Huda-šou na druhú

14.02.2016 / Peter Vretenička
Július Hudáček sa pripravil nielen na zápasy, ale aj na zabavenie publika po ňom. (photo: SITA/Milo Fabian)

Július Hudáček sa pripravil nielen na zápasy, ale aj na zabavenie publika po ňom. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Július Hudáček bol počas Slovakia Cupu excelentný. Chytal s veľkým prehľadom, navyše zo 47 striel inkasoval iba raz. No nezaujal len tým, že podržal tím. Ako určite viete, jeho originálne pozápasové ďakovačky sú už pomaly legendárne. Dokonca dostali vlastné meno, Huda-šou. Videá z nich videli nielen diváci v Európe, ale aj v Kanade. Tento svetový unikát si mohli vychutnať naživo aj fanúšikovia v Žiline.

Huda-šou 

Už pred začiatkom Slovakia Cupu sa Hudáček netajil tým, že má pre divákov prichystané Huda šou. Malo to však jeden háčik. Ak by Slovensko nevyhralo, šou by sa nekonala. Možno práve to motivovalo jeho spoluhráčov, aby dominantným spôsobom triumfovali v obidvoch zápasoch na turnaji.

Po víťazstve 2:1 nad Bieloruskom si z chuti zatancoval tradičný zbojnícky tanec. ,,Bol to odzemok, ale v mokrom výstroji po zápase sa mi robil veľmi ťažko,“ priznal novinárom Hudáček. Pri odchode z ľadu ešte predviedol bonus v podobe kotrmelca. Neskôr v rozhovore skonštatoval, že už sa musí naučiť len salto ako pán Sabovčík.

Proti Švajčiarom zahviezdil ešte viac, keď po výsledku 4:0 zaknihoval čisté konto. Tentoraz sa žilinskému publiku za podporu odvďačil mlynským kolom, ktoré predviedol rovno dvakrát. Následne sa trocha povozil na svojej hokejke.

Ako bonus vám ponúkam spomienku na Huda šou z minulého ročníka Slovakia Cupu, ktorý sa konal v Banskej Bystrici. Vtedy na všetko nebol sám, keďže si zavolal dvoch pomocníkov. Maskota Gooolyho a Jána Sýkoru naučil za veľkého aplauzu publika postupne kotrmelec dopredu, dozadu a mlynské kolo.

Najlepší brankár švédskej ligy z minulej sezóny chytá naozaj spoľahlivo. Preto si dokážem predstaviť, že čoskoro uvidíme Huda šou aj na majstrovstvách sveta.  

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár