NFL Power Ranking: Kto začal ročník 2014/15 najlepšie?

01.10.2015 / Vlado Kurek
Na akom mieste sedia hráči Green Bay Packers v našom power rankingu? (photo: SITA/AP Photo/Vincent Pugliese)

Na akom mieste sedia hráči Green Bay Packers v našom power rankingu? / (photo: SITA/AP Photo/Vincent Pugliese)

Ešte skôr ako nám fanúšikovia hodia flag za zdržiavanie hry sme tu – konečne – s power rankingom k najdramatickejšej lige na svete. Americký futbal si dal vyše dvestodňovú prestávku,. no skôr, ako sme sa stihli nazdať má už za sebou tri kolá. Aspoň sme mali dostatok času pozrieť si kto má naozaj formu po dlhej prestávke, a kto nie. Ak by sme začali tradične po druhom kole, asi by sme zaradili medzi elitu JETS a boli by sme teraz rovnako na smiech, ako ich receiver Brandon Marshall.

Poďme na to!

1 New England Patriots (3:0)

Nemám ich rád, ale nemám na výber. Celá kauza okolo podvodu z minuloročného playoff sa pretransformovala do neskutočného boostu. Patrioti od Bostonu majú nakročené k výkonu z roku 2007, kedy neprehrali ani jeden – jediný zápas v základnej časti. Padli až vo finále, krok pred neopakovateľnou perfektnou sezónnou. Brady hádže s chirurgickou presnosťou, Bellichick nachádza achilové päty v každej zostave súpera a Gronk je monštrum. Zosadí ich niekto?

2 Arizona Cardinals (3:0)

Viem, mali by tu byť syrové hlavy, ale k Sýkorkám z púšte chovám veľký rešpekt. Maju fantasticky vystavaný tým, ktorý minulý rok napriek strate prvého aj druhého QB išiel ďaleko. Pod centrom s veteránom Carsonom Palmerom sú z jeho posledných 16 zápasov 14:2 a ak vydrží, sú nielen favoritom svojej divízie (so Seahawks a spol), ale aj celej konferencie NFC.

3 Green Bay Packers (3:0)

Možno najsympatickejší tým s určite najlepším rozohrávačom súčasnosti má na to, aby zosadil dve mužstvá nad sebou. Jedno v konferenčnom finále, druhé v SuperFinále. Strata špičkového recivera Nelsona je obrovská, ale Rodgers má stále na koho hádzať. Randall Cobb z toho vyťažil v treťom kole tri TD. Ak nepríde k zraneniam v ofenzívnej lajne a v defenzíve, Packers môžu dokázať všetko. Leda, že by opäť skolabovali na dve minúty ako posledné playoff so Seahawks.

4 Denver Broncos (3:0)

Som zvedavý či sa Žrebci dokážu udržať takto vysoko. Pripomínajú mi artušovský zbor rytierov, ktorí sa snažia odeskortovať legendárneho Peytona Manninga k druhému prsteňu. Ešte nedávno to bol Peyton, kto niesol na svojich pleciach osud mužstva, tentokrát to však už viac stojí na fantastickej obrane. Na playoff by to stačiť malo, ale šanca na prsteň je strážená mnohohlavným drakom.

5 Cincinnati Bengals (3:0)

Bengálci koncom leta a na jeseň v základnej časti sezóny vyhrávajú. Ale len čo príde zima a playoff, menia sa z dravca na trofej. Porazili však konkurenčných Baltimore Ravens, ktorý čelili historickému negatívnemu zápisu a to sa počíta. J.J. Green patrí k neubrániteľným reciverom.

6 Buffalo Bills (2:1)

Ešte máme mužstvá, ktoré sú 3:0, tak prečo Bizóni? Ich prehra prišla v zápase s Patriots a to sa stane ešte mnohým. Rex Ryan prišiel z Jets a potvrdil, že patrí k najlepším defenzívnym mozgom ligy. Navyše ma o trochu lepšieho QB a výborných running backov. Bills si idú po playoff a moji Giants budú mať s nimi v štvrtom kole obrovskú prácu.

7 - 8 Atlanta Falcons a Carolina Panthers (obidve 3:0)

Mužstvá s dokonalým výsledkovým zápisom a s dobrými výhliadkami na 4:0. A predsa trochu nižšie, majú totiž jedno podobné a veľké ALE. Sú to mužstvá s jedným silným hráčom a nie som presvedčený, či sa dá NFL odohrať s jednodimenzionálným mužstvom. Julio Jones (ATL) aj Cam Newton (CAR) ú výborní, ale sami na všetko stačiť nebudú. Ak Jastrabi potvrdia, že neskutočné 3 behové TD proti Cowboys nebola náhoda, pôjdu hore, ale…

9 Seattle Seahawks (1:2)

Orliaci majú iba jednu výhru a aj to nad beznádejným Chicagom. Navyše so zraneným Lynchom. Ich hlavná sila, nepriestupná secondary línia obrancov sa však vrátila v plnej kvalite a zdá sa, že aj spojenie s Grahamom sa už podarilo nadviazať. Orliaci po tradične pomalom štarte pôjdu hore, aj keď si nemyslím, že doletia až do finále.

10 Oakland Raiders (2:1)

Mali by tu byť Steelers, mali by tu byť Colts a či sa mi to páči, alebo nie, mali tu byť Cowboys. Oceliari aj susedia J.R. Ewinga však trpia na fatálne zranenia, ich QB budú mimo viac ako mesiac, to je obrovská rana. Naopak dvojročný nováčik Carr si zdá sa bude rozumieť s tohtoročným nováčikom Cooperom a v štvrtom kole patria Nájazdníci k jasným favoritom na výhru.

New York, New York

Ja aj Bohumil fandíme mužstvám z Veľkého Jablka, tie zväčša hrajú taký ten šedý stred, preto im protekčne vytvárame vlastnú rubriku. Lebo môžme.

JETS mali prvé dva zápasy výborné, ich znova fenomenálna obrana sa zdala byť bezchybná. O to viac ma prekvapilo, ako ich dovtedy nemohúci Eagles rozobrali po zemi. Akonáhle sa Tryskáči dostanú do deficitu, nevedia čo majú robiť. Patria k tímom, ktoré stále čakajú na QB.

Giants zrkadlovo opačne po dvoch srdcelámajúcich prehrách konečne vyhrali nad divíznym rivalom z Washingtonu. V štvrtom kole sa má po roku vrátiť do útoku Victor Cruz, takže snívanie je právom každého fanúšika Big Blue.

Úplný suterén

Chicago Bears sú v obrovskej šlamastike. V drafte zobrali skvelého mladého recivera, ktorý sa zranil na celú sezónu, QB Cutlerovi už nik neverí a navyše sa zranil. Za stavu 0:3 na zápasy Medvedi predali dvoch kvalitných linebackerov, čím vyvesili bielu zástavu a zjavne zabalili sezónu. Idú si po prvé miesto v budúcoročnom drafte, dúfajúc, že tam nájdu niekoho veľmi podstatného. 

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár