Bayern vs Manchester, ktorá červená je skraja sezóny lepšia?

23.08.2015 / T.M. Pabil
Rafinha a Robert Lewandowski oslavujú víťazný gól proti Hoffenheimu. (photo: SITA/AP Photo/Uli Deck)

Rafinha a Robert Lewandowski oslavujú víťazný gól proti Hoffenheimu. / (photo: SITA/AP Photo/Uli Deck)

Nová sezóna je mladá, na akékoľvek uzávery je priskoro. Pozrieť sa ale na to, aký odtieň červenej je na jej kraji lepší, tak to môžeme. Ktorý stroj na výhry a peniaze je na sklonku leta 2015 v nádejnejšej forme? Diabolský v Manchestri, alebo Guardiolov v Mníchove? 

Manchester vs Newcastle

Manchester nastúpil v zostave ako z prechádzajúcich kôl, jediná zmena bola že tentokrát Carrick striedal Schweinsteigera a nie naopak. Škoda že sa nedá staviť na takúto výmenu, aj keď kurz by bol okolo 1.01. Ak to má byť van Gaalov trik, ako dostať United z gólovej letargie, tak nestačí... Dvojité ,,Sch" dodalo United už od začiatku veľkú energiu a prvých 30 minút to vyzeralo, že tentokrát to nebude nemastné-neslané predstavenie. Nakoniec ale bolo. Polhoďka na gól nestlačila, 0-0 zahrať doma, aj Chelsea keď hrá vonku ma vyššie ciele... 1-0 a šampus sa leje.

Bezzubý útok bez poriadnej desiny

Úvodných 30 minút, alebo inými slovami pokiaľ Schweinsteigerovi nedošli sily, keďže ešte stále nie je v plnej kondícii a neprešiel do statickejšej hry á-la Carrick, však ofenzívnym hráčom Manchestru nestačilo na gól. Pritom o šance núdza nebola. Memphis si za výkony v domácej lige 7 ešte stále nezaslúžil. Ani na drese ani ako hodnotenie za výkon. Ale blamovat len jeho určite nebudú, statočne mu sekundoval zvyšok ofenzívy. Ako ofenzívny záložník - podhrotový rozohrávač bol Januzaj na nezaplatenie... ani za Euro jeho výkon nestál...

Prvú polhodinku mal vďaka dieram v strede poľa Newcastlu miesta neúrekom. Januzaj však - a to rovnako ako van Gaalov druhý adept na túto pozíciu Memphis - nemá prehlaď o ostatných hráčoch. Obaja majú skôr prehlaď sami o sebe. Aspoň zatiaľ. Rooney po tom, ako van Persie odišiel, samozrejme musí na hrot. Mata bol vyhostený na pravú stranu, aj keď je to prirodzená desina. Škoda...

V tejto situácii sa nedá čudovať van Gaalovym predsezónnym rečiam o formácii 4-3-3. Už len odvahu zrealizovať to, všakže.. Slabé desiatky a pretlak záložníkov si to žiadajú. Nebudú sa hádam Carrick a Schweinsteiger striedať navzájom až do konca sezóny. Navyše na striedačke čakajú Herrera a Fellaini.

Bayern vs Hoffenheim

Kto nevie, tak de-germanizácia, či latinizácia Mnichovčanov je stále v plnom prúde. Niekoho mohlo zmiasť že Bayern sa vrátil od Barcelónskeho modelu dresov k čisto červenému, ale odchod Schweinsteigera a príchod Costu a Vidala sú jednoznačné dôkazy prvej vety tohoto odstavca. Tak posledný recht Nemec v poli ostáva Mueller (nebojte, Goetze, Lahm či Boateng ešte chvíľu ostávajú). Hoffenheim vsietil gól už v siedmej sekunde, po výbornej prihrávke od Alabu. Na hru Bayernu to ale vplyv nemalo žiadny, hrali si ďalej kľudne, ako keby viedli 2-0. Jediný, kto išiel na 101 percent, bol pravé Mueller a tak sa aj dostal k dorážke na 1:1.

4-3-3 -> 3-4-3 -> 3-3-3

Inak Bayern začal na Guardiolove pomery so štandardnou zostavou 4-3-3. A to aj v obrane bol každý na svojom normálnom mieste. Na krajoch Alaba a Lahm, v strede Benatia a Boateng. Nevídané. Možno preto taká nuda, povedal si aj Pep a vymenil Lewiho za Lahma a prešli na niečo ako 3-4-3. To zas nudilo Boatenga a tak radšej chytil loptu rukou, zobral druhú žltú kartu a šiel sa opsrchovať. Old spice prečo si mi ho vzal?!.

Po nasledujúcej nepremennej jedenástke Hoffenheimu už začalo byť živšie. Okrem štyroch ďalších kariet ožila aj hra. Vyvrcholila Costovym prienikom a Lewiho gólom. Takže Pepek tri bodíky má, a nepotreboval ani Lahma ani Boatenga. To neveští nič dobré.

Pre túto chvíľu platí že tá Mníchovská červená je stále kvalitnejšia ako Manchesterská.

T.M. Pabil

T.M. Pabil

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár