Inter bez chémie skončil príliš skoro

07.04.2016 / Nikola Baďová
Radoslav Rančík sa cez obranu Komárna nepresadil. (photo: SITA/Marko Erd)

Radoslav Rančík sa cez obranu Komárna nepresadil. / (photo: SITA/Marko Erd)

V stredu sa skončil finálový sen bratislavského basketbalového klubu BK Inter. S obhajcom MBK Rieker Com Therm Komárno prehral sériu v najkratšom možnom čase, 0:4 na zápasy. Tím, ktorý pred začiatkom sezóny prehlasoval, že trofej získa, po dvoch rokoch neudržal krok s duom Prievidza - Komárno. Žltočiernych tak bude čakať nezáživný boj o tretie miesto. Tam sa pravdepodobne stretne s tímom Košíc, ktoré síce vedú vyrovnanú sériu s Prievidzou, na strane nováčika v najvyššej súťaži ale nehrajú skúsenosti.

NEZACHRÁNIA ŤA ANI TATOVE LÓVE

Peniaze nie sú všetko. Inter od začiatku sezóny začal zbrojiť vo veľkom štýle. V tíme sa vystriedalo niekoľko hráčov, ktorí však koncepčne do hry vtedajšieho trénera Branka Maksimoviča nezapadli. Také hráčske rošambo zažili hádam len Borčice po kúpe a predaji niekdajšej futbalovej celebrity.

Minulosezónny najužitočnejší hráč basketbalovej ligy TJ Bannister (na družnom obrázku vpravo) vyzliekol dres Komárna v snahe pokračovať v dobrej forme aj v Interi. Svoju hru však nemohol v novom klube predviesť, nedostával príležitosti.

KEĎ TRÉNER S TEBOU ODMIETA KOMUNIKOVAŤ

Čo je najhoršie, sám hráč nevedel s trénerom komunikovať. Respektíve Srb akosi zabudol, že ma v tíme Američana a horkokrvne sa rozkrikoval lámanou slovenčinou. Aj napriek snahe spoluhráčov Bannistera začleniť viac do tímu, hlava nepustila. Cítil sa na okraji. Aj z toho mála príležitosti, čo mal, nevedel vyťažiť maximum. Z tímu odišiel spolu so Sašom Jankovičom a trénerom Maksimovičom. Vrátil sa späť k obuvníkom, s ktorými ide bojovať opäť o titul.

POZRITE NA NÁS AKÍ SME VEĽKÍ

Toto si povie bratský tandem Rančíkovcov, či už na adresu súpera, ale aj na tú rozhodcovskú.  Hra štýlom “my máme svoje mená a my sme si svoj rešpekt vybudovali inak“ však priviedla skôr Inter do... bojov o tretie miesto. V rozhodujúcich momentoch hráči nevedeli udržať nervy na uzde. Stáli klub veľa nevynútených faulov a bodov - aj vyhratý domáci zápas v semifinále, kde Inter viedol o trinásť bodov.

Taktika hrať všetko na bratov Rančíkovcov nebola úspešná. Hlavne pohľad na krivkajúceho Martina nútil fanúšika, odborníka či laika nesúhlasne kývať hlavou. Skúsený tréner Ľubomír Urban taktiež podľahol tlaku prílišného rešpektu a vedeniu.

S UČITEĽKOU CHÉMIE

S učiteľkou chémie vždycky som bol za dobre, potom malý pokus, hodilo nás o kus... Alebo jedna lastovička leto nerobí... Tímu chýbala súdržnosť, osoba, ktorá by celý tím spojila. Niekto ako v minulosti Justin Graham. Vysmiaty manekýn udržiaval v kabíne dobrú náladu. V tejto sezóne to bola nervozita, či už na tréningoch alebo na zápase. Ako v prezradil TJ Bannister, v Komárne sú ako jedná veľká rodina. Spoločné obedy a kávy pomáhajú spoluhráčom lepšie sa spoznať a preniesť pohodu aj na palubovku. V Interi nič podobné nezažil.

Len samotné vedenie (možno už) vie, čo bude v ďalšej sezóne s družstvom. Kto ostane a kto nie. Ostatné rozhodnutie ponechať si bratský tandem prinesie v najlepšom prípade tretie miesto. Vzájomné hecovačky, vulgárnosti, nerešpektovanie spoluhráčov, rozhodcov a súperov titul zjavne neprinesú.

Česť kvalite Rančíkovcov, v basketbalovom živote dosiahli toho veľa. Majú moje uznanie. Ich spoločná éra v bratislavskom klube sa však s veľkou pravdepodobnosťou skončila. 

Nikola Baďová

Nikola Baďová

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár