Pondelkové Tréneroviny - O čo tomu Trenčínu ide?

17.08.2015 / Richard Hanzlik
Gino Van Kessel skáče ponad súperov ako sa mu zachce. A len keď sa mu zachce. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Gino Van Kessel skáče ponad súperov ako sa mu zachce. A len keď sa mu zachce. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Teplo skončilo, a tak som s Trénerovinami radšej pol dňa počkal, kým opadne prvá vlna statusov o tom, že toto počasie teda nie je vôbec letné a že sraltocelé pes. Tu sa bude makať na sociálne balíčky a nie vyhovárať na teplo všade naokolo. Zabrali preto aj naši domáci futbalisti a žiadne mužstvo už nie je bez bodu.

Najviac zo všetkého sa vymyká Trenčín autobusová stanica. Päť zápasov nevideli domáci trávnik, a tak cestujú po Slovensku ako Procházkov predvolebný hešteg. Na rozdiel od Rada však kade chodia, tam berú body a ešte sa nenašiel ten, ktorý by Šemrinca prestrelil. Naposledy v derby kola preVanKesselovali Dunajskú Stredu, ktorá bola dovtedy druhá. O čo im ide? O titul nebodaj? Som zvedavý, kedy táto séria skončí. Pretože takto do radu môže dávať dole iba Bilzerian. Slovan stratil body v Senici a Vittek hromží na spoluhráčov. Vysoko v tabuľke sa drží Myjava, ktorá pretlačila Michalovce. Tawamba Zlaté Moravce majú prvé body, Podbrezová ich stratu bude ľutovať do konca sezóny. Najkrajší zápas kola sa hral v Poprade, bol oranžovo-žltý. Ďalšej hanbe utiekol Spartak v Skalici a na to všetko stačil jeden polčas. Kompletné kolo ako na dlani, neprináša Dušan Gabáni, ale ja tu.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 0:2, 5274 divákov

Líder zavítal do jamy Lajošovej, aby tam potvrdil svoju pozíciu. Momentálne je to asi najťažšie prostredie na bodobranie a prvý polčas vyznel ako veľmi opatrný petting okorenený zopár šancami na obidvoch stranách. Všetko sa rozhodlo cez polčas ako kedysi v Rimavskej. Ševela poslal do hry van Kessela, ktorý za trest sedel a ten behom troch minút v štýle Intercity vlaku rozhodol zápas po chybách domácej obrany. Áno, všetko mohlo byť inak, ak by Szarkov pád v pokutovom území bol ohodnotený ako nedobrovoľný. Za chyby sa platí, pokiaľ nesedíte v parlamente.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 1:1, 2413 divákov

To tak niekedy býva, že nehráte dobre, ale do kabín cez polčas idete s vedením. Toto zažil Slovan v Senici napriek tomu, že domáci boli aktívnejší. Lionel Milinkovič má však smolu, že sám sebe nedokáže prihrať na gól a musí sa spoliehať aj na ostatných spoluhráčov. Gorosito v piatom kole konečne urobil niečo pre svoj tím a otvoril skóre po Hudákovom priťuknutí. Rovnaký hráč priťukol v druhom polčase loptu súperovi. Za stavu 1:1 Slovan zapol ešte viac a pre domácich začal deň otvorených dverí, na ktorom však nezískali žiadny autogram Nely Pociskovej, ani víťazný gól v sieti Krnáča.

Spartak Myjava - MFK Zemplín Michalovce 2:1, 1560 divákov

Nováčik stále trvá na svojej snahe o hranie futbalu v každej situácii. Veď ono ho to prejde, pretože aj na Myjave pocítil všetky nevýhody tohto prístupu. Nie, že by Myjava celý zápas parkovala, ale vedela kedy zapnúť a kedy sa naopak stiahnuť. Prvý zárez v novom zaznamenal Piroska a po Hamuľakovom vylúčení to mali domáci ľahké-ľahučké. Víťazný gól si pripísal Daniel, keďže v samotnom závere si hostia vyslúžili korigujúcim gólom aspoň nomináciu do Frajera na záver. Domáci sa vďaka vybojovaným trom bodom dostali na priebežnú druhú priečku.

ViOn Zlaté Moravce - Šport Podbrezová 2:2, 1182 divákov

ViOn odhalil kľúč k ligovej záchrane. Tawambu dotiahli z Lýbie a chalan robil všetko pre to, aby svojmu novému klubu proti Podbrezovej vystrelil prvé body. Podarilo sa mu to v ôsmej minúte z pokutového kopu, ale hostia, počas celého zápasu lepšie mužstvo, dokázali v druhom polčase otočiť na 2:1. Zabudli ale uniesť, zbiť a zakopať Tawambu, ktorý ihneď po góle na 1:2 uvoľnil spoluhráča, ktorého meno by ste si aj tak nezapamätali a bolo 2:2. Samotný Tawamba mohol ešte v závere zápasu dvakrát rozhodnúť, ale nepodarilo sa mu to, na šťastie pre hostí, ktorých by v tom prípade ihneď museli brať do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:2, 1887 divákov (hralo sa v Poprade)

Najkrajší zápas kola videli diváci v Poprade. Prišli aj oba fankluby a podľa jemného odhadu sa vošli do troch kupéčok. Okrem súboja o body sa konal aj súboj o slovo pri komentátorskom mikrofóne. Vlada Goffu k nemu sem-tam chvalabohu Merčiak pustil a dobre urobil. Zápas bol dobrý, pretože oba mančafty chceli hrať futbal. Žilina nehrať ani nevie, Ružomberok má na trénerskej lavičke človeka, ktorý zase vie, ako potrápiť dobré mužstvá. Prvé tutovky mala Žilina, udrel však Ďubek. Hostia vyrovnali po trojitom zakončení, šťastným mužom bol Jelič. Úvod druhého polčasu opäť vyšiel domácim hosťom a Faško sa radoval z prvého gólu v lige. Postupom času sa ofenzíva Ružomberoka zmenšovala a ich oranžová hradba pripomínala rekonštrukcie na diaľnici. Jelič dokázal ešte vyrovnať, ale žltý valec už cez robotníkov tretíkrát prejsť nedokázal.

MFK Skalica - FC Spartak Trnava 2:3, 3105 divákov

Siedma minúta, stav 2:0 a góly vybavili ex-spartakovci Gašparík s Lietavom. Skalica do prvého naozaj domáceho zápasu nabehla naozaj štýlovo. So Spartakom to mohlo byť ešte horšie a stav 4:0 by bol peknou pozvánkou na otvorenie City Areny. V Skalici sa však ešte do polčasu stal zázrak a Spartak otočil skóre na 3:2 vo svoj prospech. Parkovné v centre mesta zadarmo bude mať Cassado, Mikovič a Vojtuš. Ale platí to len pre bicykle, viete ako. V druhom polčase Trnava ustála tlak domácich a domov si odviezla tri body. Radosť pozerať na takéto výkony, ktoré sú výsledkom dlhodobej koncepčnej práce klubu. Poraziť Skalicu o gól, o tom by sa pred troma rokmi mnohým fanúšikom ani nesnívalo.