Ave Milan! Naštrbí prehra v Clásicu sebavedomie Barcelony?

05.04.2016 / Tomáš Kolár
Luis Enrique je pred Ligou majstrou voľajaký zadumaný. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Luis Enrique je pred Ligou majstrou voľajaký zadumaný. / (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Boje o ušatú trofej sú späť. A tentokrát už začína ísť poriadne do tuhého. Vo štvrťfinále sú viac menej všetci hlavní favoriti a dvaja papieroví outsideri - Wolfsburg a Benfica.

Bayern - Benfica

Papier však vie byť zradný, svoje by o tom vedel povedať nejeden tipér víkendového El Clasica. Možno práve dnes nás, na Slovensku mimoriadne populárnym Bélom (hoci Guttmanom), prekliata portugalská Benfica presvedčí o tom, že papierové predpoklady nie vždy zodpovedajú realite.

Bavorská mašina prešla ku štvrťfinálovým bránam v hodine dvanástej, ba aj pár sekúnd po nej, ale proti portugalskému tímu je stále v roli favorita. Benfica má však famóznu formu, z posledných 20 duelov vyhrala až 19! Bayern, a hlavne jeho skalní fanúšikovia, majú v pamäti minuloročný portugalský šok, keď bavori prehrali v Porte 1:3 a potom doma znova zachraňovali situáciu, hoci vo veľkom štýle.

Obaja lodivodi nešetrili pred dnešným zápasom vzájomnými lichôtkami, ale na ihrisku to asi už bude viac o bojovnosti portugalského ašpiranta na titul a tradičnej kombinačnej hre s pomaly ale isto miznúcim Guardiolovým podpisom.

Barcelona - Atlético

Ešte zaujímavejší dvojzápas sľubuje stretnutie dvoch španielskych zástupcov - FC Barcelona a Atletica Madrid.

Neuveriteľná 39 zápasová séria katalánskeho klubu bez prehry utrpela počas víkendu síce iba jednu, ale skoro smrteľnú ranu. Prehrať na Nou Campe s Realom, navyše ak Real hral o desiatich, to určite otrasie sebavedomím aj asi najlepšieho mužstva posledných piatich rokov. Navyše Diego Simeone to na Barcu väčšinou vie dobre naordinovať, stačí si len pripomenúť remízu v poslednom kole La ligy z roku 2014, kedy v priamom súboji o majstra Barca neprekonala Los Colchoneros a z titulu sa tešili práve hráči Atletica.

Uvidíme, či skvele zosúladená obranná hra Rojiblancos ustráži barcelonské hviezdne trio, ktoré bolo v sobotu zatienené úhlavným nepriateľom, zhodou okolností taktiež z Madridu.  

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár