Športovka bez cenzúry: Coitus Interruptus a ušatý Diego

22.09.2015 / Martin Petro
Diego Costa, detail tváre. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Diego Costa, detail tváre. / (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Pondelková športovka opäť v utorok. To môže znamenať iba dve veci. Buď bol autor až priveľmi omráčený z tých siedmich pív po nedeľnom rodinnom obede a potreboval ešte jeden deň voľna navyše, alebo za druhé, dúfal, že sa ešte v pondelok stane vo svete niečo superzaujímavé, o čom by mohol napísať, pretože je lenivý a chcel si písanie čo najviac zjednodušiť. C je správne. V utorok nie je vo fiktívnej redakcií prítomný telovýchovný vedúci Bohumil, ktorý text zvykne cenzurovať, takže dnes je väčšia šanca, že sa dočkáme nejakých rasovo motivovaných vtipov na účet Diega Costu.  

Davis Cup

V Poľskej ľudovej republike sme mali za posledné roky našu najväčšiu šancu na postup naspäť medzi elitárov. Naposledy sme boli takto blízko od svetovej skupiny v roku 2007, keď sme privítali na antuke Južnú Kóreu, ktorá dovtedy videla antuku iba v katalógu domáceho záhradkára.

Vtedy nás dosť hanebne rozobral Jackie Chan. Teraz nás zastavil Jude Law a Michael Nyqvist. Obaja porazili Gombosa, a keď pridali bod aj poľskí deblisti (aj s 10-kilovou nadváhou Marcina Matkowskeho), bolo vymaľované. Mňa mrzelo najmä trochu pasívne koučovanie zo strany kapitána Miloslava Mečířa už nie najmladšieho, ktorý vyzeral, akoby zapil sedatíva trojitou borovičkou. Miloša mám rád, je to sympoš - lepšieho trénera tu nemáme a dlho mať nebudeme, a to ani keby sa zjavil dakto hrbatý, ale v otázke motivácie hráčov mu chýbajú plamene v duši i na jazyku.  

Škoda, že priamy prenos z rozhodujúceho dňa pôsobil na diváka ako coitus interruptus. Najskôr sme opustili Kližanov skvelý slovenský výkon kvôli prvému polčasu na Pasienkoch, kde sa naháňali trenčiansky Holanďania s argentínskymi Srbmi zo Slovanu. Cez polčas, keď už každý vedel, že Križkova klížova paľba vystrelila Jerzyho Janowitza z kurtu, sme sa vrátili dopozerať tenis zo záznamu. Potom, keď začal piaty rozhodujúci zápas Nora Gombosa s Michalom Pršžišžiežšžnym, sme sa opäť vrátili na Pasienky, aby sme sa dodívali na trápenku, v ktorej ani jedno mužstvo nevie zápas gólovo okoreniť. No a potom, keď šláger La Lingy skončil, sa kamera vybrala na Lintnerligu, pretože hrali Piešťany.     

Kanonieri

Poslednú dobu dokážu hráči Arsenalu absolvovať zápas bez svalového zranenia, čo je samo o sebe minimálne na Nobelovu trofej za medicínu. Najnovšie však zvyknú nedohrať pre iné dôvody. Arsene Wenger si počas jedného týždňa trikrát vytiahol červeň. V Záhrebe vylúčili Girouda, no fanúšikovia klubu túto situáciu videli pozitívne: „Aspoň nebude hrať v ďalšom zápase,“ písalo sa v diskusiách.

Rozruch vyvolalo až londýnske derby, v ktorom sa Diego Costa choval presne tak, ako vyzerá (že je to najhnusnejší hráč ligy, o tom hádam ani netreba diskutovať - a to sa bavíme o Ostrovoch, regióne, ktorý sa preslávil tým, že dlhodobo a úspešne ničí vizuálny genofond ľudstva). Ušatý orangutan najskôr vyfackal v pokutovom území jedného stopéra Arsenalu, potom vyťahal za golier druhého, aby následne vehementným žalovacím gestikulovaním vybavil červenú kartu pre Gabriela, ktorý sa oňho provokačne obtrel kopačkou (títo dvaja majú nevybavené účty ešte zo španielskej ligy).

Diego Cocošta obrazovku televízoru špatil až takmer dokonca zápasu, keď ho Jozef Mourinho prezieravo vystriedal, pretože pri každom súboji hrozilo, že zubami vlastnoručne vyvrhne najbližšieho hráča hostí.

Samotný šláger bol, samozrejme, od vylúčenia úplne o ničom. Chelsea dala gól obrancom a potom bránila jednogólové vedenie - v závere už iba proti deviatim hráčom, pretože Arsenal dostal ešte jednu červeň. Proste klasický zápas víkendu.  

 

Rambling

 •           Slovan ešte s neruským mužstvom v KHL neprehral
 •           Keby hral chorvátsko-bielorusko-lotyšsko-fínsko-slovenskú ligu, azda by ju aj vyhrať vedel  
 •           V Ríme padol počas LM gól roka
 •           Barcelonský brankár Ter Stelar sa nechal nachytať od polovice
 •           Florenzi sa zatiaľ nepriznal, že iba centroval
 •           V piatej lige po menšej odmlke opäť nastúpil Filip Šebo
 •           V drese FC Petržalka akadémia dvakrát skóroval, no na body to nestačilo
 •           Keď už sme pri tej Petržalke
 •           Maťo Kližan vyhral v tejto sezóne v šalátovej mise 20 setov z 20 hraných
 •           Bravó!
 •           Okrem toho sa opäť pripojil na facebook
 •           Natrel to v statuse STVR-ke za ich nedeľnú prerušovanú súlož
 •           Programového riaditeľa štátnej televízie nepriamo vyzval na panelákovú férovku
 •           Telka sa ohradila, že chcela uspokojiť viac divákov naraz
 •           A že tenis išiel predsa celú dobu na nete
 •           Či si to naladil cez net aj Bohumil v tom problematickom Šamoríne, neviem
 •           Povie vám to sám, takto o týždeň
 •           Ešte kým sa nepozerá, rýchlo jeden rasistický vtip
 •           Gabčíkovo sa ohlásilo, že dokáže prijať až 24 000 utečencov
 •           Správca vodného diela potvrdil, že kapacity na to majú
 •           Dovi

 

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár