Štyria o francúzskej trojke

12.12.2015 / Vlado Kurek
Španieli vyhrali EURO naposledy.  (photo: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia)

Španieli vyhrali EURO naposledy. / (photo: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia)

Ešte len druhýkrát v našej samostatnej histórii budeme sledovať žrebovanie záverečného turnaja nie ako nezúčastnení diváci, ale ako priamy aktéri. Je to skvelý pocit pre každého fanúšika. V tomto okamihu - tesne pred žrebom - je všetko možné. Skupina smrti, skupina nudy aj skupina postupu. Pochopiteľne, ani my sme nemohli odolať aspoň krátkemu zamysleniu sa, čo by bolo keby. Poďme sa pozrieť, akú trojicu nám dnes môžu prižrebovať a či to bude láska na prvý pohľad.

Skupina smrti

Napriek princípu rozdelenia síl do výkonnostných košov sa pravidelne podarí pani Náhode vytvoriť zhluk silných kandidátov, z ktorých môžu postúpiť iba dvaja (traja). Na EURO je táto šanca - aj pri tejto rozšírenej verzii - ešte vyššia, ako napríklad na Majstrovstvách sveta. Naša skupina sa asi nebude oficiálne považovať za skupinu smrti, tak vážne nás neberú. Čo by však bola naša skupina smrti a prečo?

Vlado Kurek

Faktor odvety je v športe veľmi silný motivátor a preto by som bol veľmi nerád, keby sme opäť stretli Španielov, ktorí by nás veľmi radi vytrestali aj s úrokmi za stresy, ktoré sme im pripravili. Druhým takým prípadom je Taliansko a spomienka na Afriku. Týchto dvoch doplniť Tureckom a skupina smrti je pripravená kosiť srdcia fanúšikov.

Andrej Fuksa

Nemecko, Chorvátsko, Turecko. Myslím, že mať v jednej skupine majstrov sveta, trojicu Modrič-Rakitič-Mandžukič, a nevyspytatelých Turkov je poriadne kombo.

Tomáš Turek

Nemecko, Chorvátsko, Slovensko, Írsko. Proti pešiemu futbalu nabitému hviezdnymi menami vieme zahrať slušne, veď aj Španielov sme porazili. Ale proti dynamickému, behavému futbalu s večným napádaním je bieda, na akú neboli zvyknuté ani Čenkovej deti. Preto by som sa týmto tímom radšej vyhol, hlavne Nemcom. Nech neskončíme ako Brazília, ktorej zápas s Nationalelf uploadujú pod značkou „rape“ na PornHub dodnes.

Bohumil

Ja by som nechcel Francúzsko, Ukrajinu a Írsko. Za smrteľnú považujem skupinu v dvoch prípadoch a ani jeden z nich nezahŕňa situáciu, pri ktorej sme sa ocitli v grupe s najsilnejšími možnými súpermi. Jeden je, keď budú zápasy..nudné. Viď UKR a IRL. Ako bonus by sme domácim poslúžili akurát tak na zjednotenie národa napriek tomu, že naša trikolóra a tá ich majú rovnaké farby. Druhý prípad je skupina, z ktorej by sme mali postúpiť a nedokázali sme to. Smrrrrť. Keby sme v tejto zostave zostali poslední, radšej si to nechcem predstaviť. 

Skupina radosti

Nemusí to byť za každú cenu najľahšia skupina. Skupina rovnakých šedých myšiek, ktoré začnú byť zaujímavé až po postupe. Skôr máme predstavu o skupine, v ktorej sa bude dať hrať pekný futbal a čo to vyhrať.

Vlado Kurek

Portugalsko je veľmi lákavé, ale ja by som vsadil na Anglicko. Veľmi silný tým, s ktorým sa však dá bojovať. Druhá skupina bude pre nás asi osudová. Prial by som si Rakúsko alebo Švajčiarsko, ostatní budú bolehlav. Zo štvrtej skupiny niekoho z Ostrovov. Takže Anglicko, Rakúsko, Wales. To by mohla byť kopa radosti.

Andrej Fuksa

Najlepšia skupina pre nás: Portugalsko, Rakúsko a Island. Ak nezahrá Ronaldo, na MS sme videli, akí sú Portagalci čajoví. Rakúšanom sám Alaba postup nevykúzli, navyše tento duel bude mať nádych derby. Island sme v priatelskom zápase porazili. Severania nepredvedú defenzívny futbal ako napr Albánci. Budú chcieť tvoriť a to je šanca pre nás na protiútoky a dokázanie efektivity. V podstate všetky tri tímy sa budú pokúšať ovládnuť zápas. Len si spomeňte, ako sme dopadli my, keď sme proti Bielorusom boli v tejto polohe my.

Najatraktívnejšia skupina pre nás: Francúzsko, Ukrajina, Wales. Hrať na vypredanom Stade France proti domácim v repre drese bude obrovský zážitok. Ukrajina by si zopakovať si kvalifikačné zápolenie s jednoznačným cielom odplaty. A Wales mi príde z tímov štvrtého koša najpútavejší. Aj Írsko je zaujímavý tím, ale postrádza osobnosť svetového formátu, ktorú Wales má v podobe Balea. Navyše ani to nie je nepriechodná skupina.

Tomáš Turek

Trojka, v ktorej by som chcel byť štvrtý: Belgicko, Rakúsko, Albánsko. Asi to nie sú najslabšie tímy zo svojich košov, ale keby sme náhodou postúpili, aspoň by som nemusel počúvať od bratov Čechov, že „z nejlehčí skupiny to dokáže kde-kto.“ Sú to hrateľní súperi, hrajú ľúbivý futbal a nerozumejú nášmu jazyku, takže by neboli žiadne predzápasové prekáračky. Nanajvýš by Baki Sadiki zavolal Harabinovi a zasmiali sa na tom, či sú na štadióne dobre nalajnované čiary. A my smrteľníci by sme si užili dobré zápasy.

Bohumil

Hmmm. Anglicko, Taliansko, Severné Írsko. Jedna výhra (na súpera zo Severného Írska si futbalovo verí aj kouč Kozák) a jedna neprehra s jedným z dvoch favoritov by na postup stačiť mohli. Angličania aj Taliani sú skôr slávne, ako aktuálne futbalovo nabité tímy. Dva zápasy, o ktorých by sme hovorili dlhé roky (schválne, s kým okrem Talianska a Holandska hralo Slovensko v JAR 2010? Myslel som si. Správna odpoveď mala byť Nový Zéland a Paraguaj). Portugalsko a Belgicko by nám zostali do playoff, k nim skôr slabšie tímy z druhého koša. To by bolo radosti! 

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár