Cris „Cyborg“ Justino je konečne v UFC. Dokonca medzi mužmi!

14.04.2016 / Vladimír Bilohuščin
Georges St-Pierre je vpravo a kope. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Graham Hughes)

Georges St-Pierre je vpravo a kope. / (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Graham Hughes)

Dočkali sme sa! Po čase dlhom ako brada otca Furasa, sme sa dočkali prestupu Brazílskej hviezdy Cris „Cyborg“ z organizácie Invicta do UFC strýka Danu. Už aj bolo načase, veď o tejto talentovanej bojovníčke sa dlho hovorilo ako o jedinej hrozbe pre Rondu Rousey. Čo čert nechcel, žienka začala dopovať a v čase jej návratu už bola Ronda na ceste do ta het. Samozrejme hormóny nepustia a tak sa začali na adresu Justino nepekné reči o jej vzhľade, keď napr. Dana White vtipkoval, že vyzerá ako Wanderlei Silva. Všetko to nakoniec zaklincoval komentátor Joe Rogan, ktorý ju obvinil, že má penis. Ako pravdupovediac pri pohľade jej krivky sa guma na gatiach napne len ťažko, ale čo si má žienka počať. Joe sa samozrejme ospravedlnil a všetko to vyzeralo nateraz s kostolným poriadkom. V tom ale prišiel fail z kategórie „epic“, keď ju po podpise zmluvy zaradili priamo do mužskej kategórie, hneď vedľa Yvesa Jabouina a Sirwana Kakaia (koľká to smola). Ako ono je to sranda, vieme, ale tentokrát už poprosíme o milosť.

DADA 5000 zomrel a potom nám o tom povedal

Ak ste si mysleli, že veľkonočné príbehy o Ježišovi sú troška prehnané, máme dôkaz, že sú úplne pravdivé! Hviezda pouličných bitiek z jutubu DADA 5000, sa totiž stretol s druhou hviezdou pouličných bitiek z jutubu Kimbom Slicom na turnaji organizácie Bellator, v ktorom DADA utrpel pár drobných zranení ako zástava srdca, prípadne zlomená očnica. Okrem toho trpel závažnou dehydratáciu, únavou a zlyhaním obličiek. Lekári ho potom ratovali dva týždne, aby ho dostali zo situácie, v ktorej už videl tunel. Všetko dobre dopadlo a tak sa nám DADA rozhovoril a priznal sa, že počas zápasu prekonal dva infarkty a doslova v zápase zomrel. O tom, že to bol najhorší zápas mliečnej cesty sa už ale nezmienil a tak si teda k zraneniam dopíšeme aj amnéziu.

S GPS sa nestratíte už ani v druhohorách

Ak ste si mysleli, že všetci tí drsne vyzerajúci, v klietke sa bijúci a tetovacie štúdia navštevujúci občania sú iba obyčajní vypatlanci, čo vedia maximálne niečo o „sypačkách“, tak to by ste im krivdili. Na obzore totiž máme novú televíznu sériu z legendárnym Georgesom St-Pierrom (GPS). Ten sa totiž pred časom pochválil, že ho strašne baví paleontológia, konkrétne perióda jura a krieda (pozor, nemýliť si s tou inou periódou a školskou kriedou) a teda jeho najväčším koníčkom, okrem udierania do tváre iného bojovníka, sú dinosaury. Dokonca povedal, že ak by sme mu z tohto obdobia položili hocakú otázku, pravdepodobne by ju vedel zodpovedať. Kanál History Channel po jeho príjemnom francúzskom dialekte čoskoro skočil a spravil z neho moderátora relácie „The boneyard, with Georges St-Pierre“, kde GPS ohmatáva zuby, jazdí na krokodílovi, hrabe do zeme a podobné veci. Ak si k tomu pridáme, že Georges vie aj nejaké to info o mačkovitých šelmách a dokonca aj o UFO, ktoré údajne sám spozoroval, máme tu polyhistora sťa „veľká ozdoba kanadská“. GPS je teda nezvratným dôkazom toho, že po opakovaných úderoch do hlavy, človek vôbec nestráca na inteligencii. Mýtus je zbořen!

Kolotoč v klietke? Prečo nie!

V sobotu bola Nitra na nohách nie len kvôli hokeju, ale aj kvôli MMA podujatiu Fight of gladiators, ktoré slávilo už piate pokračovanie. Turnaj to bol pekný, dlhý až ľudia zaspávali a tak nikto svoje peniaze za lístok neľutoval. Čo ale organizátori zatajili bola informácia, že pre nás pripravili cirkusové číslo, ktoré obstaral zápas medzi domácim Adriánom Barkáčom a „pepíkom“ Petrom Čajnákom. Už Čajnákov nástup bol sám osebe vtipná vsuvka, keď prišiel v pekných plyšových papučkách starej mamy. A to sme ešte netušili čo príde.

Zápas začal z ostra, keď Čajnák vyhodil Barkáča takmer z klietky pekným takedownom (zoberieš telo a hodíš o zem – veľmi nebolí). Barkáč ale nestratil duchaprítomnosť a lapil zo spodnej pozície Čajnákovú ruku, na ktorú sa zavesil celým telom a pokúšal sa o armbar (zoberieš ruku, vložíš si ju medzi nohy a snažíš sa ju zlomiť v lakti – bolí kruto). A potom to prišlo, Čajnák súpera zodvihol zo zeme a doslova ho začal točiť dookola klietky ako na malom retiazkovom, aby ho z ruky proste striasol. Tento trik sa mu naozaj podaril a po chvíli bol zrazu sám na koni, keď Barkáčovi nasadil solídnu kimuru (zoberieš ruku a rotuješ ju dokedy nepovolí – bolí kruto), ktorú ale súper za záhadných okolností ustál. Po chvíli sa Čajnák rozhodol pre rovnakú techniku ako jeho súper a to armbar. Čech sa snažil, čo mu sily stačili, ťahal, krútil, lámal, uhly už pomaly rátal v lakti, ale gumená ruka zasa nepovolila a poslala súboj do druhého kola. Čajnák tu bol zasa agresívnejší a búšil do domáceho Barkáča ako do latríny, keď je dlho obsadená. Dvadsať sekúnd pred koncom sa ale stalo to, v čo už nik nedúfal. Ako fénix vstal domáci hrdina z popola a nasadil Čajnákovi nekompromisnú gilotínu (zoberieš hlavu pod pazuchu a škrtíš – nebolí veľmi, ale odpadneš po pánsky), ktorou sa mu duel podarilo ukončiť.

Po tomto zápase som konečne pochopil, o čom bol film Revenant a záznam som poslal priamo do Slnečného cirkusu. Veď možno kvapne nejaká korunka.

Vladimír Bilohuščin

Vladimír Bilohuščin

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár