Ave Milan! Vyradí Atlético konečne súpera z Holandska?

15.03.2016 / Tomáš Kolár
Diego Simeone, tréneris Atlética Madrid (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Diego Simeone, tréneris Atlética Madrid / (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

A máme tu ďalšie osemfinálové zápasy Ligy majstrov. Tentokrát sa budú oči futbalových nadšencov upierať do Manchestru a španielskeho hlavného mesta.  

City - Kyjev

Kým na Britských ostrovoch sú karty rozdané zrejme rozhodujúcim spôsobom, na štadióne Vicenteho Calderóna to bude pravdepodobne zaujímavejšie. Pellegriniho Citizens ukázali na ukrajinskej pôde svoju silu ako už dávno nie a ak by výhru 3:1 vonku nezúročili v postup medzi osmičku najlepších, Pellegrini by pravdepodobne musel uvoľniť lavičku miliardárskeho klubu skôr ako na konci tejto sezóny.

City v anglickej lige rozdáva body kade chodí a vidina titulu sa už viac-menej rozplynula. To čelí Aguerovi a spol. uspieť na európskej scéne a po prvom dueli, a berúc do úvahy lazaret v radoch ukrajinského tímu, by prvá prekážka nemala byť z kategórie herkulovských.

Ukrajinský tím nemá čo stratiť, preto sa dá z jeho strany predpokladať otvorená hra hraničiaca s ukrajinsko-japonským harakiri.

Atlético - Eidhoven

Napriek tomu, že Atlético nie je práve prototypným predstaviteľom ľúbivého futbalu, nejeden futbalový milovník zrejme dnes uprednostní práve duel Rojiblancos s holandským Eindhovenom. V Holandsku totiž góly nepadli, čo predznamenáva nepredvídateľnosť odvety na španielskej pôde.

Favoritom sú určite zverenci Diega Simeoneho, ktorí sú v skvelej forme a v posledných ôsmich zápasoch nepocítili horko-trpkú prehrovú príchuť. Na druhej strane, aj Eindhoven ťahal luxusnú šnúru desiatich víťazstiev v holandskej lige v rade, ktorú prerušila až víkendová remíza s Heerenveenom.

Starý mazák Phillipe Cocu má dlhoročné skúsenosti so španielskym futbalom, keďže obliekal dres katalánskeho klubu, čo určite môže zohrať určitú úlohu. Diego Simeone berie holandských elektronikov vážne.

Bodaj by nie, Atletico dosiaľ odohralo s holandskými tímami štyri súboje vo vyraďovací bojoch a vždy odišlo so sklonenou hlavou. Prelomí Atletico toto veterno-tulipánske prekliatie pri čísle 5? 

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár