NFL Power ranking: Štvrtina je za nami

08.10.2015 / Vlado Kurek
 (photo: )

Štyri kolá sú už v štatistikách a spolu s nimi aj zopár výnimočných zápisov. Po nedeľných zápasoch sa hovorilo predovšetkým o nevďačnej úlohe kickerov, ktorí spolu nepremenili viac ako tucet pokusov. Párkrát tým naozaj výrazne zmenili beh zápasu a minimálne jeden z nich už za to dostal aj kopačky. Po pondelňajšom zápase Seahawks a Lions sa nebude hovoriť o inom, ako o kontroverznom výroku rozhodcov po poslednom útoku Levov z Detroitu. Ako sa zmenil náš rebríček?

1. New England Patriots (3:0)

Nechávam ich v čele, pretože počas voľného týždňa nemohli nič pokaziť a verím, že neexistuje žiadne iné mužstvo, s ktorým by sa chceli cez víkend Cowboys stretnúť menej ako s Patriotmi.

2. Green Bay Packers (4:0)

Baliči z Wisconsinu, ktorým fandil už Cody zo Step by Step idú neochvejne hore.  Za posun však môže rovnako ich výhra nad bezzubými 49ers, ako prekvapivá prehra Cardinals. V ďalšom kole ich čakajú Barani s výbornou obranou a zlepšujúcim sa behom. Konečne uvidíme, čo všetko dokáže A-Rod a spol.

3. Cincinnati Bengals (4:0)

Pruhovaní hrajú výborne. Hrajú neskutočne vyrovnane (pomer útočných akcií vzduchom a behom mali naposledy 26:24) a čo je dôležité, vedia sa presadiť v endzóne oboma spôsobmi. A.J. Green spolu s dvojicou Bernard – Hill trhajú obrany na franforce. Čo sa stane v zime je nejasné, ale v tejto chvíli sú Bengálci šelmou v ohrade s neviniatkami.  

4. Denver Broncos (4:0)

Stále neskutočne pevná obrana Žrebcov, ktorá po podstatnú časť zápasu udržala na uzde znovuzrodeného fialového Ježiša, drží vysoko aj akcie celého tímu.  Manning našiel spoločnú reč s trénerom a pistol formácia sa ukazuje ako dobrý kompromis. Aj tak však vidíme akosi veľa INT z rúk budúceho člena Siene Slávy na to, aby mohli byť najlepší. 

5. Arizona Cardinals (3:1)

Z druhého miesta až na piate, pre jednu prehru. Je to však divízna prehra a tie sa neodpúšťajú. Navyše zodpovednosť nesú tri hlavné postavy. Mathieu za zbytočný trash talk, ktorý sa nevyplatil, Palmer za INT a Larry Fitzgerald za to že neudržal "monster tackle" a stratil loptu.

6. Atlanta Falcons (4:0)

4:0 som Sokolom predvídal, čo som nečakal bolo, že Devonta Freeman zopakuje fantastický výkon. 3TD od RB dva zápasy po sebe nevidela NFL deväť rokov. Štvrtokolový výber minuloročného draftu fantasticky zúročuje to, že zadní obrancovia súperov v secondary si musí špeciálne všímať Julia Jonesa a svojím zrýchlením preletí prvú líniu defenderov skôr, ako zareagujú. Keď sa pozerám na rozvrh ďalších zápasov, Atlanta môže byť 6:0. To sa asi dlho nestalo.

7. Carolina Panthers (4:0)

Panteri podobne ako Sokoli odpovedali na moje neveriacke slová presvedčivým víťazstvom. Zatiaľ čo Atlanta našla svoju pozemnú silu, Cam Newton nachádza na moje prekvapenie terče pre svoje rakety zem-vzduch. Výborne mu sekunduje obrana, ktorá niekoľkokrát nachytala QB z Tampy.  Navyše, keď sa darí, tak sa darí. Carolina dokáže skórovať aj z vlastného fumble. Pozrite si ukážky.

8. Seattle Seahawks (2:2)

Seattle sa v závere triasol o výhru proti Levom, ale v súboji titánov najlepší safety ligy Kam Chancellor zastavil Megatrona yard pred endzónou. Iste, rozhodcovia následne urobili chybu a zápas predčasne skončil, ale ten zákrok bol fantastický. Po návrate štrajkujúceho Chancellora je obrana Orliakov opäť Legion of Boom.

9. St. Louis Rams (2:2)

Barani majú na opasku skalp dvoch divíznych rivalov a potvrdzujú, že NFC WEST je najsilnejšou divíziou ligy. Majú tri mužstva v TOP 10 a Rams veria, že sa dostanú až do playoff.  Todd Gurley začína ukazovať, prečo ho draftovali na desiatom mieste aj so zraneným kolenom.

10. New York Jets (3:1)

Neverím vlastným slovám. Tryskáči sa dostali do TOP 10 a to víťazstvom v Londýne nad sklamaním sezóny Miami Dolphins. Pred Bohumilom v hľadisku Wembley potvrdili, že v obrane to vedia. Návrat chytača Deckera a behača Ivoryho tiež pomohol. Gang Green má po rokoch úsmev na tvári. Pravda, okrem Geno Smitha, ten v nej má čeľusť spevňujúce súčiastky. 

New York, New York

JETS aj GIANTS vyhrali. V tom istom kole. Dvojitá porcia šťastia, to sa často nestáva. Výhra nad Fins bola fajn, ale výhra v Buffale nad extrénerom Jets Ryanom bola ešte o chlp prekvapivejšia. Navyše dovtedy fantastickému behovému útoku povolili Obri len čosi cez 50 yardov za prvý polčas a to znamená jediné – Giants začínajú po troche formovať to čo bolo vždy ich hlavnou silou – obranu.

FLOP ligy

Chicago Bears nečakane vyhralo a tak trón prepustilo jedinému mužstvu bez výhry: Detroit Lions. Mathew Stafford za šesť rokov v lige dokázal menej ako Jay Cuttler s polovicou kritiky. Avšak obávam sa, že budeme naň nakoniec spomínať ako na QB, ktorý premrhal najlepšie roky Megatrona bez výraznejšieho úspechu. 

Vlado Kurek

Vlado Kurek

Napíš komentár