Ligový Sunár: Nitra opäť na čele

04.01.2016 / Peter Vretenička
Marek Slovák z HK Nitra po góle do bránky Skalice. (photo: SITA/Martin Havran     )

Marek Slovák z HK Nitra po góle do bránky Skalice. / (photo: SITA/Martin Havran )

Vitajte, dnes sa servíruje ďalšia časť Ligového Sunára. Prvé tohtoročné vydanie si dovolím začať jednou príhodou, ktorá dokonale dokumentuje sviatočné obdobie, kedy sú k sebe ľudia mimoriadne pozorní a láskyplní. Muža v noci zobudí hlasné klopanie, vstane a otvorí dvere. ,,Máte doma cibuľu?“ pýta sa nepozvaný buditeľ. ,,Nie, bohužiaľ nemám,“ znie odpoveď. O polhodinu sa situácia opakuje, znova klope ten istý chlapík a po otvorení dverí hovorí: ,,Doniesol som vám cibuľu, aby ste mali.“ Skúste sa týmto príbehom inšpirovať a spraviť cez sviatočné obdobie podobný skutok aj vy! Budete mať dobrý pocit. Akurát neklopte uprostred noci a namiesto cibule darujte vstupenku na zápas Tipsport ligy. Nech sa na najbližšom kole všetci vidíme.

ZÁPAS TÝŽDŇA

Najlepší zápas uplynulého týždňa ste mohli vidieť, ak ste zavítali na trenčiansky štadión. Dukla hostila Nitru, pred najvyššou domácou návštevou  v tejto sezóne – 4238 divákov. ,,Myslím, že diváci videli výborný zápas, rýchly a bojovný. Mal všetko, čo má mať dobrý hokej,“ skonštatoval po zápase asistent trénera Nitry, Andrej Kmeč. Ja s ním jednoznačne súhlasím. Padlo až deväť gólov, niektoré z nich stoja určite za pozretie, preto pripájam aj video zo zápasu. Záver stretnutia ponúkol kuriózny moment, keďže puk neskončil v bráne sám. Z výhry 6:3 sa nakoniec tešili hostia, ktorí sa vrátili na čelo ligovej tabuľky.

MOMENT TÝŽDŇA

Novoročné kolo má vždy špeciálny náboj. Keď sa vám počas neho totiž podarí niečo výnimočné, budete zaručene prvý, kto to v novom roku dokázal. Prvý hetrik roka 2016 strelil nitriansky kanonier Henrich Ručkay. Stal sa tak v prebiehajúcej sezóne siedmym hráčom, ktorý skóroval trikrát v jednom zápase. Pre Ručkaya to bol druhý hetrik v kariére v našej najvyššej súťaži. Pre zaujímavosť, medzi aktívnymi hráčmi kráľuje tejto štatistike Arne Kroták s 13 hetrikmi.

HRÁČ TÝŽDŇA

Vedenie Banskej Bystrice sa občas pri posilňovaní kádra popáli, no to neplatí o podpise Juraja Majdana, ktorý prišiel počas leta z Litvínova. V súčasnosti patrí k ťahúňom tímu, čo potvrdil aj uplynulý týždeň. Celkovo si v ňom pripísal 5 bodov, za dva presné zásahy a tri asistencie.  

GÓL TÝŽDŇA

Najkrajší gól minulého týždňa majú na rováši Zvolenčania, ktorí ukážkovo vyšachovali martinskú obranu. Emil Bagin zachránil na poslednú chvíľu pásmo a puk poslal žabičkou na Jana Semoráda. Ten si ho potiahol na stred ihriska a zadovkou ho prenechal do jazdy Radovanovi Pulišovi, ktorý krížnou prihrávkou našiel Kamila Brabenca. Na toho už zívala prázdna brána, takže nemal problém spraviť za touto krásnou akciou gólovú bodku.

ZÁKROK TÝŽDŇA

V stredu sa hralo v Poprade východniarske derby, domáci privítali Košičanov. Z výhry sa nakoniec tešili hostia, ktorí triumfovali 3:2 po predĺžení. Na tomto úspechu mal nemalú zásluhu brankár Marcel Melicherčík. Okrem iného Zákrokom týždňa oddialil popradské vyrovnanie na 2:2, keď puk po rýchlej akcii hostí nechal zmiznúť medzi svojimi betónmi ako Rumburak v plášti. 

Po 35. kole je na čele ligovej tabuľky Nitra, ktorá má šancu druhýkrát v histórii vyhrať základnú časť. Avšak nebude to jednoduché. Už v tomto týždni ju čaká Žilina, Banská Bytrica a Zvolen. Opačné problémy má Skalica, ktorá ma viac odohraných zápasov ako získaných bodov. Najväčším lákadlom najbližšieho kola bude tradičné derby medzi Zvolenom a Banskou Bystricou, ktoré si určite nenechajte ujsť.

To je na dnes všetko, dovhadzovania priatelia! Čítame sa budúci pondelok, kedy vám opäť naservírujem to najlepšie z uplynulého týždňa. A nezabudnite, ak sa medzičasom pozriete do hokejových štatistík, zistíte napríklad, že ste v NHL strelili rovnaký počet gólov ako Boris Valábik, hoci ste v najlepšej lige sveta odohrali o 82 zápasov menej. 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár