Najlepší víkendový hokej, o ktorom ste netušili

15.02.2016 / Michal Mácsai
Dôležitým hráčom duelu playoff 2 ligy bol aj nestarnúci Braňo Jánoš. (photo: SITA/Dušan Hein)

Dôležitým hráčom duelu playoff 2 ligy bol aj nestarnúci Braňo Jánoš. / (photo: SITA/Dušan Hein)

No dobre, nie je reportáž ako reportáž. Keďže sme neobjektívny portál, tak som si so štýlom hlavu nelámal... Keď som premýšľal, ako strávim sobotný podvečer, na výber boli v podstate len dve možnosti. Obe hokejové.  

A.) Ísť do Žiliny povzbudiť Cígerov pobojkotovský mančaft a zakričať si „štyri, tri, dva, jeden“.

B.) Prísť na úvodný duel play-off 2. ligy, medzi domácim Púchovom a hosťami z Kubína.

Hovoríte si, veď to je jasné. Z Púchova do Žiliny to až tak ďaleko nie je a tých 10 eur za vstupenku nejak prežijem. Máte pravdu. Problém bol ale v tom, že neskorší návrat zo Žiliny by mi znemožnil večerné plány a tak bolo rozhodnuté. Stačiť bude aj Púchov.

Veľké plus dávam „PR“ klubu a fanúšikom, pretože sa už pár dní rozprávalo o „Zápase roka“ a pozvánok bol plný Facebook. Keď k tomu prirátam aj legendu v drese Púchova, Braňa Jánoša, nemohol som nakoniec odmietnuť a očakávania pohltili aj mňa...

Predzápas

12:00     Vezmem partiu a pôjdeme sa pozrieť na nižšiu, zato bojovnejšiu súťaž. A snáď skvelú atmo.

13:00     Keďže zápas začínal o sedemnástej a ešte o 13:00 som partiu tvoril sám, optimizmus a dobrá nálada ma opúšťali. Nakoniec sa podarilo dať dokopy pár jedincov, počet sa zastavil na čísle štyri.

16:20     Niekoho z nás, ani presne neviem koho, napadlo, aby sme šli skôr. Čo keď príde veľa ľudí a nebudeme mať dobré miesta s výhľadom?

16:25     Na štadióne sú len hasiči s policajtmi. A my.

16:30     Obsadili sme si miesta a išli ochutnať varené vínko.

16:40     Po desiatich minútach jeden z nás prišiel na to, že v kelímku nemá víno, ale čaj. Za euro dvadsať. No nekúp to! #Smiech #SiVypil

16:50     Na tribúny sa v davoch valia ľudia. Prišli aj domáci ultras, tak isto aj hosťujúce hviezdy z Kubína. Spolu sa nás zišlo 288

Zápas

Zápas samotný  priniesol veľa vzruchu, dobrej atmosféry z oboch táborov a najmä tvrdých súbojov, aby si hráči aj diváci uvedomili, že je to naozaj play-off. Úvod domáci prespali, hostia viedli 0:2. Nutné poznamenať, že zaslúžene. Kubínčania zvíťazili v skupine Východ. Domáci ale bojovnosťou a snahou odvrátiť hroziaci debakel vzopli sily a v priebehu troch minút otočili stav na 3:2. Vyzeralo to, že zápas skončí 21:19. Do streleckej listiny sa zapísal aj Braňo Jánoš.

V úvode druhej časti Kubín opäť využil nekoncentrovanosť domácich a vyrovnal na 3:3. Následne nevyužil presilovku 5 na 3. Bolo to naposledy, kedy Kubín neprehrával. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a aj keď na hráčoch vidieť, že možno nemajú toľko natrénované, nahrádzali to bojovnosťou a súbojmi. Z doteraz neznámych príčin bol Braňo Jánoš vykázaný do šatne, asi majú v druhej lige pravidlo Trikrát a dosť. V oficiálnom zápise má tri dvojminútové zárezy, zaspomínali sme si tak aj na jeho slávne reprezentačné časy strávené na lavici hanby. Stav po tretine 5:4. Repre taktiež vedie nad Švajcom a nálada sa stupňuje.

V tretej tretine sa do streleckej listiny zapísali len domáci Púchovčania a najmä posledné gólové sólo Bajtalu by sa nestratilo ani vo „Frajerovi na záver“.  Zhodou okolností mám aj video. Avšak ako sa zdvíhali ľudia predo mnou, mobil sa mi zatriasol a zakončenie nie je najlepšie vidieť. Taktiež obľúbené slovné spojenie ako oslava neuveriteľného gólu od asi troch divákov sa do internetového éteru skôr ako po desiatej večer nehodí... Na záver prišiel potlesk celého štadióna, keďže Rasťo Dej ako púchovský odchovanec strelil proti Helvétom premiérový reprezentačný zásah. Gratulujeme!

Summa Summarum, domáci prekvapivo, aj keď zaslúžene zdolali favorita a zápas mal všetko čo mal zápas play-off mať. Oba fanúšikovské tábory v dobrej forme, tým pádom skvelú kulisu a veľa, veľa gólov a súbojov.

Borci na konci

Musím záverom spomenúť skvelé gesto od domácich hokejistov, ktorí sa za atmosféru poďakovali nielen domácim fanúšikom, ale i hosťom z Kubína. Tí neúnavne povzbudzovali svojich aj za strateného skóre a prispeli k veľmi dobrej atmosfére. Vyslúžili si za to úprimný potlesk. A odo mňa titul Borci na konci. Verme, že takýchto duelov v play-off zažijeme ešte veľa a to i vo vyšších súťažiach.

Nabudúce prinesieme reportáž Martina Petra, z lakrosového zápasu našej reprezentácie.

Niekedy.

Michal Mácsai

Michal Mácsai

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár