Slovenské europercentá, po tretie

30.07.2015 / Richard Hanzlik
Trnava sa cez Linfield prebila, s PAOK to bude ťažšie. (photo: SITA/Martin Havran)

Trnava sa cez Linfield prebila, s PAOK to bude ťažšie. / (photo: SITA/Martin Havran)

Čauky čauky, futbaloví nadšenci a labužníci. Leto sa pomaly preklápa do svojho augustového vydania a nebyť 15-minútového výpadku Trenchina v Bukurešti, naše mužstvá by boli aj teraz všetky v hre. Trenčín vypadol len preto, že nedokázal udržať celozápasovú sústredenosť a aj malé chyby bola Steaua schopná využiť. Viacerí odborníci, nevynímajúc komentátorov na TV HrajTo, ktorí majú vlastnú pohárovú matematiku, sa zhodli na tom, že Trenčín na ten postup mal, ak by sa doma nepokakal.  Zvyšných troch účastníkov zájazdu uvidíme aj v ďalšej epizóde a pre dvoch z nich si myslím, že pôjde o labutiu pieseň. Ale nechajme sa prekvapiť, možno nám Rusi a Gréci niečo dlžia a vrátia nám to na futbalových greenoch.

MŠK Žilina - FC Vorska Poltava

Žilina až doteraz prechádzala ako 15-ročný Jožko, ktorý po siedmy krát opakuje piatu triedu. Išlo to všetko ako po masle. Aj v tomto kole dostali futbalisti spod hradu J. Slottu súpera, ktorého im závidí celá futbalová krajina. Vorska Poltava je názov, ktorý je minimálne tak škaredý, ako typický ruský účes podľa hrnca. Neklamný symbol toho, že ste sa v plážovom bare ocitli vedľa Rusa, alebo inej jeho odrody. Vorska odohrala vo svojej lige už dva zápasy, oba remizovala. Ako praví tradičné slovenské príslovie - Do tretice, alles gute a do Žiliny pricestujú prehrať. Žilina má totiž veľkú šancu preskočiť aj túto prepážku a to bez akéhokoľvek podcenenia, prípadne nacenenia súpera.

Šanca na postup : 60%

FC Krasnodar - ŠK Slovan Bratislava

Trocha iný kaliber si našiel v rannej stolici Slovan a do cesty sa mu postavilo doslova typické oligarchovské mužstvo. Nie, nie je to slávny Kuban. Toto je len FC, založený v roku 2008 a postupne sa dostávajúci až do prvej ligy. V minulej sezóne sa prestrieľali do skupinovej fázy EL, v ktorej získali 6 bodov (vyhrali napríklad na ihrisku Evertonu). Klub založil, vlastní, ovláda a na svojich prsiach chová miestny milionár a podnikateľ Sergej Galickij. Je symbolom ruského sna. Teda ak niečo veľmi chceš, tak si to kúp. Ak dokážete v ruskej lige skončiť na treťom mieste, asi nebudete partička futbalových nadšencov stretávajúcich sa po práci. Do Ruska vycestuje aj majiteľ Slovana Ivan K., ktorý sa s majiteľom súpera môže pozhovárať na spoločnú tému - výstavba futbalového štadióna. Slovan má v dvojzápase jedinú výhodu. Prvý zápas hrá vonku a tam musí urobiť všetko pre to, aby gól dal a tri neinkasoval. Na Pasienkoch bude potom možné všetko. Aj keď, viac sa prikláňam k možnosti, že Slovan končí a možné už nebude nič.

Šanca na postup: 15%

PAOK Solún - FC Spartak Trnava

Krajina olivových olejov a limitovaných výberov z bankomatov vystavila stopku Radičovej vláde a rovnako zamáva aj s ambíciami Trnavy. Človek nemusí byť Borbély aby pochopil, že tadeto cesta nevedie. Muselo by sa stať veľa čudných vecí, aby si PAOK nechal ujsť postup. Stačí si spomenúť na rok 1997, kedy Spartak v Solúni viedol nad PAOKom 3:0 a zápas nakoniec skočil 3:5. Preto je súper najväčším darčekom pre fanúšikov Trnavy a šancou opäť zažiť výjazd európskych parametrov. Aj tu je výhoda prvého zápasu na ihrisku súpera, ale to by sa musel aj Mak prezliecť do červeno-čierneho a triafať opačným smerom, aby Spartak postúpil cez PAOK v časoch, kedy nedokáže uhrať body ani v domácej lige.

Šanca na postup : Vystúpenie Grécka z EÚ, vyhodenie Grécka z EL. Inak 5%

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár