Ligový Sunár: Vydarený hviezdny víkend

26.01.2016 / Peter Vretenička
Aj Michal Valent si v nedeľu v zápase hviezd zachytal. (photo: SITA/Martin Havran             )

Aj Michal Valent si v nedeľu v zápase hviezd zachytal. / (photo: SITA/Martin Havran )

Vitajte, tento týždeň sa znova podáva ten najčerstvejší Ligový Sunár. Cez noc mi napadla dobrá myšlienka a bohužiaľ aj snehová prikrývka na chodník. Avšak skôr ako ju pôjdem odhádzať, podelím sa s vami s tou myšlienkou.

Keby ste sa dali v januári 2015 zamraziť a len teraz by ste sa zobudili z kryospánku, nestíhali by ste sa čudovať, ako rýchlo sa za ten čas pozdvihla úroveň našej najvyššej hokejovej súťaže. Liga má novú stránku, názov a logo. Mužstvá zas majú krajšie dresy, rozhodcovia nosia kamery, návštevnosť podrástla, platy vraj už nemeškajú a v Nitre bolo cez víkend viac hviezd ako na mliečnej dráhe. Možno nie celkovo, ale minimálne na jeden decimeter štvorcový.

ZÁPAS TÝŽDŇA

Voľba padla jednoznačne na nedeľný súboj. Víkend hviezd v Nitre sa mimoriadne vydaril a ponúkol jedinečný zážitok. V uvoľnenej atmosfére sa pred fantastickou kulisou hral atraktívny hokej, ktorému nechýbalo absolútne nič. Kto ho nevidel, môže ľutovať! Formát 3 na 3 sa ukázal ako správna voľba a dal prestížnej exhibície nový rozmer. Hra sa nádherne prelievala z jednej strany na druhú, čo som pre vás zachytil v nasledujúcom videu. 

MOMENT TÝŽDŇA

Desať zápasov! Presne toľko trvala skalická šnúra bez výhry. Záhoráci mali v piatok po zápase so Zvolenom dôvod na oslavu, keďže víťazstvom prestrihli negatívnu šnúru a zaknihovali prvú výhru v tomto kalendárnom roku. Obrovský dôvod na veselicu mali aj ich fanúšikovia, ktorí údajne po odchode Reného Školiaka búchali šampanské.

GÓL TÝŽDŇA

V nedeľnej exhibícii hviezd padlo veľa oku lahodiacich gólov, ale tie ste už určite všetci videli. Preto by som sa cítil previnilo, keby dám niektorému z tých gólov prednosť pred excelentných sólom Richarda Jenčíka, ktoré predviedol v utorok proti Martinu. Už len preto, že si to dovolil v súťažnom zápase. Úspešným zásahom otvoril skóre stretnutia a položil základy ďalšej košickej výhry v tejto sezóne. Oceliari tak stále zostávajú v roku 2016 jediným neporazeným tímom. 

ZÁKROK TÝŽDŇA

Kým v zápase hviezd KHL brankári postávali ako snehuliaci, tí u nás sa nehanbili ukázať niečo zo svojho umenia. Najkrajším zákrokom sa blysol Michal Dzubina, ktorého pohotový semafor vystavil Gašparovičovej strele červenú a zároveň mierne vzrušil komentátorov. Pod Turcom môžu byť hrdí!

Po uplynulom týždni sú na špici ligovej tabuľky stále Košičania. Desaťbodový náskok vyzerá celkom sľubne, slovo baráž ich nemusí zaujímať. No v takej Skalici je to aktuálna téma a druhú miestenku si pohadzujú ako horúci zemiak tímy z Martina, Piešťan a Žiliny. Bude to ešte veľmi zaujímavý boj! Zatiaľ majú čierneho Petra v rukách Martinčania, avšak na  ,,havranov“ sediacich na ôsmom mieste strácajú len bod.

Nezabudnite, že tento víkend nás čakajú ďalšie prestížne zápasy. Azda najväčším šlágrom bude piatkové východniarske derby medzi Košičanmi a Popradom. Na akom počte výhier sa skončí košická séria neporaziteľnosti? Pridajú ešte nejaké výhry a vytvoria nový ligový rekord? Ak chcete vedieť odpoveď medzi prvými, nespustite oči z diania v našej lige!

To je na dnes všetko, o týždeň sa čítame znova. Dovhadzovania priatelia!

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár