Ave Milan! Prerazí Bayern madridský múr?

03.05.2016 / Tomáš Kolár
Guardiola pred dnešným zápasom. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Guardiola pred dnešným zápasom. / (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Keďže už o päť týždňov tu máme dlho očakávaný šampionát starého kontinentu, národné ligy ako aj klubové súťaže sa dostávajú do záverečnej fázy.

Bayern - Atlético

Rozprávku nového anglického majstra z Leicesteru už asi len ťažko niečo prekoná, ale minulotýždňový zápas na štadióne Vicenteho Calderóna je predzvesťou dnešného veľkého futbalového predstavenia. Skvelý futbal so šancami na oboch stranách a smolou futbalovejšieho Bayernu, tak by sa dala zhrnúť minulá streda.

Atletico doma aj s potrebnou dávkou šťastia udržalo čisté konto a ak v Allianz aréne skóruje, musí nemecký majster trafiť do čierneho hneď trikrát! Preto si Bavori popri očakávaných útočných vlnách, hlavne z krídelných priestorov, budú musieť dávať aj na zadné dvierka. Ak dostanú gól povedzme v pokročilom štádiu zápasu, môžu veľmi ľahko stroskotať na španielskom zástupcovi v semifinále LM tretíkrát po sebe!

Netreba byť žiadnym potomkom Nostradama, aby sme vedeli, že Simeone naordinuje pozornú defenzívu a hru na brejky. Mníchovčania sa minulý týždeň presvedčili, že prekonať obranný val nie je vôbec jednoduché, ale po krídlach sa Bavori ako tak presadiť vedeli. Po, pre mňa nepochopiteľnom vystriedaní aktívneho Comana už zjavne za zenitom fungujúceho Riberyho sa bavorské ostrie poriadne otupilo, preto by sa mal Guardiola tentokrát zdržať stávky na istotu a nechať priestoru jednému z najväčších talentov súčasnosti. Samozrejme, ak sa s Bayernom nechce rozlúčiť bez zisku ušatej trofeje za tri roky na lavičke, čo je tak na jeho, ako aj pomery bavorského veľkoklubu, nie práve najlepšia vizitka.

Rovnako sa dá predpokladať, že do začiatku v tomto odvetnom zápase nastúpi Thomas Müller, ktorý by mal zamestnať navrátilca do zostavy Atletica Diega Godína.

Počas hráčskej kariéry sa väčšinou vo vzájomných konfrontáciach tešil Guardiola. Po prvom dueli sú misky váh mierne na strane Simeoneho, ale Pepe ešte určite nepovedal posledné slovo, preto sa máme dnes večer na čo tešiť.

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár