Ave Milan! Rozlúči sa Pellegrini postupom do finále LM?

26.04.2016 / Tomáš Kolár
Manuel Pellegrini. (photo: SITA/AP Photo/Martin Rickett/PA)

Manuel Pellegrini. / (photo: SITA/AP Photo/Martin Rickett/PA)

Milánske San Siro je blízko tomu, aby poznalo tímy, ktoré sa na ňom 28. mája pobijú o najprestížnejšiu klubovú trofej sveta.

Manchester City - Real Madrid

Po dvoch rokoch sa medzi najlepšiu európsku štvorku prepašoval anglický klub. V posledných rokoch ten lepší z dvojice manchesterských klubov City však narazí na viac ako zdatného protivníka. Zidane bol nielenže jedným z najlepších hráčov v histórii Realu Madrid, ale aj jeho príchod na lavičku kráľovského klubu sa zatiaľ javí ako skvelý ťah. Tím hrá kompaktnejšie, vyrovnanejšie a hoci to ešte v polovici sezóny nevyzeralo, trofeje za  La Ligu aj Ligu majstrov sa možno budú sťahovať z Barcelony do vitríny úhlavného nepriateľa.

Citizens však svoju kožu určite nepredajú lacno, koniec koncov sú jedným z najbohatších klubov.

Posledná forma oboch klubov je podobne excelentná: Real vyhral posledných päť zápasov a skóroval osemnásťkrát, City neprehralo už sedem duelov v rade. Ak nastúpi najjagavejšia hviezda pusiniek Ronaldo, a podľa všetkého by sa mal na ihrisku objaviť od začiatku, môžeme sa tešiť na jeho súboje proti síce navrátilcovi a kapitánovi Citizens Kompanymu. Na druhej strane bude obrane Realu znepríjemňovať život hlavne jeden z najlepších strikerov na Ostrovoch Sergio Aguero, ktorý by mal spolu s belgickým špílmacherom De Bruynom pri neprítomnosti zraneného Tourého robiť najväčší vietor Ramosovi a spol..

Posledný vzájomný dvojzápas týchto gigantov sa odohral v sezóne 2012/2013, kedy sa v Manchestri body rozdelili (1:1), ale v Madride sa tešili domáci (3:2) napriek tomu, že dvakrát prehrávali. Kým Real je v semifinále už po dvadsiatysiedmy krát, pre anglický klub zrodený šejkovskými peniazmi to je veľká premiéra. Na jednej strane má Man City nedostatok skúseností so zápasmi v pokročilej fáze LM, ale na tej druhej pridanou motiváciou možnosť pokoriť najúspešnejší tím histórie a prvýkrát hrať o ušatú trofej.

Okrem toho sa argentínsky lodivod svetlomodrých Pellegrini určite bude chcieť v najlepšom rozlúčiť so svojím zamestnávateľom, čo by znamenalo poriadne mastnú výplatnú pásku po ziskom trofeje. Veľa iných možností už na výber nemá...   

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár