Minúta po minúte: Krutá výhra Bardejova vo veľkonočnej myjavskej zime

30.03.2016 / Martin Ferianec
Bardejovčanky po jednom z gólov. Hráčky číslo 7 a 17 sú ťahúňkami tímu. Nabudúce ich možno odfotíme aj spredu.  (photo: Jaroslav Šivec)

Bardejovčanky po jednom z gólov. Hráčky číslo 7 a 17 sú ťahúňkami tímu. Nabudúce ich možno odfotíme aj spredu. / (photo: Jaroslav Šivec)

No čo, koľkých som navnadil navštíviť nejaký ten ženský fotbááálek? Nehláste sa všetci, nestíham to rátať toľkými prstami. Ostatným zlyhanie ešte odpustíme, zdravím totiž všetkých z myjavského štadióna. Veľká noc privítala zápas 1. ženskej ligy Bardejov - Myjava. 

Minúta po minúte 

Ako predkrm sme nasali zápas našich myjavských a bardejovských nádejí. Bardejov stretnutie poňal ako predkrm, polievku, hlavné jedlo a dezert zároveň. Výsledkom bolo záverečné skóre 0:8. Ako ale nastúpili ženy s veľkým Ž?

Myjava: Bažiková, Neveďalová, Tomková, Hucovičová, Skupinová, Koplíková, Zvončeková, Pirťanová, Velická, Smatanová, Dufková 

Bardejov: Chladeková, Pivovarníková, Gmitterová, Šurnovská, Semhricová, Rosoľanková, Hovancová, Roháčová, Galarovičová, Mazurová, Mikolajová.

Pome na to.

0: Diváci sme tu všetci. Marek, Martin druhý, Martin, teta Vilma a pár CP-čkárov z Bardejova. Mejkapy nahodené, môžeme začať.

1. Zápas sa môže javiť tak trocha umelo. Hrá sa totiž na umelej tráve pod umelým osvetlením. Snáď aspoň ženy budú živé, sľubovali v pozvánke.

3. Prvé minúty prekvapujúco na polovici Bardejova. Dve štandardky Myjavy. Pri prvej by tak vysoko nevyskočil ani zdatnejší volejbalista, druhá priniesla zakončenie Koplíkovej nad bránu.

4. Bardejov jemne nazrel na polovičku Myjavy. Prihrávku Mazurovej nevedela Neveďalová ubrániť lepšie - priam ju vystihla a zničila už zárodok. Prípadnej gólovej akcie, samozrejme.

5. Pre týc,h čo sledujú zápas na čierno-bielych monitoroch: Myjava v čierno-bielom sprava doľava. Bardejov v modrom a úplne opačným smerom.

8. Pekný prechod Myjavy. 

9. Prvá "slza" na trávniku! Nevidím presne, ktorej vybehla, ale po ošetrení masér sucho konštatuje, že kým sa bude vydávať, zahojí sa to. Možno aj skôr.

10. Vysoké napádanie Myjavy znervóznuje Bardejov. Smatanová na stopérovi čistí stred.

11. Či jej je do spevu radi zistíme v polčasovom rozhovore.

14. Nakopávaná lopta Mikolajovej nevošla ani do 16tky. Pozn. red.: Dúfam, že všetky aktérky už mali 18 rokov. Alebo aspoň 17. 

15. Zdá sa, že z autobusu na ihrisko sa presunul už aj Bardejov. Ožíva. Konečne viac súvislých prihrávok. Zapojili sa Gmitterová, Mazurová, Semhricová.

16. Len to tak zahučalo. Prvá pološanca Myjavy. Loptu do behu prebrala Hucovičová. Center do vápna, k zakončeniu chýbal povestný chlp. Stačilo nedepilovať!!!

19. Bardejov skúša "vrchem dluuuuhuuu", ale končí to znova na Smatanovej. Doražka zasa končí úplne mimo.

21. Prvá vážna chyba v rozohrávke Myavy. Prihrávku vystihla Šurnovská a poslala do pozície "To sa nedá nedať" strelkňu úvodného gólu Mazurovú.

23. Nádejné útoky končia na nepresnej finálnej prihrávke. Na myjavskej strane to bola spolupráca Skupinová - Hucovičová. Na druhej strane to neklaplo Mikolajovej s Roháčovou. Možno nabudúce.

26. Súboj telo na telo síce skončil dobre pre Neveďalovú, zakončenie ale Koplíkovej nevyšlo.

28. Dáme si súťaž: Sú len dva kluby, ktoré majú mužský aj ženský team v najvyššej súťaži. Ktoré? Prvý správny koment pod článkom vyhráva permanentku na Spartak Myjava ženy na sezónu 2016/2017. A to se vyplatí.

31 Hrá sa väčšinu času na polovici Bardejova, len myjavčankám chýba potencia. 

34. Nedáš - dostaneš. Mať pozičnú prevahu je síce fajn, ale teraz bola jednoznačne prevýšená obrana Myjavy. Gmitterová Roháčová s Mikolajovou spravili také bago, až sa posledne menovaná dostala sama na brankárku. 0-2. Toto bolo také až barcelonské.

38. Najväčšia šanca Myjavy! Po štandardke odrazená lopta doputovala k Skupinovej, tu strieľa ale iba do brankárky. A nepadne a nepadne.

39. Smatanová už nejak nedominuje. Je mi smutno a je mi zima.

42. Strela Šurnovskej spoza 16-tky (rozumej pokutového územia) vykrytá. 0:3 by bolo v pomere k videnému na ihrisku kruté.

45. A ono to aj kruté je. Ako sa dá dostať za tri sekundy z obrany ku gólu predviedli východňarky. Šurnovská asi zabila myjavskú nadej na body z tohto zápasu.

Polčas: Dievčence si majú asi čo povedať. My si dáme jedno orosené. Ukážeme zime prostredník.

47. Myjavský dohovor asi zabral. Nahrávku Skupinovej využila Koplíková a hneď je o gól veselšie. Sa nám tie legionárky vyplácajú.

49. No pome naspäť na zem. Už je znova o tri, ani to dlho netrvalo. Efektivita Bardejova je zničujúca. Diváci kričali ofsajd, ale rozhodca mal vlajku na saláme. Mikolajová pridáva druhý zárez.

51. "Nedá sa nedať," diel druhý. Teraz sa však dalo nedať, presvedčila všetkých prítomných Skupinová. Skupinová fotka po góle nebude.

55. Najkrajšia akcia ktorá neskončila gólom....  Technická strela Mikolajovej a krasna robinsonada Bažíkovej. Je sa na čo pozerať.

57. Neúspešné zakončenie Galarovičovej po ďalšom výbornom pase Mikolajovej, ktorej to kope výborne.

59. Prvé striedanie hostí. Do šatní sa poberá Hovancová a potiť dres prišla Solárová. 

61 Futbal znova na polovici hostí ale bez efektu. Aspoň sme zatlieskali fair play gestu.

63 Vyzerá to tak, že hráčka číslo 10 trpí samomluvou. To len domáca trénerka Neveďalová odovzdáva rady domácej kapitánke Neveďalovej. Komunikácia funguje. 

66. Dlhý aut do vápna, kombinácia Neveďalová, Skupinová. Koplíková ale zakončuje brvno-čiara-von. My to tam naozaj nedáme. 

70. Koplíková na zemi vyzerá, že je polomŕtva. No dá si trocha granulátu z umelky a ide dalej.

72. Baby si nič nedarujú, vidíme aj faul na brankárku.

74. Bardejov uz preberá opraty a Myjava má problém už v rozohrávke.

77. Kužele si robí z domácej obrany Šurnovská.

79. Zas a znova kombinácia Mikolajová, Šurnovská. Už to nevyzerá dobre, hlavne pre hostiteľky.

80. A je vymaľované. Štandardku dobrým zákrokom síce Bažíková vyrazila do tyčky. Tam si to lopta predsa len rozmyslela a rozhodla sa doskackať za čiaru. Tretí kanadský bod tentokrát za gól značíme Šurnovskej.

82. Tlieskame po stojačky. Tréner posiela Šurnovskú vychutnať si teplú sprchu a nejaké párky. Zaslúžene 2+1, tlieskam aj ja aj keď je z Bardejova.

85. Šanca na rýchly protiútok pre Myjavu. Kolegiálne počkáme, kým sa vráti obrana aby z toho zasa nič nebolo.

88. Dočkali sme sa aj my, ktorí nezdrháme za rozhodnutého výsledku. Symbolické zníženie zariadila po odrazenej lopte Neveďalová.

90. Bojovný chaos pred 16-tkou ukončil ligový zápas. Nadstavuje sa obvyklých nula minút.

Súhrn kola

Myjava Bardejov 2:5. Narátalo sa 50 účastnikov zájazdu na tribúnach. Síce som nevidel výhru mojich dievčat, 7 pekných gólov mnoho ďalších akcií a šancí ale áno. Nechápem, ako môžete odolať. Nech to máme komplet, pozrime sa aj na ostatné trávniky. O čo ste vy lajdáci prišli, ak ste neboli pozrieť osobne

Dramatický skok skoro cez polovicu tabuľky predviedla Nitra domácim víťazstvom 5:1 nad Selcami. Tu ste si našli cestu tridsiati. Chválim.

Od podlahy začali Slovanistky, keď už v 4. minúte viedli 2:0. V 23. minúnte si povedali, že už hádam aj stačí a ukončili ostrú streľbu pri štvrtom kúsku. Najlepšia strelkyňa ligy Sluková tam tak obligátne tiež skórovala. Výsledok bol 4:1, na zápas prišlo 20 párov očí. Viem, všetci ste boli s našim telovýchovným vedúcim na východe a v Bratislave nikto, čo mohol ísť, nezostal.

Do Prievidze prišli Teplice, interne v redakcii tajne nazývané "Klan Mrázikovcov." Síce najskôr dali náskok Baníčkam, vo zvyšku zápasu ale postupne otočili na konečných 1:5. Hattrickovou hrdinkou sa stala Manová. Máme hlásenu návštevu kola: 80 divákov.

Až 24 gólov v štyroch zápasoch je pekný dôvod nájsť si na ženský futbal čas. Fakt to skúste.

Martin Ferianec

Martin Ferianec

Napíš komentár