Ave Milan! Využije Atlético útlm Barcelony?

13.04.2016 / Tomáš Kolár
Lionel Messi. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Lionel Messi. / (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Včera sme sa vypadnutia jedného z troch veľkých favoritov napokon nedočkali, pretože Ronaldo zobral všetko do svojich rúk, respektíve nôh a hlavy. Keď hráte proti Realu, nemôžete hrať dobre len v jednom zápase, pretože doma je Real v poslednom čase mimoriadne strelecky potentný.

Atlético - Barcelona

Dnes sú možnosti na prekvapenia hneď dve. Barca síce v prvom zápase na Nou Campe porazila Atletico 2:1, avšak Rojiblancos hrali viac ako polčas bez zbytočne vylúčeného Torresa. Navyše, zdanlivo istá obhajoba titulu pre katalánsky veľkoklub, už vôbec nevyzerá tak jasne, pretože Barca z posledných troch zápasoch v španielskej lige získala jediný bod a jej náskok práve pred Atleticom sa zmenšil na tri body!

Na druhej strane však treba povedať, že štatistika Luisa Enriquého proti Atleticu je veľavravná: sedem zápasov, sedem výhier. Avšak posledný dvojzápas týchto dvoch španielskych tímov sa skončil postupom Rojiblancos a jedinou absenciou Barcy medzi najlepšou európskou štvorkou za posledných osem rokov.

Nech to už dopadne akokoľvek, Španielsko bude mať opäť dvoch zástupcov v semifinále LM, čo potvrdzuje už niekoľkoročnú dominanciu troch tímov z Pyrenejského polostrova.

Benfica - Bayern

Číslo dva nemusí byť pre tento rok konečné. Portugalská Benfica môže byť tretím iberským tímom do partie. To by však musela poraziť jeden z najsilnejších a najkompaktnejších tímov súčasnosti mníchovský Bayern.

Prvý zápas v Allianz aréne však naznačil, že by to nemusela byť pre portugalského outsidera neprekonateľná prekážka. Pri troške šťastia mohli Lisabončania odchádzať z Bavorska s ešte lepším výsledkom ako 0:1, ktorý je aj tak veľmi prijateľný pred domácou odvetou. Bude síce chýbať rodený striker Jonas, ale aj grécky reprezentant v poslednom čase disponuje solídnymi zásobami pušného prachu- 14 gólov v sedemnástich zápasoch je vizitika, pred ktorou sa musí mať na pozore aj brankár Neuerovho kalibru.

Bayern sa navyše bude musieť zaobísť bez Robbena, Boatenga, Benatia a otázny je aj štart mladého francúzskeho talentu Comana. Priblíži sa Benfica k odkliatiu už viac ako pol storočia trvajúcej Guttmanovej veštby, alebo sa naplnia papierové predpoklady a Bayern postúpi už do piateho semifinále v rade?

Oba tímy majú skvelú formu, preto môžu večer rozhodovať najmenšie detaily. Kto má dva televízory, nešetrite večer elektrinou, rozhodne sa máme načo tešiť. 

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár