Ave Milan! Pretancujú sa bieli baleťáci do finále?

12.04.2016 / Tomáš Kolár
Padedé? Nebo jenom pade? (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Padedé? Nebo jenom pade? / (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Minulotýždňové prvé štvrťfinálové zápasy dopadli diametrálne odlišne, ako predpovedal nejeden futbalový odborník či tipér.

Real - Wolfsburg

Už dnes sa možno dočkáme prvého šokujúceho semifinalistu tohto ročníka Ligy majstrov. Wolfsburgskí vlci totiž minulý týždeň dokonale zaskočili nielen futbalový svet, ale predovšetkým kráľovský Real. Zidanovi zverenci podľahli na nemeckej pôde 0:2 a budú mať čo robiť, aby postúpili do šiesteho semifinále v rade.

Ofenzívnu silu na postup madridský tím rozhodne má, Ronaldo láme jeden rekord za druhým, cez víkend Real rozstrieľal Eibar 4:0, čím oživil svoje majstrovské ambície vďaka jarnému útlmu donedávna suverénnej Barcy. Stačí však jeden gól nemeckého tímu a madridskí baleťáci by museli ladnými tanečnými pohybmi dokráčať až k štyrom gólom, čo môže byť problém aj pre tím kalibru Realu.

Zidanovi by mali byť k dispozícii všetky hviezdy, no aj tak stojí pred nimi náročná, ale určite nie nesplniteľná misia.

Manchester City - PSG

Kým v Madride sa očakáva bago na jednu bránku, Paríž Saint-Germain rozhodne nepatrí k tímom, ktorý by na ihriskách hostí predvádzal oveľa menej útočnejší futbal ako doma. Navyše, výsledok prvého zápasu proti City 2:2 katarsko-fakefrancúzskemu klubu velí jasne: Do útoku!

Pellegrini však vo svojej poslednej sezóne na lavičke Citizens kožu lacno nepredá, hlavne keď vie, že už inú trofej vyhrať nemôže. Do zostavy sa pravdepodobne vráti Otamendi, čo môže byť dôležitým faktorom v obrannej hre anglického tímu.

Parížania sú už istými majstrami francúzskej ligy, preto si Laurent Blanc mohol dovoliť väčšinu hviezd posadiť vo víkendovom zápase proti Guingampu na lavičku. Napriek tomu si PSG pripísal ďalšiu výhru, kým City v plnej sile na domácom ihrisku vydrel výhru 2:1 s priemerným West Bromwich Albion.

V tejto saudsko-arabsko katarskej bitke odohrávajúcej sa v Paríži, respektíve Manchestri, jeden multimilionársky klub určite padne. Uvidíme, či Ibra si napraví trošku pošramotenú povesť z minulého týždňa a v súboji dvoch capokanonierov Ibrahimovič - Aguero sa bude tešiť práve švédsky kontroverzný dlháň.

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár