Ave Milan! Prvé zápasy playoff Ligy šampiónov

16.02.2016 / Tomáš Kolár
 (photo: )

Netrpezliví futbaloví fanúšikovia sa konečne dočkali! Najprestížnejšia klubová súťaž Európy po zimnej hibernácii opäť útočí na televízne obrazovky divákov po celom svete.

PSG - Chelsea

A hneď v prvý deň jarnej vyraďovacej časti tu máme jeden bon-bó-nik. V minuloročnom ročníku Ligy majstrov sa v osemfinále stretli tí istí protagonisti, ako je tomu tentokrát. Paríž Saint Germain a londýnska Chelsea. Servíruje sa odveta. Mňam.
 
Keď v odvete na Stamford Bridge vylúčil rozhodca Kuipers ikonu parížskeho klubu Ibrahimoviča už v 31. minúte, len málokto pochyboval o postupe The Blues. Ale parížsky veľkoklub ukázal veľkú bojovnosť, odhodlanie a po veľkej dráme vyradil Mourinha a aj jeho zverencov.
 
Po roku je situácia odlišná, Parížania dominujú francúzskej lige nevídaným spôsobom, navyše sa prezentujú krásnym, okulahodiacim futbalom. Na druhej strane, Chelsea začala Premier league ako obhajca titulu katastrofálne, čo spôsobilo predčasný odchod The Special One. Mourinhov nástupca Guus Hiddink ale opäť zlepšil kredit a aj herný prejav anglického majstra. Bude veľmi zaujímavé sledovať, či sa Chelsea podarí oplatiť Parížanom minuloročnú horkú porážku.
 
Modrí sa budú musieť zaobísť bez Zoumu, Terryho a Matiča, kým francúzskemu majstrovi budú chýbať Aurier, Lavezzi a asi aj Pastore. Za kľúčový faktor v tomto zápase možno považovať, či si obrana Chelsea na čele s čoraz častejšie chybujúcim Ivanovičom, dokáže poradiť s útočnou silou PSG, teda hlavne triom Di Maria, Ibrahimovič, Cavani.

Benfica - Zenit

Hoci je druhý utorňajší zápas menej atraktívny, napriek tomu môže ponúknuť zaujímavú rusko-portugalskú konfrontáciu.
 
Zenit Petrohrad si v základnej skupine počínal suverénnym spôsobom, ale vo vyrovnanej ruskej lige je až na šiestom mieste. V neprospech ruského tímu tiež hovorí fakt, že jarná časť ruskej ligy začína až prvý marcový týždeň, teda súťažný duel neodohral Zenit už viac ako dva mesiace!
 
Benfica je v portugalskej lige druhá s trojbodovou stratou na vedúci Sporting, ale jej sebavedomie môže byť trošku otrasené po poslednej domácej prehre s veľkým rivalom FC Porto 1:2.
 
Tento zápas bude aj súbojom dvoch veľmi silných útočných dvojíc - Brazílčana Hulka a Rusa Dzyubu na strane Zenitu a Brazílčana Jonasa (suverénne najlepšieho strikera portugalskej ligy) a Gréka Mitrougloua na strane Benficy, ktoré mali nemalý podiel na mnohých góloch svojich tímov.
 
Už čoskoro uvidíme, kto bude mať po prvom osemfinálovom dni bližšie k posvätnému štadiónu San Siro, kde sa bude konať tohtoročné finále Ligy majstrov. Už 28. mája.
 
 
Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

Napíš komentár