Pondelkové Tréneroviny - Prvé body pre Michalovce

10.08.2015 / Richard Hanzlik
Úprimná radosť v Michalovciach. Prvé bodíky sú doma. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

Úprimná radosť v Michalovciach. Prvé bodíky sú doma. / (photo: SITA/Jozef Jarošík)

Počasie sa na nás ešte stále nevyjašilo a tomu zodpovedala aj kvalita uplynulého kola Fortuna ligy. Vonku je také teplo, že aj Haline Pawlowskej stačí vyjsť do chládku a už je mokrá ako na koncerte Justina Biebera. Vysoká teplota, to je jedna z najlepších výhovoriek. Keď sa nám kedysi nechcelo ísť do školy alebo keď sa hráčom nechce behať. V TV novinách každý večer hľadajú teplú vodu a ponúkajú návody, ako sa chrániť pred teplom. Lebo, keď máte 75 rokov, tak nemáte v hlave nič iné, len sa mrdnúť na námestie a zožrať tam polovicu mastnej kačice. K tomu sa samozrejme nenapijete ani keby tečie všade okolo z fontán a cestou domov skúsite prekonať Boltov svetový rekord. Futbalisti majú smolu, keby sa lepšie učili, mohli v mekáči baliť číze pekne v chládku. Ale oni musia behať po vonku, a to sa im v tomto teple moc nechce.

Aj po štvrtom kole potvrdzuje svoju fazónu Trenčín, ktorý je stále nielenže stopercentný, ale ešte ani neinkasoval. Jeho hradby stále čakajú na prvého úspešného dobyvateľa. Prvé body do tabuľky si konečne zapísali Michalovce a stále k hlbšiemu dnu smeruje trnavský Spartak. Žilina nenadviazala na svoju superformu a proti Dunajskej Strede zápas otáčala na remízu. Otáčal aj Slovan, ale ten úspešne doma s Ružomberokom. Ten už klasicky prvý gól dal a zápas nevyhral. Možno by som vedel, ako na to v ďalšom zápase, milý Ivan.

MFK Skalica - Šport Podbrezová 0:0, 1188 divákov (hralo sa v Senici)

Predohrávku schytali dve mužstvá hrajúce až do tohto víkendu v exiloch. Skalní čitatelia dôvody poznajú. Podbrezovú očividne nakoplo víťazstvo v poslednom kole a prvý polčas zápasu ovládla. Len vlastnou chybou neviedla do polčasu cca 2:0. Ale všetky góly očividne minula v predchádzajúcom zápase. Aj Skalica chcela zápas vyhrať, ale túto peknú cnosť jej hráči zabudli v šatni. Preto si domáci remízu vážia, hostia stratu bodov ľutujú. Hajdúch ukazuje, že aj v takom veku sa dajú robiť v 16-ke divy.

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 2:1, 3385 divákov

Ukrajina vs Balkán + výber sveta a zároveň aj súboj o prvé ligové body. Aj takto by sa dal nazvať zápas na Zemplíne. Klub zo Zlatých Moraviec prešiel radikálnou zmenou filozofie a svoj klub postavil na všakovakých treťotriednych cezpoľných balkáncoch. Nič iné, ako finančné dôvody za tým nevidím a klubu tento trend priniesol do tabuľky už rovných 0 bodov. Možno toto bude rok, kedy sa ich púť ligou skončí. Domáci na súpera vleteli a až na zopár výpadkov zápas ovládli. Nebolo o čom tuto. Balkánska krv zovrela dvakrát až priveľmi, a tak si hostia z východu republiky odnášajú aspoň pokutu za dve červené karty. Domácim gratulujem k prvým ligovým gólom a bodom. Konečne začínajú napĺňať moje predsezónne predikcie.

Spartak Myjava - AS Trenčín 0:1, 2587 divákov

Myjava začala sezónu naparádu, ale posledné dva zápasy už v sprchách po zápase tak veselo nebolo. Pred týždňom rabovala Žilina, v sobotu Trenčín. Aj keď rozdiel v bodobraní bol obrovský. Žilina vyhrala rozdielom triedy, Trenčín vďaka jednej štandardke. Počas zápasu by sa ťažko určovalo, kto je majstrom ligy, ale na to sa vás o dva týždne v Senci pri kupovaní dvoch langošov s kečupom nikto pýtať nebude. Myjava odohrala zápas poctivo, ale veľké mužstvá vedia vyhrávať aj takéto zápasy. Preto po štyroch zápasoch svieti v kolonke bodov číslo 12. A na účte pekné sumy za predaj Ramóna a Jaira.

FK Senica - FC Spartak Trnava 0:0, 2056 divákov

Čo oko nevidí, to dušu nebolí. Kto sa týmto v nedeľu neriadil a pozrel si v TV tento zápas, toho musí bolieť hlava ešte teraz. Teplo bolo ako v argentínskej telenovele, a preto sa už od piatku čakala remíza 0:0. Spartaku chýbajú zranení hráči, tréner a napriek prestupovému obdobiu aj útočník, preto zostava vyzerala tak, ako keby hráči pred zápasom hodili do stredu kopačky a náhodne si potom vylosovali posty. Nastúpil aj lúčiaci sa Sabo. Ten istý Sabo, ktorého zajtra čaká zdravotná prehliadka v Solúni. Ešte dlho potrvá, kým ľudstvo pochopí hrací čas zápasu. Veľa divákov to však pochopilo ešte pred zápasom, a preto tá návšteva. Inak k zápasu. 2:1 na strely na bránu. To hovorí za všetko. Keby existovala možnosť neudeliť ani bod a radšej tie dva venovať Nemečkovi v hlasovaní o prezidenta zväzu….nič, body sa delia aj keď toto malo s futbalom spoločné len pravidlá.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 1:1, 2893 divákov

Četiry, tri, dva, Viljááám. Takto nejako bolo v Poltave a všetci už sa tešia na Bilbao. Hostia však neprišli darovať tri body ako prejav vďaky za postup slovenského mužstva do playoff EL. Možno preto z hrdiel ich fanúšikov pred výkopom znela hymna krajiny fúzatých poníkov a štipľavého gulášu. Žlto-modrí udreli už v siedmej minúte a Žilina napriek snahe o futbal nedokázala nájsť recept na hru hostí. Možno aj preto, že tá sa prelievala zo strany na stranu. V momente, kedy začali hostia brániť remízu, sa stal domáci tlak neúnosný a priniesol vyrovnávajúci gól.  

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1, 851 divákov

Pasienky sú magnetom pre fanúšikov, o tom žiadna polemika. Tak, ako svojich najvernejších zaskočil Slovan v prvých minútach proti Krasnodaru, tak zaskočil domácich hráčov v nedeľu Ružomberok. Masaryk sa trafil proti svojim a Slovanu chvíľu trvalo, kým to rozdýchal. Ale od toho momenty útočil, pričom hosťom stačila ku hre iba ich vlastná polovica. Nič nie je dokonalé, ani zákon o štátnom rozpočte a aj preto sa podarilo domácim dvakrát prekonať Tofilovskeho, čo im stačilo na tri body. Proti Ružomberku sa oplatí inkasovať ako prvý, pretože už trikrát tak bolo a v ani jednom zápase Gauádovci nezvíťazili. Dušan Tittul sa týmto zápasom ešte udržal na lavičke.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár