Pondelkové Tréneroviny - Vlado, predaj to

25.04.2016 / Richard Hanzlik
David Depetris z Trnavy. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

David Depetris z Trnavy. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Vložené kolo neprinieslo okrem víťazstva Skalice nič podstatné pre tabuľkový vývoj. Ale Borčice sa odhlásili z druhej ligy preto, lebo majiteľ Fabuš si uvedomil, aká darmožráčska banda mu behá po trávnikoch. Toto uvedomenie trvalo akosi pridlho. Ja len dúfam, že tento krok nezhorší kvalitu údených výrobkov. Ale v lige sa hralo derby. To najväčšie slovenské. Spartak dostal 4 kusy a po zápase odstúpil tréner Hucko. Do konca sezóny ho nahradí Miro Karhan, a potom sa uvidí. Že v Trnave nie sú peňáze na výplaty si šuškajú už aj patkáňe pod City Arenou. Takže ani tento rok to s tým útokom na titul cez prebudovanie kádra nikto nemyslel vážne. Tak, ako tomu bolo od roku 1997 takmer každú sezónu. Vladko, nenastal čas už sa na to vykašľať a predať to niekomu, kto to bude myslieť naozaj úprimne? Kým ty sa hráš s vláčikmi, titul v tej našej srandalige už oslavovali aj v Ružomberku, alebo na prázdnom štadióne Interu. Petržalka ho mala dvakrát a už stihla aj zaniknúť a zase vzniknúť. Holandskému podnikateľovi jeho trenčiansky startup vynáša pomerne slušné peniaze a k nim aj tituly a pekný futbal. Ale asi máme počkať na leto, ohlásime prebudovanie klubu, nákup zaujímavých hráčov cez Zľavomat a ľudia zase prídu. Ty veľmi dobre vieš, že v Trnave vždy prídu. Tento systém funguje spoľahlivo už dve desaťročia, tak prečo na ňom niečo meniť. Štadión je pekný, z nákupného centra peniaze tečú, ale asi zlým smerom. Nenastal už pomaly čas vyložiť na stôl karty a povedať si, či mám ten klub len preto, aby som sa pri kamošoch z privatizácie necítil jak socka, alebo ho mám preto, že s ním chcem niečo dokázať?

Ani toto kolo nám nepomohlo vylúštiť ligové sudoku. Trenčín bez problémov bral body v Senici, ktorá ich vie veľmi dobre dávať. Ružomberok pokračuje v atrofii, keď už ani Michalovciam nedokázal dať nič okrem kľúčov od šatne hostí. Dunajská Streda chudobným víťazstvom porazila Podbrezovú a rovnako Myjava ViOn. Šláger kola bol v Trnave, prišla Žilina s ňou už aj fanúšikovia. A šošoni dopadli rovnako ako pred týždňom Skalica. Slovan proti Skalici, to ani nemohlo dopadnúť inak. Veď viete prečo.

FK Senica - AS Trenčín 0:2, 1056 divákov

Senica v týždni prekvapivo bodovala v Žiline a kouč Vrťo dostal za vynikajúco namiešaný betón ponuku od Národnej diaľničnej spoločnosti na dodávku materiálu pre dlho plánovanú diaľnicu Bratislava - Košice. V taktickej príprave na Trenčín mu stačilo vytiahnuť rovnaký flipchart, lenže hostia jeho plány zhatili už v úvode zápasu dvoma gólmi. Kým sa Senica zobudila, bolo už o zápase rozhodnuté a zvyšok napriek občasným útokom Senice Trenčín pretancoval v ľahkom baletnom tempe. Možno, ak by jeden z dvoch brejkov domáci strelci využili, tancovalo by sa Sindibádovi v hľadisku o čosi veselšie.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0, 1780 divákov

Ak by sa strelecká nemohúcnosť dala krájať v štýle julienne, mala by Kamila Magálová kuchársku reláciu v dĺžke celovečerného filmu. Ružomberok stratil iskru a Lačný stratil gólovú ľahkosť. Okrem neho tam už nie je nikto, kto by trafil bránu bez toho, aby do nej musel prísť s loptou. Martin Jakubec by mohol rozprávať o svojej šanci z konca zápasu. Inak Michalovce. Tie neprišli len brániť, ale s radosťou využívali domácu pohostinosť na brejky, z ktorých keby zapršalo, nemohli by sa diváci čudovať. Ale rovnako ako v Ružomberku, aj v Michalovciach chýba človek, ktorý by dokázal skórovať inak, ako pri pozápasovom výkluse do prázdnej bránky.

FC Spartak Myjava - ViOn Zlaté Moravce 1:0, 1118 divákov

Nenápadne, v tieni akože boja o titul, si za tretím miestom kráča Myjava. Body do tabuľky pribúdajú so železnou istotou a ak žilinská motyka nevystrelí príliš vysoko, mohlo by sa to podariť. Proti ViOnu to bolo počas celého zápasu iba o tom, či Sládekov gól domáci potvrdia druhým a bude vybavené. Nepotvrdili z mnohých šancí, a to dalo hosťom trocha šance, že možno z toho niečo bude. Nebolo, pretože strelec je nedostatkový tovar nielen vo ViOne, ale aj v Ružomberku, Michalovciach a vlastne na celom Slovensku. Naposledy ním bol jeden z prezidentov, pred ním osobnosti šoubiznisu ako Šebo, Halenár, Zvittek.

DAC Dunajská Streda - ZP Šport Podbrezová 1:0, 4191 divákov

Rozlúčka so štadiónom zväzovala domácemu mužstvu oči a nohy, keďže v prvom polčase miestami pôsobili akoby práve absolvovali hromadnú lobotómiu. To však Podbrezová nevyužila, čo nakoniec oľutovala. Druhý polčas už vyzeral inak. Najprv síce penaltu nepremenil podľa ľudového komentátora na tribúne Bazmeg, ale už o chvíľu bolo po rohovom kope všetko v súlade s novým programovým vyhlásením vlády. To akoby zmenilo herný automatizmus hostí, ktorý zrazu začali strácať lopty v situáciách, kedy sa žiadal odkop, prípadne jej spracovanie. Takže namiesto snahy o vyrovnanie boli ataky žlto-modrých na rozhodnutie, ktoré spestril iba Podiov priamy kop.

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:0, 5550 divákov

Spartak si asi povedal, že víťazná taktika sa nemení. Vyšlo to proti Skalici a tak aj Žilina dostala v prvom polčase tri čisté gólové šance na rozhodnutie zápasu. Nevyšlo, Jakubech chytil všetko a dopomohli mu k tomu aj nezvládnuté zakončenia hostí. To Spartak zase vyťažil v minima všetko. Depetris stál tam, kde mal, Tóth chvalabohu nestál nikde a v druhom polčase už Spartak dokonca aj hru kontroloval. Takže prišli ešte dva góly a k nim aj zahodená Detetrisova penalta. To naschvál nedal, lebo faul to nebol. Výletníci zo Žiliny sa previezli zbytočne, takzvaný boj o to, kto vypadne v predkole EL sa skončil na papieri jasnou výhrou. Ale obidve mužstvá majú ešte 4 šance to pokaziť. Treba veriť, lebo ako hovorí Z. Plačková, kto neverí a nejde tomu šťastíčku tak trocha naproti, tomu nikdy nebude dopriata luxusná kabelka, nový medvedík a 4-izbový mezonet v centre hlavného mesta.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica 2:0, 842 divákov

Ašpirant na titul verzus ašpirant na druhú ligu. Obidvaja body potrebovali. Och Ivan, ako toto vyriešiť? Ktorú hračku máš radšej? Kým žije šanca na titul, odpoveď je jasná. A bola by asi aj bez toho, aby to niekto musel riešiť. Ak chce Slovan tlačiť na Trenčín, doma proti poslednému musí vyhrať, aj keby mali hrať desiati s olovenými vestami. Body po krásnom futbalovom večere zostali doma, ale Slovanu zase chýbala iskra potrebná k tomu, aby sme si všetci mohli myslieť, že tú naháňačku za titulom má šancu vyhrať. Obraz hry bol podľa predpokladov s prílišnou upracovanosťou v belasej ofenzíve, ktorú spasil mladý Kele. Vypichol by som domácu stredovú formáciu Ičov - Crknič, Milinkovič, Simovič a striedajúci gólový žolík Savičevič.  Inak, kto do Slovana zohnal smrtiace posily De Kampsa so Scottom?

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár