Pondelkové Tréneroviny - Ďalšie neúplné kolo

03.08.2015 / Richard Hanzlik
Frederik Bilovský zo Spartaku Myjava síce preskočil Róberta Mazáňa z MŠK Žilina, ale Myjavčania na Žilinčanov v nedeľu nestačili. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Frederik Bilovský zo Spartaku Myjava síce preskočil Róberta Mazáňa z MŠK Žilina, ale Myjavčania na Žilinčanov v nedeľu nestačili. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Európske zápolenia nenechali nitku suchú na našej lige a už druhé kolo neuvidia Slováci jeden ligový zápas. V prvom kole boli ochudobnení fanúšikovia Podbrezovej, včera sa museli opiť bez dôvodu prívrženci Ružomberka. Ešteže po víkende nasleduje pondelok, inak by sa ľudia už fakt nemali na čo tešiť.

Kolo bolo síce neúplné, ale stali sa veci hodné reportáže do TV novín. Napríklad majster pokračuje v udržiavaní svojej bezchybnosti a na tri výhry mu stačili 4 strelené góly.  Dostal ich stále nula. To je zhruba toľko isto ako počet bodov na konte Zlatých Moraviec, Michaloviec a Trnavy. Dokopy. Do dierkovaného sa konečne trafili hráči Podbrezovej. Dali rovno 6 kúskov, keby náhodou zase dve kolá nevedeli trafiť bránu. Tých 6 banánov nakúpili Michalovce, ktoré sa stále vymykajú z mojich prognóz. Asi začnem predpovedať počasie, tam sa to stratí. Prvú prvoligovú prehru si zažila aj Skalica, na ihrisku Senice. Nasereee. Derby kola bolo na Žitnom ostrove, kam sa zvážali policajti z celého Slovenska, aby diskutujúci na čas.sk mohli zase nadávať na to, ako sa z ich daní platia policajné výlety na futbalové zápasy. Žilina zatiaľ v EL exceluje, ale pred odvetou si chcela poradiť s Myjavou, ktorá zatiaľ favoritov tlčie ako rezne v školskej jedálni. Ešte chvíľku sa tvárte, že pracujete a načrite do studnice tretieho kola našej ligy, ktoré na vlastné oči videlo takmer 18 000 divákov.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 6:2, 2450 divákov (hralo sa v Brezne)

Asi už fakt posledný zápas v Brezne a domáci v ňom hostí rozbili, ako sa pri rozlúčke patrí. Už bolo veľa takýchto zápasov, Hantuchová by mohla vydať knihu s názvom 2:6. Kto tam nebol, tak ani neuverí, že je to nanajvýš nefér výsledok. Domáci viedli, hostia vyrovnali a prebrali iniciatívu. V čase, keď mali skórovať, inkasovali. A potom ešte raz. V druhom polčase bol scenár vopred jasný, ako v 15-ej sérii Paneláku a diváci si nakoniec pošmakovali na 8 góloch. Hostia doplatili na svoju snahu hrať a kombinovať v každej situácii. Domáci aj keby v sobotu kopli do kýbla s vodou, dali by gól. Brejky priniesli Podbrezovej troch jetíkov do tabuľky.

FK Senica - MFK Skalica 2:1, 4732 divákov

Senica, Skalica, praženica, mangalica. Pre dyslektika veľmi ťažký zápas. Nech je ako je, bolo to derby so všetkým, čo k tomu patrí. Okrem Senice vyhral aj futbal, ktorý tak v tabuľke Fortuna ligy získal už tri body a delí sa o miesto s Podbrezovou. Hostia prišli neporazení a odišli porazení. Treba však povedať, že zaslúžene. Tlak zápasu im nedovolil uhrať viac ako takmer remízu. Aj o tú ich obral Hlohovského víťazný gól z nadstaveného času. Senica bola počas celého zápasu aktívnejšia, kým hostia sa snažili udrieť z protiútokov. Tie im na rozdiel od Podbrezovej až tak nevyšli. Aspoň to nemali domov ďaleko, keď už nič iné.

ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:1, 1786 divákov

Zlaté Moravce mali ligový úvod ako zo zlého sna. Slovan, Žilina, Trenčín. Tri zápasy, tri prehry. Presne podľa plánu. Proti majstrovi to v prvom polčase vyzeralo celkom nádejne. Ale len preto, že Trenčín hral bez prevodového stupňa. Asi ešte nepredýchal fakt, že pre tento rok mu zostala už len naša liga. V kabíne padlo pár faciek a do druhého polčasu už Trenčín nastúpil. Skóroval, tlačil, domácim snahu o vyrovnanie nepovolil, tri body si domov odviezol. Moravce sa snažili koľko vedeli, ale prvý trojzápas prehrali bez prekvapenia.

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:1, 6443 divákov

Slovan prehral v Krasnodare, doma chce vyhrať a medzi týmito zápasmi cestoval do Dunajskej Stredy. To nie je zrovna sen každého menedžéra. Hojradac mal skoro plný dom, ktorý ho hnal k tretiemu víťazstvu v lige, čo by bol klubový rekord. Zápas pre fajnšmekrov vysielala aj verejnoprávna, čím si zároveň pokryla kvóty vysielania v jazyku menšín. DAC na súpera už tak typicky nabehol, Pačinda mieril, strieľal, ale prvú bombu do sita dostal až Priškin. Je to síce Maďar, ale bohužiaľ pre domácich, strieľa za Slovan. Dunajská vyrovnala z rohového kopu, keď zaspal Gorosito. V druhom polčase pokračovala väčšia aktivita domáceho mužstva okorenená o červenú kartu pre Sekuliča. Presilofku domáci nevyužili aj vďaka Jurčovmu potknutiu sa zoči-voči Krnáčovi. Remíza sa páčila obidvom trénerom, aj Ďusovi Šimonovi.

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:4, 2515 divákov

Myjava už oholila Slovan a Trnavu, na rade bola Žilina. Tá si v EL poradila s Poltavou, ale v hlavách hráčov bola v nedeľu určite aj nadchádzajúca odveta. Toto všetko prestalo platiť už v piatej minúte zápasu za stavu 0:2. Zápas divákom znechutili Mihalík s Jeličom. Šošoni sú v superforme a zápas mali pod kontrolou napriek tomu, že domáci neskôr ožili a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. Podarilo sa im to v 73. minúte, čo prinútilo Žilinu opäť zapnúť a dvoma gólmi zápas rozhodla. Na rozdiel od Trenčína zápasy nielen vyhráva, ale súperom aj statočne nakladá. Sám som zvedavý, kde majú chalani limit.

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava - zápas preložený na 19. 8. z dôvodu virózy hráčov Trnavy

Viróza ich pravdepodobne sklátila na základe výkonu na ihrisku PAOK Solún.