Ave Milan! Madridské finále opäť po dvoch rokoch?

04.05.2016 / Tomáš Kolár
Cristiano Ronaldo dnes nebude sedieť v kúte. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Cristiano Ronaldo dnes nebude sedieť v kúte. / (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Po včerajšej napínavej mníchovskej detektívke, v ktorej v konečnom dôsledku neprehral len oveľa futbalovejší Bayern, ale hlavne turecký rozhodca, ktorý sa nevyhol chybám na obidvoch stranách, nám Liga majstrov dnes predostrie druhý hlavný chod.

Real Madrid - Manchester City

Ten zanechal minulý týždeň u divákov skôr negatívny dojem, hlavne prvý polčas City - Real hlboko zaostal za očakávaniami. V druhom polčase už prišli veľké chvíle Harta, ktorý ukázal, prečo má Anglicko po dlhom čase medzi žrďami skutočnú oporu (snáď si svoje občasné kiksy nešetrí na ME do Francúzska). Pellegrinimu neostáva iné ako dúfať, že si jeho gólman ponechal v talóne nejaké zázračné zákroky aj na dnes, pretože po troch vynechaných zápasoch sa ku slovu zrejme prihlási CR7.

Na druhej strane bude chýbať druhý člen slávnej BBC Benzema, avšak ten je pre hru Realu určite postrádateľnejší ako portugalská superhviezda. Real v lige síce nepresvedčil (1:0 na ihrisku priemerného San Sebastianu vďaka gólu tesne pred koncom), ale vyhral a stále tak je reálne bojuje o trofeje na dvoch frontoch.

Citizens cez víkend šetrili viac ako pol mužstva, vrátane kanoniera Aguera a to sa Pellegrinimu nevyplatilo. V Southamptone prehrali 2:4 a ešte sa budú strachovať o miestenku v LM pre ďalšiu sezónu. Samozrejme za predpokladu, že ju tento rok nevyhrajú! Účastník Premier League naposledy triumfoval v sezóne 2011/2012, kedy sa Chelsea v mníchovskom finále s domácim Bayernom tešila z jedného z najnezaslúženejších víťazstiev v LM.

Odvtedy však úroveň anglickej ligy v európskom porovnaní klesá a myslím, že aj v treťom roku za sebou sa napokon bude tešiť španielsky zástupca. Je to už osem rokov, čo sa ani jeden z tria dominantných tímov posledných rokov (Barcelona, Real a Bayern) neprebojoval do finále.

Ropné peniaze anglického tímu by dnes nemali stačiť na Zidanov Real na čele s gólostrojom menom Ronaldo.                         

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár