Ligový Sunár: Kto cvakne posledný lístok do playoff?

22.02.2016 / Peter Vretenička
Jozef Stumpel v drese Trenčína. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Jozef Stumpel v drese Trenčína. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Vitajte, aj tento týždeň sa podáva ten najčerstvejší Ligový Sunár. Nebudem vás zdržovať obšírnym úvodom, keďže čas nerastie na stromoch. Prejdime teda priamo k trom hráčom, ktorí uplynulý týždeň niečím zaujali:

TRETIA HVIEZDA – JENČÍKOVA ŠESTOVKA

Košický útočník Richard Jenčík nastúpil v nedeľnom zápase proti Zvolenu na svoj jubilejný 600. zápas v základnej časti. V 23-ročnej histórii našej najvyššej súťaži sa stal len 38. hráčom, ktorí dosiahol túto métu. K víťazstvu 4:3 nad Zvolenom prispel dvoma asistenciami. 

DRUHÁ HVIEZDA – SUPERMAN TOMÁNEK

Banská Bystrica bola uplynulý týždeň jediným tímom, ktorý v troch zápasoch nezaváhal. Barani postupne porazili Košice, Piešťany a Martin, vďaka čomu si do tabuľky pripísali skoro 10 bodov, presne 9 keďže viac sa ani v troch zápasoch získať nedá. Ústrednou postavou pri ich víťaznom ťažení bol nepochybne Roman Tománek, ktorý bol pri všetkom podstatnom. Proti Košiciam asistoval pri všetkých góloch svojho tímu, proti Piešťanom vypracoval víťazný zásah a proti Martinu víťazný gól vlastnoručne strelil. Už veríte, že je to bystrický Superman? Keďže proti Martinu ešte nabil na presný zásah Majdanovi, jeho bodový súčet za uplynulý týždeň činí rovný poltucet bodov.  

PRVÁ HVIEZDA – ZVOLENSKÝ MANAŽÉR

HKM Zvolen je momentálne na druhom mieste, na čom má nemalú zásluhu manažér Milan Čanky. Toto konštatovanie potvrdil v uplynulom týždni, nakoľko ulovil najväčšiu rybu, ktorá bola v ponuke posledný deň pred uzávierkou prestupov. Nemám na mysli Jožka Stümpela, ale skalického kanoniera Pavla Brendla, ktorý hneď po príchode začal potvrdzovať svoje kvality. V prvých dvoch zápasoch v novom drese zaknihoval gól a dve asistencie. Snáď sa uchytí ako Samuel Baroš, ktorý tím parádne posilnil pred minuloročným play-off.

Nuž, Čanky má pri získavaní posíl v poslednom období šťastnú ruku. Azda nikto nečakal, že Klhůfek a Semorád spolu nastrieľajú 39 gólov. Chytili sa aj ďalšie predsezónne posily – Bruno Mráz, Juraj Jurík, Janis Andersons, Jevgenij Missenjov a Tomáš Klíma. Avšak treba dodať, že na niektorých príchodoch sa podieľal zrejme aj tréner Josef Turek.

MOMENT TÝŽDŇA

,,A už je to tu, toľko sme sa jej báli, záverečnááá!“ tento úryvok z piesne od Iné Kafe zrejme najlepšie vystihuje utorňajšie dianie v Skalici. Ukázalo sa, že Záhoráci nemajú veľkú dieru iba v trdelníku, ale aj v klubovom rozpočte. Skalica sa bohužiaľ stala prvým tímom, ktorý bol v priebehu sezóny vylúčení z našej najvyššej súťaže. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Pevne verím, že toto bude ten prípad a lige to v konečnom dôsledku do budúcna pomôže.

SEDMIČKA TÍMOV S POSTUPOVOU ISTOTOU

Vylúčenie Skalice výrazne zamiešalo ligovou tabuľkou, čo potešilo najmä Žilinčanov a sklamalo Piešťancov. Po minulotýždňových zápasoch má účasť v play-off istých už sedem tímov – Košice, Zvolen, Nitra, Banská Bystrica, Poprad, Trenčín a Žilina. Poslednú miestenku do vyraďovacej časti drží v ruke momentálne Martin, no Piešťany sa jej určite nevzdajú bez boja. Preto si jednoznačne nenechajte ujsť ich vzájomný súboj, ktorý je na programe v nedeľu pod Turcom. V ten istý deň Košice privítajú v televíznom zápase Poprad, pričom pravdepodobne práve v tomto zápase si budú môcť oceliari definitívne zabezpečiť prvenstvo po základnej časti.

Tento týždeň nás čakajú dokopy tri kolá, ktoré prinesú veľa atraktívnych súbojov. Zaručene sa je na čo tešiť, preto prajem príjemný hokejový zážitok. To je na dnes všetko, o týždeň sa čítame znova. Dovhadzovania priatelia! 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár