Pondelkové tréneroviny: Vymením prvú výhru za trénera

24.08.2015 / Richard Hanzlik
Zošák (v oranžovom) a Ružomberok prekvapil v Trenčíne remízou 1:1. (photo:  SITA/Tomáš Somr)

Zošák (v oranžovom) a Ružomberok prekvapil v Trenčíne remízou 1:1. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Popri otváraní nového Štadióna Antona Malatinského spojeného s masívnym leštením červených bambusov Robovej základnej 11-ky som takmer aj zabudol na šieste kolo. To bolo aj kvôli spomínanému otvoreniu ochudobnené o derby Slovan - Trnava, ktoré sa dohrá v utorok. Trnava tak ušetrila daňovým poplatníkom za policajný víkendový príplatok, keďže vojenská pohotovosť bude vyhlásená v bežný pracovný deň. Bude tam aj napriek tomu, že obidva fankluby vyhlásili bojkot.

V sobotu priala šťastena iba hosťujúcim mužstvám, a tak Zlaté Moravce vyrabovali Skalicu, Myjava Podbrezovú a neprekvapivo rozdielom triedy Dunajská Streda Michalovce. Raz darmo, my Slováci sme národ pohostinní a keď nie je chleba s borovičkou, dáme hosťom body. Svojho gólového premožiteľa našiel konečne Trenčín, ktorého v prvom domácom zápase vykastroval novodobý Robertík Ružomberok. Česť domácich mužstiev zachránila Žilina, ktorá po Bilbau porazila aj Senicu v power saving mode. Na dovolenku už stihli trénerov poslať na Slovane a v Zlatých Moravciach. Sa tá liga rozbieha ako dôchodcovia o šiestej ráno pred potravinami.

MFK Skalica - ViOn Zlaté Moravce 2:3, 1433 divákov

ViOn má formu, akú mu určite aj Kolesík závidí a je vidno, že prvé ligové body v minulom kole jeho hráčom zachutili. V Skalici si tak naložili svoje prvé ligové víťazstvo, aj keď tomu na úvod nič nenasvedčovalo. Domáci si cez kopirák zopakovali zápas proti Trnave. Aj vtedy veľmi skoro viedli a nakoniec prehrali 2:3. Túto sobotu viedli dokonca dvakrát, ale Orávik si deň pokaziť nenechal a vždy dokázal odpovedať. Posledné slovo patrilo ViOnu a Skalica sa v závere zápasu márne snažila chytiť balkánskeho zajaca za chvost. Kým jeden pomaly padá, ten druhý nežne stúpa. Zlaté Moravce na svoju prvú výhru obetovali trénera, meno ďalšieho Balkánca ešte nie je známe. Verejnosť verí, že to bude Jurajovič Jarabkovič.

Šport Podbrezová - Spartak Myjava 1:2, 2280 divákov

Podbrezová sa vrátila domov, na zrekonštruovaný štadión, a to je vec veľká. Ich stánok nesie názov ZELPO ARENA - zeleninárske potreby? alebo Železiarne Podbrezová? Vyžrať si to mala prísť ako prvá Myjava, ktorej tabuľkové postavenie naháňa naozaj reštekp. Nebolo pochýb o tom, kto chce vyhrať svoj prvý domáci zápas v novom, ale na to by Podbrezová musela vedieť využívať šance. Myjava vie, kedy si počkať na smrteľný útok a prvýkrát ju na Kóňa dostal hlavičkou Tomáš. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, ale už si aj domáce neplatiace publikum mohlo zakričať Bohááá, góool. Vyrovnané, Podbrezová odhodila zábrany ako po treťom poldeci a zabudla myslieť na zadné vrátka. To Myjave stačí, aby zase z brejku do prázdnej bránky Daniel vsietil na 2:1 pre hostí.

MFK Michalovce - DAC Dunajská Streda 0:3, 4220 divákov

Neblízke stretnutie druhov z dvoch koncov republiky malo celý zápas jasný scenár a len sa čakalo, koľko gólov hostia naložia impotentným domácim, ktorí boli nebezpeční iba na predzápasovej rozcvičke. Do priestoru troch žrdí počas zápasu trafili iba raz a aj to bola strela, ktorú by v súčasnom stave dobehol aj náš prezident. Dunajská Streda predviedla možno svoj najlepší výkon v sezóne a so súperom si robila čo kcela. A to nemusel ani Pačinda rozvlniť.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1, 2832 divákov

Historický moment zažil Ivan Gauád, ktorý bol so svojou oranžovou partičkou prvým mužstvom, ktoré dokázalo niečo s Trenčínom uhrať. A to dokonca na jeho ihrisku, v čase Stanley Cupových osláv v meste. Aktivitou hýrili najmä los stenlykapos a fan kolvajk otvoril skóre zápasu skôr, ako by ste vymenovali všetkých trenčianskych rodákov, ktorí ešte túto trofej doma nemali. Ruža sa bránila nohami, hlavami a na svoj moment si počkala vo chvíli, keď na Lovása domáci zabudli a odvtedy im túto chybu pripomínalo skóre na svetelnej tabuli. Potom sa opakoval scenár z minulého týždňa, kedy to Ružomberok zavrel proti Žiline a bod si tak berie aj zo súboja proti druhému ašpirantovi na Tittel. Taký novodobý Jánošík, resp. jeho opak Robertík. Bohatým berie, sebe a svojim dáva.

MŠK Žilina - FK Senica 4:1, 2303 divákov

Kto šetrí, má za tri. Aj keď teda do vylúčenia hosťujúceho Dolného to bolo za nula. Vedenia sa ujala Senica a to nie, že by dovtedy domáci nemali šance. Len sa nezadarilo žiadnemu z nich tak, ako vo štvrtok proti Baskom. Všetko podstatné sa stalo v 41. minúte po červenej karte a premenenej penalte. Tá sa premenila na gól. Do druhého polčasu nabehli domáci s vedomím, že musia súpera doraziť. Hostia už ani neprejavili snahu, že by sa vôbec chceli snažiť, a tak góly pribúdali ako na jar výtlky. Guľa zabodoval, ušetril a ešte aj stiahol náskok Trenčína.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár