Ave Milan! Prekvapí Stará dáma Guardiolu na odchode?

16.03.2016 / Tomáš Kolár
PepGuardiola (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

PepGuardiola / (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Najesť sa zo včerajšej bezgólovej neúrodnej žatvy snáď momentálne nedá lepšie, ako pozrieť si dnešné osemfinálové odvety. Keď niekto dáva veľa gólov, tak to je rozhodne Barcelona a Bayern, navyše Bayern v porovnaní s Barcou postup nemá ešte ani zďaleka vo vrecku.

Barcelona - Arsenal

Katalánsky veľkoklub zdolal Arsenal na jeho pôde 2:0, čím si zabezpečil viac ako solídnu východiskovú pozíciu. MSN and company ťahajú bezprecedentnú 37-zápasovú sériu bez prehry a je síce okrídlená pravda, že všetko sa raz končí, ale tradične zraneniami zužovaný Arsenal asi nebude tým tímom, ktorý prelomí túto povšimnutiahodnú sériu.

Z posledných šiestich zápasov Wengerovci prehrali až štyrikrát, na titul znova pravdepodobne nesiahnu, z FA Cupu vypadli po šokúcej prehre s Watfordom, takže inak sympoš Arsene už po x-tý krát odíde s prázdnymi rukami. Opäť na veľkú neradosť nášho skvelého pisateľa Martina Petra. Nič sa neboj Maťo, my s Michalom Mácsaiom a našimi obľúbenými červenými diablami ťa nasledujeme už tretiu sezónu. 

Ibaže by sa Özil so Sanchezom a Giroudom postarali na Nou Campe o obrovskú senzáciu.

Bayern - Juve

Allianz Arena bude svedkom vyrovnanejšieho zápasu. Keď bolo v Turíne 0:2, zdalo sa že s Juventusom je amen, potom ale využili Allegriho zverenci menšie uspokojenie Bavorov a s remízou 2:2 sa rozhodne dá pracovať.

Favoritom je však určite stále Bayern, obzvlášť keď zvážime, že Stará dáma bude hrať bez troch dôležitých pilierov Dybala, Marchisio a Chiellini a to je ešte otázny štart Mandžukiča. Oba tímy sú v oslnivej forme - Bayern prehral iba raz z posledných 15 dueloch, Juve dokonca z devätnástich. Výsledok prvého zápasu nepredurčuje talianskeho majstra k obranému catenacciu, ale Morata s Pogbou, prípadne ex-Bayerňákom Mandžukič, budú musieť byť vpredu aktívnejší ako obvykle.

Zároveň však zadné rady budú musieť poriadne zaostriť svoj zrak na jednu z najlepších útočných dvojíc súčasnosti Lewandowski - Müller, ktorá len v nemeckej Bundeslige zaobstarala 43 gólov v 26 zápasoch.

Ide samozrejme aj o súboj vynikajúcich brankárov, nestarnúceho Gianluigiho Buffona, pre ktorého to môže byť jedna z posledných, ak nie vôbec posledná príležitosť získať ušatú trofej, a Manuela Neuera, ktorý je mnohými odborníkmi považovaný za najlepšieho brankára súčasnosti.

Žeby sa Pepe musel vo svojej poslednej sezóne na lavičke Bavorov musel porúčať už v osemfinále?    

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár