Ave Milan! Zvládne Zidane začiatok v LM?

17.02.2016 / Tomáš Kolár
Zinedine Zidane.   (photo: SITA/AP Photo/Claudio Peri)

Zinedine Zidane. / (photo: SITA/AP Photo/Claudio Peri)

Včerajšie entrée do vyraďovacej časti Ligy majstrov určite nesklamalo, a najmä duel medzi Parížom a Chelsea ponúkol divákom viacero zaujímavých momentov. Dnes sa oči a uši futbalových labužníkov budú upriamovať hlavne na Olympijský štadión v Ríme, kde jeden z najlepších futbalistov histórie Zinedine Zidane prejde krstom v roli trénera madridských pusiniek v najprestížnejšej klubovej súťaži.

AS Rím - Real Madrid

Domáci AS v tomto dvojzápase nemá čo stratiť, ale vzájomná bilancia týchto dvoch tímov  v posledných ôsmich zápasoch dáva zverencom trénera Spalletiho viac šancí, ako by povedel nejeden renomovaný futbalový analytik. Tri výhry, 1 remíza a 4 prehry spolu s faktom, že v poslednom dvojzápase ešte v roku 2008 sa z postupu tešili práve Rimania neveští pre charizmatického Zizoua žiadnu jednoduchú záležitosť.  

Oba tímy majú v poslednom čase v národných súťažiach výbornú formu, keď Real z posledných šiestich duelov päťkrát vyhral a raz remizoval, kým AS je z posledných štyroch zápasov v Serii A stopercentné. Esenciálne bude, či budú k dispozícii dve nestarnúce ikony rímskeho klubu- De Rossi a Totti, ktorých štart je otázny kvôli zraneniam.

Na druhej strane bude bielemu baletu s určitosťou chýbať tak waleský rýchlik Bale, ako aj portugalské neskrotné zviera Pepe a istý nie je ani Marcelo.

Rím je doma schopný potrápiť v podstate každé mužstvo, kľúčové pre nich bude ustrážiť gólostroj menom Cristiano Ronaldo, ktorý bude určite zdravo, alebo možno až nezdravo nasratdený na novinárov z poslednej tlačovky.

Gent - Wolfsburg

Druhú stredajšiu osemfinálovú dvojicu obstarajú dvaja greenhorni v tejto fáze LM. Kým postup veľmi sympaticky hrajúceho Wartburgu Wolfsburgu sa viac-menej očakával, belgický Gent určite v súvislosti s postupom zo základnej skupiny často nefiguroval na stávkových tiketoch.

V základnej skupine H za sebou Belgičania nechali aj také mužstvá ako Valenciu, či Lyon, ktorí síce nezažívajú práve futbalový rozkvet, ale stále majú v Európe svoje meno. Gent v belgickej Jupiler league je bok po boku s Bruggami na prvom, respektíve druhom mieste, ale Wolfsburg je až ôsmy a z posledných piatich zápasov až trikrát odišiel ako porazený.

V neprospech nemeckých vlkov tiež hovorí pohľad na dlhý zoznam zranených hráčov základnej zostavy: výborný brankár Benaglio, Naldo, kanonier Dost, Caliguiri. Gent navyše posledných sedem zápasov v Ghemalco Arene vyhral.

Zastaví sa spanilá jazda najprekvapujúcejšieho osemfinalistu medzi poslednými šestnástimi, alebo flámsky tím neočakávane dokráča až k bránam ôsmich vyvolených?

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár