Ligový Sunár: Traja králi týždňa plus tri tímy s istotou playoff

03.02.2016 / Peter Vretenička
Juraj Jurík z HKM Zvolen, hviezda uplynulého ligového týždňa. (photo: SITA/Jakub Julény)

Juraj Jurík z HKM Zvolen, hviezda uplynulého ligového týždňa. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Vitajte, práve čítate siedmu časť Ligového Sunára. Pravda je taká, že som každú z častí napísal bez nároku na honorár či bez akýchkoľvek bočných úmyslov. Mojim cieľom bolo zvýšiť medializáciu a prestíž Tipsport ligy, pretože to nie je normálne, aby sa na Slovensku písalo o zahraničných hokejových ligách viac, než o tej našej. Úprimne si želám, aby znova patrila medzi najlepšie hokejové ligy na starom kontinente.

Bohužiaľ na Youtube absentujú oficiálne zápasové videá z našej ligy, ktoré by som mohol zdieľať v článkoch. Vymyslel som riešenie, kvôli obmedzeniam vyplývajúcim z možnosti šíriť video obsah na internete v tom ale nateraz pokračovať nemôžem. Zostal som trochu frustrovaný, chcel som s Ligovým Sunárom seknúť, veď bez videí by bol ako hamburger bez mäsa. Teda suchý. Telovýchovný vedúci Bohumil ale sľúbil, že sa pokúsi moju aktivitu zlegalizovať. Preto verím, že sa k videám v Sunári vrátim čo najskôr. To je zároveň dôvod, prečo tohtotýždňový diel vyšiel s dvojdňovým oneskorením.

Avšak po odlive emócii som sa rozhodol, že v tejto sérii budem naďalej pokračovať. Samozrejme, aby to fungovalo bez videí, musel som prekopať celú štruktúru článku. V Ligovom Sunári sa už neobjaví Gól, Zákrok a Zápas týždňa. Naopak, prichádzajú Traja králi. Medzi troch kráľov sa nebudú dostávať len hráči, ale aj tréneri, rozhodcovia, fanúšikovia... Jednoducho každý, kto niečím v priebehu týždňa zaujme. Predstavme si teda troch frajerov uplynulého týždňa:

TRETIA HVIEZDA – NESTARNÚCI KROTÁK

Popradský kapitán dosahuje v tejto sezóne jeden významný míľnik za druhým. Na piatkový zápas proti Košiciam nastúpil vo veku 43 rokov, 7 mesiacov a 23 dní, čím prekonal historický zápis Miroslava Ihnačáka zo sezóny 2005/06. Arne Kroták sa tak stal druhým najstarším hráčom v histórii našej najvyššej súťaže. Keďže sa v lete nechystá zavesiť korčule na klinec, čoskoro bude ohrozovať aj prvého Romana Stantiena. Pred neho sa legendárna 13-tka dostane, ak nastúpi na ligový zápas po 18. novembri 2016.

DRUHÁ HVIEZDA – BEZCHYBNÝ ČADA

Košický tréner Rostislav Čada je očividne vo forme. Jeho zverenci ťahajú 14 zápasovú víťaznú sériu, pričom z posledných 24 zápasov prehrali len raz. Iba ťažko uveriť, že ten istý tím pred jeho príchodom nachvíľu okupoval poslednú ligovú priečku. Dokážu oceliari, ako prvý tím v histórii našej ligy, vyhrať 20 zápasov po sebe? Odpoveď nám dajú najbližšie týždne. Patrí sa pripomenúť, že Košice sú jediným tímom Tipsport ligy, ktorý v roku 2016 nepocítil trpkosť prehry. Avšak na Slovensku nie sú jediné, keďže v tomto roku ešte neprehrali ani prvoligové Nové Zámky. Novozámčania dokonca v tomto roku nestratili ani bod.

PRVÁ HVIEZDA – ŠTVORGÓLOVÝ JURÍK

Keď niekto strelí štyri góly za dva zápasy, rozhodne si zaslúži pochvalu. Hlavne, keď sa nejedná o vyhláseného kanoniera. Juraj Jurík sa stal jedenástym hráčom, ktorý vsietil v tejto sezóne hetrik. Mal tak nemalú zásluhu na tom, že Zvolen získal minulý týždeň 5 bodov.

MOMENT TÝŽDŇA

Uplynulý týždeň sa toho udialo veľmi veľa. Na povrch vyplávali problémy Skalice, v Piešťanoch zmenili trénera, Popradčania si zavarili a nechýbali ani zaujímavé príchody. Z momentov, ktoré sa stali na ľade, vyvolal najviac emócii zákrok Coltona Gilliesa na Róberta Hunu počas televízneho zápasu zo Žiliny. Jedného z fanúšikov to dokonca rozvášnilo natoľko, že hodil petardu na ľad a zostávajúce tri minúty druhej tretiny sa museli dohrávať po druhej prestávke. Uvidíme, aký dlhý trest vymeria bystrickému Kanaďanovi disciplinárna komisia. V každom prípade, ak by mu nadelili toľko ako Lapšanskému, túto sezónu pod Urpínom dohral!

TRIO TÍMOV S POSTUPOVOU ISTOTOU

Do konca základnej časti zostáva 10 kôl, čiže v hre je ešte 30 bodov. Pri pohľade na ligovú tabuľku je zjavné, že deviate Piešťany už nemajú šancu predstihnúť trojicu tímov – HC Košice, HK Nitra a HKM Zvolen. Spomedzi ďalších klubov majú najbližšie k ,,definitíve“ hokejisti Banskej Bystrice. Zaujímavosťou je, že posledná Skalica má stále teoretickú nádej na play-off.

Nezabudnite, že tento víkend nás čakajú ďalšie prestížne zápasy. Azda najväčším šlágrom bude piatkové pohronské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Zaručene sa je na čo tešiť. To je na dnes všetko, o týždeň sa čítame znova. Dovhadzovania priatelia! 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár