednom výkone a Sládekovom góle. Domáci boli rozpačití ako pondelkové ráno a pred zápasom v Krasnodare má Tittel pri zaspávaní na matraci o čom rozmýšľať.

DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 2:1, 5218 divákov

Divácky šláger bol jednoznačne na Žitnom ostrove a favorit bol jasný. Spartak si vlastne prišiel len vyskúšať horúce prostredie pred zápasom proti PAOKu. Prvý polčas bol vyrovnaný a Spartak odolával domácim atakom, až ich potrestal z brejku gólom Mikoviča. Zápas hore-dole to bol aj v druhom polčase a Halilovič mohol zápas rozhodnúť. Ale nestalo sa a tak vyrovnal Pačinda. Hrdinom zápasu sa stal Miloš Nikolič, ktorý nielenže fauloval v pokutovom území, ale dostal aj červenú kartu a ten istý Pačinda dal na 2:1 skôr, ako by ste stihli povedať “díkyMilošAjNabudúceIdeTiKarta”. Spartak pracuje na novej posile, asi to bude nejaký Holanďan. Ven Jarabek sa volá.