Nový štadión Antona Malatinského, nová éra Trnavy?

25.08.2015 / Richard Hanzlik
Trnavčania pred prvým zápasom v novej Aréne. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Trnavčania pred prvým zápasom v novej Aréne. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

V sobotu 22. 8. 2015 o 17.30 sa otvorili brány toho, na čo sme všetci v Trnave čakali zopár posledných rokov. Štadión Antona Malatinského, oficiálne doplnený o poetický názov City Arena Trnava. Postavil ho majiteľ klubu v spolupráci s majiteľom našich daní a mestom Trnava. Nápor na otvárací ceremoniál bol obrovský, keďže každý správny podvodník má veľa iných sebe podobných, ktorým by sa rád zavďačil. Aj preto sa do útrob svojho nového domova nedostali stovky verných fanúšikov klubu na úkor návštevníkov z inej galaxie.

A môžem povedať, že som rád, že prítomnosť bývalého prezidenta hlavy štátu alebo najväčšieho fanúšika slovenského hokeja s dvoma L v priezvisku a iných príslušníkov vládnucej partaje som zaznamenal až v nedeľu ráno. Ale teda k veci, ako asi vyzeralo otvorenie najmodernejšieho štadióna v krajine.

Splnený sen

Je to ako Vianoce. Človek sa nevie dočkať, kedy vystúpi na tribúnu. Keď tak urobím, do očí sa mi tlačia slzy. Z radosti a hrdosti na svoj nový futbalový domov. Nikdy to nebude také, ako na starej severnej tribúne, ale tento štadión je robený pre budúce úspechy. Dúfam, že pre novú Veľkú Trnavu. Apropo, Veľká Trnava. Celý otvárací ceremoniál je okrem kolotočárskej zábavy s Michalom Davidom postavený na odkaze klubu, ktorý dokázal získať 5 majstrovských titulov za 6 rokov.

Úvodný zápas mali tak na starosti legendy Spartaka a Ajaxu, ktoré sa naposledy stretli v roku 1969 v semifinále PEM. To je akože Liga majstrov, čo je viac ako PVP, keby náhodou niečo. Ak sa na štadióne doteraz našiel niekto, kto nebol hrdý na klub, ktorému od mlada fandí, teraz sa to celé zmení. Po úvode od Marcela Merčiaka, ktorý si očividne dva dni dopredu naštudoval životopisy všetkých aktérov zápasu, nasleduje spartakovská hymna a všetci si konečne po rokoch môžeme zabékať vo svojom. Existuje appka, ktorou sa dá Marcel vypnúť?

Pred nástupom Gold Boys ešte pozdrav pre premiéra a prvé Il Silenzio urobí zimomriavky aj kŕmnej husi. Legendy si treba uctiť a deje sa tak, okrem mohutného chorea, počas celého zápasu.

The Sweet som nepoznal, ale určite ani oni mňa takže sme si kvit. Taká hudbička do medzimestského autobusu, horšie však ešte len malo prísť. Najprv problémy so zásobovaním bufetu, ktoré sa časom určite doladia. Ale keď som už hodinu čakal na kamoša, ktorý zbehol po jedlo, začal som zháňať číslo na Liama Neesona. Že nech sa chalan ozve únoscom a dá im 96 hodín, kým rozbije ich gang prekupníkov cigánskej.

Politika na futbal nepatrí

Ale vysvetlite to niekomu v predvolebnom roku. Celá banda tam bola a fotky z hráčskej kabíny museli byť. Pri slávnostnom príhovore aj memento, aby ľudia nezabudli, vďaka komu nám to tak pekne stojí. Piskot a vypadni domov, máš na nose niečo hnedé ty archetyp. Užil si aj majiteľ, ktorý to celé uhral na najslávnejšiu trnavskú deviatku, nebohého Laca Kunu. Dron doniesol loptu a slávnostný výkop vedľa brány mu už nikto nezoberie. Ani to, že síce klub za 20 rokov nikam nedotiahol, ale aspoň po ňom zostane štadión. Karmu ale neodrbeš, kamarát.

Zápas A-tímu skončil v momente, kedy hráči nastúpili na ihrisko a dostali dva kusy od brazílskych hostí. V publiku sa ukázalo, kto sa prišiel pozrieť na laserovú show a kto na otvorenie futbalového štadióna.

Silvester 2015

Čírová, Partlová, Kuly, Chodúl, Michal David bez klavíru pod pazuchou a Dario dží. Pastels naložili kvalitne, určite na nich bude časť východnej tribúny spomínať v parlamentnom bufete. Dajte plebsu zábavu a nezabudnite na ohňostroj, ktorý to všetko ukončí. Šou bola ale zvládnutá na jednotku, je vidno, že sa toho chopil schopný rejžo a celé to pôsobilo veľkolepo. Na ničem jsme nešetřili, hovoril majiteľ Jurského parku. Len škoda, že tam ten najhorší dinasaurus utiekol, čoho sa v Trnave nedočkáme.

Pokazený sen

Aj som si myslel, že začína nová etapa v živote klubu a jeho fanúšikov. Odchod Vlada s Jurajom, dovaliť sa mal nový kouč a klub mal začať fungovať na úrovni štadióna. Idylka ako sa patrí, až pokým nevyhodili Blažeka, ponechali si Jarábka, lístky na najbližšie zápasy začali rozdávať kamarátom a určili tak smerovanie klubu na ďalšie obdobie. Všetky plánované zmeny v klube padli zo dňa na deň a počiatočné nadšenie vystriedal hnev a skepsa. Škoda, pretože taká možnosť na reštart klubu tu už asi nebude.

Veľká Trnava nepotrebuje len veľký štadión, ale aj naozaj veľké klubové vedenie… A také tu nebude dovtedy, kým klub neprestane byť hračkou v rukách človeka využívajúceho ho na svoje špinavé politické hry.

Ale teda štadión je nádherný, príďte pozrieť. Miesta bude dosť.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár