Trnavská fraška

06.08.2015 / Richard Hanzlik
Komu budú tlieskať trnavskí futbalisti počas slávnostného otvorenia novej arény? (photo: SITA/Martin Havran)

Komu budú tlieskať trnavskí futbalisti počas slávnostného otvorenia novej arény? / (photo: SITA/Martin Havran)

Fraška sa rýmuje s paška, ale aj podržtaška.

City Aréna

City Arena Štadión Antona Malatinského pri kruhovom objazde Nadácie Renáty Zmajkovičovej v meste najšikovnejšieho čašníka stojí a už sa čaká iba na jeho otvorenie. Desiatky umelcov, na čele s Dariom G, ktorý príde priamo z hodovej zábavy v Alekšincách už netrpezlivo precvičujú svoj playback, aby ním spestrili jednu sobotu trnavskému publiku.

Okrem koncertov a futbalu príde aj pán preceda so svojou partičkou a pochvália Trnavu, najfutbalovejšie mesto, ktoré si takýto štadión zaslúžilo. A má ho aj vďaka štedrosti vlády. Čo tam potom, že si to vlastne celé zo svojho zaplatili a ešte aj zaplatia občania Trnavy a celej krajiny.

Starí páni Trnavy si zahrajú proti Ajax Amsterdam Old Boys, A tím si zmeria sily s Atlético Paranaense. Potom bude diskotešenica a ohňostroj. Ale opatrne, inak nám SFZ, UEFA, WHO a iní dajú trest na domáce zápasy bez divákov.

Ozaj, diváci. Začali sa predávať lístky na tento otvárací ceremoniál. Do placu ich dali vyše 3000, zvyšné dostali kolegovia, rodiny, biznis partneri a iní ľudia z kandidátky vládnucej strany. Fanúšikom Spartaka sa teda ušla mizivá časť pekných červených sedačiek v hľadisku. Rad, ktorý musel človek vystáť, atakoval 500-metrovú hranicu a po troch hodinách čakania bol rozpustený, lebo sa minuli lístky.  

Je teda dosť pravdepodobné, že z tých voľných 3000 lístkov sa ľuďom, ktorí chodia na Spartak desaťročia, ušla nanajvýš polovica. Zvyšným sa klub poďakuje za vernosť cez TV prenos na Spartak TV. Dobrí mu budú až na ligových zápasoch.

Len tak ďalej, milý Spartak, držíš si level, na ktorom pracuješ už od Rimavskej Soboty.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár