SlovakiaCup: Kto najviac prekvapil?

14.02.2016 / Peter Vretenička
Tomáš Hrnka na zraze v Žiline príjemne prekvapil. (photo: SITA/Milo Fabian)

Tomáš Hrnka na zraze v Žiline príjemne prekvapil. / (photo: SITA/Milo Fabian)

14. ročník Slovakia Cupu sa skončil jubilejným desiatym triumfom našej reprezentácie na tomto turnaji. Aká bola atmosféra na Žilinskom štadióne, kto z hráčov najviac prekvapil a kto si vypýtal pozvánku na MS?

ATMOSFÉRA

Keby mám atmosféru počas našich zápasov na Slovakia Cupe ohodnotiť na stupnici od 1 do 10, pričom 10 je najvyššie hodnotenie, dal by som jej 8 bodov. Body som strhol akurát za to, že sa málo skandovalo, hlavne vo štvrtok. Osobne ma to ale neprekvapuje, keďže tribúny boli často zaplavené mexickými vlnami.

Ako môžete z videa vidieť, nuda v Žiline rozhodne nebola. Okrem hokejistov bavil divákov aj miestny diskdžokej, v ktorého repertoári nechýbala ani mandarinka Darinka. Mimochodom všimli ste si, ako vypredané žilinské hľadisko privítalo Róberta Pukaloviča? Nuž nezostávalo mu nič iné, len sa tváriť riadne kyslo. Ktovie, akoby to vyzeralo, keby príšiel odovzdávať cenu Igor Nemeček.

V piatkovom článku po zápase s Bieloruskom som písal o organizačných neduhoch. Musím povedať, že usporiadatelia sa z chýb dokázali poučiť, keďže v sobotu to bolo o poznanie lepšie. Myslím si, že diváci odchádzali zo stretnutia s príjemnými zážitkami.

NAJVÄČŠIE PREKVAPENIE

Najväčším prekvapením Slovakia Cupu bol nepochybne 24-ročný Tomáš Hrnka. Košického útočníka sa nedalo na ľade prehliadnuť. Darilo sa mu hlavne v sobotňajšom zápase, po ktorom bol vyhlásený za nášho najlepšieho hráča. Výborná bojovnosť, napádanie, práca v oslabení či hra do tela. Za svoj zodpovedný výkon si vyslúžil odmenu v podobe prvého gólu v reprezentácii. Jednoznačne si vypýtal pozvánku do záverečnej prípravy pred MS.

Na Facebookovom profile TakUrčitee jeho výkon ocenil aj Bohumil. 

Ak sa chcete stať hráčovým fanúšikom na sociálnej sieti, nech sa páči, tu je jeho oficiálna stránka. 

KTO SI VYPÝTAL POZVÁNKU NA MS?

Ktorí hráči počas Slovakia Cupu najviac žiarili?

V bránkovisku je to jasné, keďže chytal iba Július Hudáček. Avšak v žiadnom prípade nesklamal! Chytal spoľahlivo, aj napriek tomu, že ho hráči súpera nechávali často vychladnúť.

Z obrancov si pozvánku vypýtali Andrej Meszároš, Michal Sersen, Michal Čajkovský a Juraj Mikuš.

Z útočníkov Marek Viedenský, Vladimír Dravecký, Tomáš Marcinko, Peter Cehlárik, Patrik Lušňák, Rastislav Dej, Pavol Skalický a Tomáš Hrnka. Nechajme sa prekvapiť, ktorí z týchto hráčov sa na MS naozaj dostanú. Do mája je ešte relatívne ďaleko.

Článok uzatváram ďakovačkou, ktorú si naši za predvedené výkony na turnaji jednoznačne zaslúžili.  

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár