Pondelkové tréneroviny - Zarábaj cash

14.03.2016 / Richard Hanzlik
Jež a zvyšní Trnavčania súboj o najlepší Spartak na Myjave prehrali.  (photo: SITA/Martin Medňanský)

Jež a zvyšní Trnavčania súboj o najlepší Spartak na Myjave prehrali. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Skúste si predstaviť, že chodíte dennodenne do práce a už tri mesiace ste nevideli výplatnú pásku. Vtedy všetky tie reči, že moja práca je moje hobby a všetko robím na 140 % asi pôjdu bokom, nie? Splátku hypotéky nesplatí váš flexibilný pracovný čas. Rovnako to majú aj futbalisti. Ich platy sú možno niekedy trocha vyššie, ale keď ho nevidia štvrťroka, je im to prd platné. Ako sa v tej chvíli zachovať? Hrať doplna a dúfať, že snáď to doplatia? Kedy by ste vy prestali veriť rečiam majiteľov o tom, že výplata bude? Fanúšik si povie, že oni majú hrať futbal, ale psychika je silná vec. Otázka ale je, prečo liga dovolí, aby sa jej aktéri stali obeťou v rukách neschopných majiteľov? Momentálne je v lige minimálne jeden klub s takým problémom a ak ligu sledujete, možno si jeho meno viete doplniť.

23. kolo prinieslo bodovú žatvu pre domáce mužstvá, ktorým ako-tak kradli iba ašpiranti na titul. Prehra Senice v Dunajskej Strede iba natiahla sériu prehier vo vzájomných zápasoch. Lačný pokračuje, a tak Ružomberok zdolal Skalicu. Myjava porazila Trnavu a jediný gól zápasu naozaj stál za to. Slovan stratil dva dôležité body v Moravciach, Žilina opäť všetky tri v Podbrezovej a svoj náskok na čele zvýšil Trenčín výhrou v Michalovciach. V tých istých dňoch Andrej potešil Roba, toho zase Jana, Rado opäť nesklamal a Béla to celé zaklincoval. No nemiluj ich.

DAC Dunajská Streda - FK Senica 3:1, 2166 divákov

Jeden južan už cez víkend ukázal, aký vypočítavý a nepríjemný dokáže byť. Rovnako ako hra mužstva z jeho volebného chotára. Dunajská je doma silná, o tom nie je pochýb. Senica ale mohla siahnuť na bod, keby takmer ihneď po vyrovnaní neurobila v strede obrany takú chybu, akú by ste dlho hľadali aj v internetovej diskusii najbulvárnejšieho bulváru v krajine. Potom sa defenzívny systém hostí rozpadol a už to bol zápas takmer na jednu bránu. Žlto-modrí s nádychom zeleno-bielo-červenej teda s prehľadom berú ďalšie tri body a Senica je asi ich najmilovanejší súper. Už ich fikli tretíkrát po sebe.

MFK Ružomberok - FK Skalica 3:1, 1574 divákov

Mohol Pišta Horný pred zápasom na tabuľu kresliť aj osemsmerovky, ale keď mužstvo inkasuje za prvé dve minúty, život už nie je taký, ako býval. Do polčasu sa obraz diania podobal programu pre dospelých, pretože Ružomberok Skalicu doslova pretiahol. Strelu na bránu jej dovolil až pred odchodom do šatne, a to už bolo 2:0. V druhom polčase si Lačný gólom na 3:0 upravil zápasovú štatistiku na 2+1 a korigujúci gól Hlavatoviča ho bude stáť do klubovej kasičky viac, ako z toho mala Skalica úžitok. Lačný navyše vyzerá byť taký, akým bol kým sa vydal na dlhú cestu okolo sveta.

Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 1:0, 1436 divákov

Utrpenie o tri body, ktoré domácim vybavil výbehom Kamenár. Nebol to jeho prvý vydarený výbeh. Nemôže byť každý ako Neuer a Ľubovi by som postavil vo vnútri pokutového územia elektrický plot, aby ho to nelákalo von. Inak domáci začali aktívnejšie, druhý Spartak sa do šancí začal poriadne dostávať až po góle a možno ak by Tambemu uznali regulérny gól, zlyhania Mikoviča a spol. by až tak na srdci neboleli. V Trnave je inak veľká pátračka, celé mesto hľadá herný štýl, ktorým má mužstvo hrať. Ak ho niekto nájde, nech ho, prosím, prinesie na sekretariát klubu a odmenou mu bude večera s Pycom Zelenským.

ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 0:0, 2286 divákov

Už keď som si začínal myslieť, že Slovan každý jarný zápas vyhrá 1:0 po profesorskom výkone, prišiel ViOn, a ten ho zavrel. Tawamba sa stiahol viac do stredu, aby bránil a rozhadzoval lopty a Slovan mal problémy útočiť do plných. Gól nepadol ani zo štandartky a žiadna väčšia šanca sa neurodila. Možno, ak by muž, ktorý podľa zápisu pôsobil v zápase v roli rozhodcu, odpískal pokutový kop pre ViOn, nabral by zápas lepší spád. Do budúcna pri takomto zápase posunúť obidve bránky na hranicu pokutového územia a budú aj góly.

ZP Šport Podbrezová - MŠK Žilina 2:0, 1525 divákov

Ihrisko roka, na ktorom by sa bez problémov urodila bohatá úroda zemiakov, bolo svedkom štvrtej prehry Žiliny v štvrtom zápase. Z toho má radosť akurát tak Antošíkovo bankové konto a Guľa si môže aj vlasy vytrhať. Žilina zabrala v úvode zápasu, ale potom jej terén a súper začal robiť problémy. Gól do šatne a 6 obranných kužeľov hovorili za všetko. Po druhom góle už sa na to domáci vykašlali a Žilina začala strieľať, centrovať a míňať. Možno rozhodla efektivita, možno mladý káder, ale to, čo Žiline na jeseň do bránky padlo, letí dnes maximálne do brvna. Možno len nemuseli predať hneď toľko hráčov naraz.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:3, 2765 divákov

Tak teraz neviem, či v Michalovciach nebol horší trávnik ako v Podbrezovej. A som rád, že to nikdy nezistím, lebo v týchto podmienkach si podľa mňa aj poisťovne uplatňujú výnimky. Kým sa hracia plocha úplne rozorala, stihol Trenčín skórovať. Zemnýplyn vedel, že proti kvalite hostí môže len behať a robiť hosťom problémy, z čoho plynuli pološance. V druhom polčase udrel rakúsky rebrík Mairehofer, a to pravé východniarske divadlo začalo až po premenenej domácej penalte. Ľudia hnali svojich za vyrovnaním, ale Trenčín vie, ako najedovanú čivavu udržať čo najďalej od bránky. Gól na 3:1 iba potvrdil fakt, že ak chce niekto pomýšľať na titul, musí vyhrávať práve takéto zápasy.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár