Je 36 EUR veľa za lístok na playoff zápas Slovana?

10.02.2016 / Roman Krajniak
Na Slovane bude plno. V hľadisku, aj v pokladnici klubu. (photo: SITA/Marko Erd)

Na Slovane bude plno. V hľadisku, aj v pokladnici klubu. / (photo: SITA/Marko Erd)

V pondelok hokejisti Slovana postúpili po troch rokoch do play-off a včera klub zverejnil ceny vstupeniek na blížiace sa playoff zápasy proti CSKA Moskva. “Čuduj sa svete”, zverejnené ceny spôsobili veľmi rozporuplné reakcie. Väčšina fanúšikov nadáva na výšku cien za vstupenky. Menšina fanúšikov to rešpektuje. Totálna minorita klub dokonca obhajuje. Do ktorej skupiny by ste sa zaradili Vy? Čo si myslíte je 36€ príliš veľa? Alebo tak akurát? #slovanplayoff

Podobná téma sa počas uplynulého víkendu stala top témou aj v dvoch iných športoch a v dvoch iných krajinách.

#WalkOutOn77

V sobotu časť fanúšikov FC Liverpool opustila predčasne štadión na protest voči ohlásenému zvyšovaniu cien vstupeniek z £ 59 na £ 77. K desiatke tisíc fanúšikov, ktorí v 77. minúte zápasu opustili milovaný Anfield Road, sa dokonca pridal aj bývalý hviezdny obranca LFC Jamie Carragher. Odmietanie zvyšovania vstupného zo strany fanúšikov ide ruka v ruke s informáciou, že kluby Premier League predali TV práva o 71% výhodnejšie ako v uplynulom období a rozdelia si astronomickú sumu £ 5.1 mld.

Svojím krokom vyvolali fanúšikovia Liverpoolu vášnivú debatu týkajúcu sa dostupnosti zápasov Premier League pre bežných fanúšikov. Paradoxne najlacnejšie vstupenky má aktuálny líder tabuľky Leicester, kde si môžete kúpiť vstupenku za £ 22. Ceny vstupeniek jednotlivých klubov Premier League nájdete aj na tomto linku.

Ako sa Vám v tejto súvislosti pozdáva cena 36€ na #slovanplayoff?

#SB50

V nedeľu sa hral päťdesiaty SuperBowl. Údajne jedno z najsledovanejších športových podujatí na svete. Oficiálne ceny vstupeniek na toto podujatie sa pohybovali od $ 800 do $1 800. Za túto cenu ich však získalo len menšie percento zo 71 000 prítomných divákov. Väčšina sa musela spoľahnúť na „secondary market“ a tu sa priemerná cena vyšplhala až na $4,639. Dokonca niektorí fanúšikovia za lístok zaplatili aj viac ako $ 10 000. To je už trochu priveľa, nie?

Reakcie fanúšikov boli presne také isté ako u nás, napriek tomu, že v USA sú pojmy ako “trhová ekonomika” a “biznis v športe” o niečo viac udomácnené ako v našich končinách. Veľká väčšina fanúšikov si zafrflala a zostala súboj Denver Broncos proti Carolina Panthers pozerať v telke (tých bolo cca 111 miliónov len v USA — zdroj: Nielsen). Menšina tento fakt akceptovala a zaplnili Levi’s Stadium v Santa Clara v Kalifornii do posledného miestečka (tých bolo 71 088 — zdroj NFL.com).

Tak čo si myslíte o cenách vstupeniek na #slovanplayoff teraz? Tipol by si niekto, že zápasy playoff nebudú vypredané? Ja nie.

Roman Krajniak

Roman Krajniak

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár