Pondelkové Tréneroviny - Senici stále ide karta

18.04.2016 / Richard Hanzlik
Adi Mehremič z FK Senica (vpravo) a tanečný partner Marko Milinkovič z ŠK Slovan Bratislava. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Adi Mehremič z FK Senica (vpravo) a tanečný partner Marko Milinkovič z ŠK Slovan Bratislava. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Jedinou podstatnou správou uplynulého kola je to, že Trenčín stratil zo svojho náskoku tri body a možno v tej našej lige ešte o niečo pôjde. Dole nič nové, vyzerá to tam, akoby nikto nechcel na súčasnom stave nič meniť. Ale keďže Euro 2016 v krajine vína, syrov a do vzduchu sa vyhadzujúcich utečencov sa blíži, dáme si jedno futbalové kolo aj v týždni. A pre istotu hneď to, v ktorom sa odohrá najväčšie derby. To len pre istotu, keby náhodou chcelo prísť viac divákov. A keďže vo štvrtok Pondelkové Tréneroviny vyjsť nemôžu,  pod reportom z uplynulého kola nájdete aj môj predpoklad na výsledky nasledujúceho kola. V priemere mi vyjde každý šiesty tiket, takže jeden zápas by som trafiť mohol. A ak nie, pôjdem za meteorológa.

ViOn Zlaté Moravce - ZP Šport Podbrezová 0:0, 1065 divákov

Chuťovečka na úvod hodná MasterChefa. Duel, za ktorého dopozeranie si diváci zaslúžia minimálne Jánskeho plaketu a k nej Mečiarove amnestie. Išlo o takzvaný 6-bodový zápas, z ktorého si mužstvá berú len po bode, ale možno by stálo za to v niektorých prípadoch za remízu neudeliť ani jeden. Moravce určite počítali s tým, že no Tawamba, no party, ale nevytvoriť si v domácom zápase ani jednu poriadnu gólovú šancu, to už je z iného súdka. Podbrezová bude ešte dlho ľutovať, že do polčasu nedokázala aspoň dvakrát prekonať Kováča, keďže druhý polčas už mužstvá ubrali ešte aj z toho prvopolčasového životného minima. Tretia remíza v sezóne vo vzájomných zápasoch nikomu šance na záchranu ani nezlepšila, ale ani výrazne nezhoršila.

FC Spartak Trnava - MFK Skalica 5:1, 4142 divákov

Akokoľvek jednoznačne to vyzerá na papieri, realita zápasu bola iná. Spartak zase nestihol štart zápasu a do hry naskočil až po polhodine hry. Podľa zdroja Joža, ktorý nechcel byť menovaný, je za tým oneskorená rozcvička hráčov Trnavy, ktorá prebiehala aj počas prvej polhodiny zápasu. Počas nej nechali výborne rozcvičiť hráča zápasu Jakubecha, vďaka ktorému nebolo 0:3. Strelecké kopačky mal na sebe D3t3tris, aj keď rozhodujúci gól na 2:1, ktorý Spartak upokojil, strelil Ježko, ktorý je v stredovej formácii s Bellom istejší. Že bude cez týždeň v kabíne nejaký ten šmak navyše, zabezpečí za svoj prvý gól aj pane Košťál. A ja si stále myslím, že na lavičke Spartaka by mal sedieť človek s charizmou, ktorý dokáže hráčov namotivovať tak, aby mužstvá typu Skalica zedli už pri vjazde do Trnavy. Tak, ako to bolo kedysi za Peczeho.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0, 3018 divákov

Došiel na psa mráz. A prekvapivo na shitnom Ostrove, kde sneh nevideli odkedy Helenka prestala spievať lajf. Človek nemusí mať A licenciu UEFA aby vedel, aká taktika na Trenčín platí. Dobra organizácia hry postavená na bránení, rýchle brejky a takové to české jakoby štestíčko. A ponevač Trenčín v sobotu pôsobil tak trochu dojmom slabšieho dňa, nebolo toho šťastia treba viac ako na štátniciach na Vysokej škole svätenej Alžbety. Najväčšiu šancu nepremenil MajorHoffer a keďže Pačinda z troch šancí jednu premenil, boj o titul sa mohol zamotať. Na rade bol Slovan v Senici.

Spartak Myjava - MFK Zemplín Michalovce 3:0, 1147 divákov

Už to tak vyzerá, že najslabšie mužstvá ligy budú tie, ktoré do nej pred necelým rokom postúpili. Ako nebojovať o ligu ukázali Michalovce v súboji na Myjave. Nebyť Kelemena, trojka by nebola konečným číslom. Myjava do toho od začiatku išla so snahou zvíťaziť a v poli nenarazila na mohutnejší odpor. Boj o Európsku ligu, aj keď len predkolovú, ženie zebry za bodmi a tieto tri boli viac ako povinné. Michalovce hrali presne tak, ako to povedal po zápase Griga - na ihrisku súpera pôsobia, akoby sa stretli prvýkrát a súper by si ich mohol natierať medzi vianočku a Nutellu.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2, 2458 divákov

Ružomberok po výbornom vstupe do sezóny začína strácať, kým u šošonov je to naopak. Konečne zaberajú a držia sa v boji o EL. V hornáckom derby ťahali domáci za oveľa kratší koniec syrového korbáčika najmä vďaka slabšiemu nástupu do zápasu. Namiesto ich tlaku prišli dva pomerne rýchle lacné góly sibírskeho Haskiča, a potom už bolo neskoro. Žilina hru kontrolovala, Ruženka sa nedokázala presadiť ani zo šancí, ktoré by ešte pred tromi týždňami bez problémov premenili. Nakopávané lopty ešte nikoho nespasili.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 1:3, 1432 divákov

Z Grécka od čias Aristotela s výnimkou kebabu a kuku-ruku nič dobré neprišlo. Inak to nebude ani s Nikim Papavisiliom, aj keď ten nie je priamo z tejto eurodotáciám zasnúbenej krajiny. Jeho Slovan sa posilnil, ako jediný sa s Trenčínom bije o titul, ale futbalovo nič nové nevymyslel. Účelný, pomalý futbal s dlhou rozohrávkou, kde hlavnou témou je nejako ten zápas vyhrať. Jasné, je to lepšie, ako nestreliť gól a dostať 4, ale na toto ho Slovan snáď k mužstvu nebral. Proti trápiacej sa Senici síce rolu favorita potvrdil, ale možno ak by Hromada premenil samostatný nájazd za stavu 0:1, prípadne Leškov priamy kop Mucha nevytlačil krídlami, bola by to iná radosť. Nestalo sa, v druhom polčase Saláta zvýšil, Leško ešte exportne zdramatizoval, ale potom už Senica nemala sily na záverečný tlak. Crnkič potvrdil tri body pre Slovan a fakt, že rozdiel medzi prvými mužstvami tabuľky je 6 kôl pred koncom ligy iba 6-bodový.

Previews

MFK Skalica - ViOn Zlaté Moravce

Ak chce Skalica ešte niekedy v najvyššej súťaži získať tri body, musí to byť proti ViOnu. Nikto slabší ju už do konca súťaže nečaká, takže to je buď teraz, alebo až v druhej lige.

TIP - 3:1

ZP Šport Podbrezová - Spartak Myjava

V špecifickom prostredí pod Brezovou to bude mať Myjava ťažké. Domáci body potrebujú, aby si mohli objednať dresy na novú (doplň meno sponzora) ligovú sezónu. Hrnčárova dužina chce hrať Európu, ale bod im príde vhod.

TIP - 1:1

MFK Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda

Michalovce vedia o veľkej Skalickej šanci na body a stratiť všetky tri proti o nič hrajúcej Dunajskej by bol veľký hriech. Domáce prostredie pridáva hráčom z východu minimálne 60% vo všetkých schopnostiach a preto víťazstvo domácej skvadry nebude ani pre stávkové kancelárie až takým veľkým prekvapením.

TIP - 2:1

AS Trenčín - MFK Ružomberok

Trenčín už si nemôže dovoliť zápas ako v Dunajskej a proti Ružomberku vyhrá. Nebude to taký besný výsledok ako v semifinále Slovnaft Cupu, ale tri body môže domáci kronikár zapisovať už dnes. Lebo nie je možné, aby Ševela toleroval dva slabé výkony po sebe.

TIP - 3:1

MŠK Žilina - FK Senica

Tragická forma Senice by sa mala predĺžiť aj tentokrát, Žiline sa do cesty postaví súper vhodný na urobenie si chuti do záverečného finišu ligy. Aj keď, ako sa hovorí, niekedy aj Sekera vystrelí.

TIP : 4:1

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

Derby v stredu, to je ako segedín s ryžou. Ale bude. Stretnú sa mužstvá, ktoré nevedia hru tvoriť a radšej hrajú na brejky. Ale obidvaja naraz vyčkávať nemôžu, takže by sa mala tráva najviac vyšúchať v strede ihriska. Pokutové územia ani kosiť nemusia.

TIP - 1:1

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár