Ktorý zápas pozerať a ktorý vynechať? Výber, ktorý vám pomôže naplánovať si majstrovstvá sveta

06.05.2016 / Miloš Kubalík
Líca namaľovať, parochne nachystať, k televízorom posadať! Začínajú sa MS v Moskve. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Líca namaľovať, parochne nachystať, k televízorom posadať! Začínajú sa MS v Moskve. / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Ako už isto z internetov všetci viete, dnes sa začínajú MS v hokeji.  Srdce plesá každému pivnému, televíznemu a predovšetkým hokejovému fanúšikovi. Mne rovnako, kým to naši nedo...kazia. Aby ste sa dlho netrápili nad ponukou priamych prenosov a záznamov zápasov z Moskvy a Petrohradu, urobili sme to za vás. Ponúkame Vám televízny program na najbližšie dva týždne. Všetkých 56 zápasov v základných skupinách totiž nebude pozerať ani Telovýchovný vedúci a to už je nejaký závislák. Praktická pomôcka vám dá možnosť naplánovať si kosenie jarnej trávy, venčenie májovej polovičky, prípadne iného domáceho miláčika. 

Deň prvý - piatok 6.5.

15:15 USA – Kanada (pozri kurzy v Tipose)

Jasná voľba hneď na úvod MS aj podľa nemenovanej televízie. Stretnú sa malý s veľkým hokejovým bratom a o tom, kto bude ťahať za aký koniec na našej strane veľkej mláky, sa nás budú snažiť presvedčiť hneď v prvom zápase celého turnaja. Keď sa pozriem sa súpisku USA – prvé meno čo ma oslovuje a určite si ho všímajte - Dylan Larkin. Nováčik Detroitu Red Wings, šikovný hráč s rýchlymi rukami aj nohami, rovnaký počet bodov v tejto sezóne ako náš najjagavejší Trto. O Kanade asi niet moc čo, vieme že aj s „D“ tímom by mohli hrať proti nášmu Ačku „vyrovnanú“ partiu. Kapitán Correy Perry a ďalší si chcú zase vypýtať vstupenku do trojzlateho klubu, ktorá nie je pre hocikoho (Jano Laco mu to v 2012 pokazil). 

19:15 Česko - Rusko (pozri kurzy v Tipose)

Čo lepšie si na pohodový piatkový večer želať, ako ďalší súboj bratov. Pre zmenu našich, bývalých. Tento rodinný súboj je na piatkový večer po odpracovanom týždni lepšia oddychovka, ako si vlasy trhať pri zápase našich. To nás čaká v sobotu. Česká súpiska opäť nesklamala, či budú však naši stále bratia za Sekáčov alebo Kašparov po zápase, nám ukážu až nadupaní a nabudení domáci. Láďa Vújtek to zobral z ostra a do svojej druhej domoviny (kedysi trénoval Jaroslavľ) si so sebou priviezol rovno 16 nových mien. Bude Čech na Rusa stačiť? Čo ja viem? Hlavne si to nenechajme ujsť. Navyše je v českej zostave aj môj menovec, no nefandi im.

Deň druhý - sobota 7.5.

11:15 Slovensko – Maďarsko

A je to tu deň D opäť Hokejovej republiky a náš už druhý prvý zápas proti feferónom na MS v hokeji. Vyspali sme sa z opice po víťazstve Czechia nad Panarinom a spol. a veríme, že šoky sa nebudú opakovať v každom hracom termíne. Čas nie je ideálny, ale kto by si nepozrel ako ukážu Rewaye Maďarom čo si o ich účasti v A kategórii myslíme my, hokejoví odborníci? Zvlášť, keď sa môže reálne jednať o súboj o záchranu hneď v úvode MS, nesmejte sa je to tak. Kde sú tie časy, kedy sme čakali, že príde ešte nejaké útočné delo a lá Žigo? (V dávnej minulosti.) Cígerovmu výberu ale veríme, má kvalitu.

15:00 Lotyšsko – Česko

Nevyspytateľný zápas pre Plekanca a spol., Lotyši vedia zaskočiť a našich susedov pravidelne vytrápiť. O tom, že aj nás vieme už niekoľko rokov, bratia to niekoľko rokov len zisťujú. Minulý rok im pod drobnohľadom Boba a Bobeka pomohla už skoro vosková fugurína, nestarnúci Jarda Jágr, uvidíme ako bude tentoraz.

Deň tretí - nedeľa 8.5.

11:15 Maďarsko – Kanada

Vynikajúci zápas na nedeľné dopoludnie. Lepšie ako politické diskusie o tom ako super nám bude, si môžeme vychutnať hokejovú školu v priamom prenose a ukážku toho, ako sa dáva nakladačka Maďarom (ak by to nám náhodou tesne nevyšlo). Dobrá voľba k nedeľnému obedu. K nemu si môžete tipnúť, či budú Kanaďania majstrami sveta. 

19:15 Francúzsko – Slovensko

Poobede odporúčame šlofíka a oddych pred večerom. Pojedači obojživelníkov vedia zahrať proti nám čoraz lepšie, ešte stále sa mi hmýria pred očami a ušami Da Costa, Treille, Treille, nestarnúci Huet. Keď sa však pozriem na súpisku celkovo, francúzska liga nám predsa nemôže robiť problémy, my máme Jurča. Takže opäť SLOVENSKO DO TOHO!

Deň štvrtý - pondelok 9.5.

19:15 Fínsko – USA

Určite vynikajúci zápas na najhorší pracovný deň v týždni. Večerná chuťovka sľubuje skvelý súboj Fínskej a Americkej najvyššej korčuliarskej školy. O tom, že Fíni sa rodia rovno s korčuľami a nemusia mať na to ani štadióny, stačí pár tisíc jazier, vedia už aj amíci. Asi tiež počúvajú slovenských komentátorov rok čo rok. Súpisky oboch tímov budia rešpekt, ešteže ich nemáme v skupine..ups žiaľ máme.

Deň piaty - utorok 10.5.

15:15 Slovensko – Nemecko

Kto je v práci má smolu, kto je v práci a bude a môže sledovať, plusový bod. Tretí zápas našej družiny už bude na 120% (tie predtým tiež vyhráme). Konečne sa chytia naše dve útočné krídla z NHL a Rewayove nečakané pasy Bakoš uprace do siete rovnako ako v príprave proti Dánom. Tento zápas sa oplatí vidieť a riskovať pritom napomenutie od šéfa. Mladý talent Draisaitl, či večný reprezentant Gogulla nebudú problém.

19:15 Neviem ako Vás, mňa večerný program nezaujal, kto sa má pozerať dookola na Maďarov na korčuliach?

Deň šiesty - streda 11.5.

15:15 Slovensko - Bielorusko

Ak všetko pôjde hladko, rozdáme si to s Bielorusmi na férovku o štvrťfinále. Opäť bratia Kosticynovci, Komarov, v bránke starý dobrý Koval, niektoré veci sa proste nemenia. Veríme, že Kitarov si zahrá a zaspieva spolu s Drozdom a so spoluhráčmi na ceste domov, kam ich pošlú predčasne naši vynútení generační náhradníci. Keby raz ten Majo Hossa omladol.

19:15 Švédsko – Kazachstan

Večer nám skôr televízie ponúkajú opäť Maďarov (prečo asi?) tentokrát s Fínmi, čo by mohlo byť malé deja vu na zápas paprikášov s javorovým sirupom. Radšej by som odporučil pozrieť Švédov, nakoľko je už šiesty deň a ešte sa táto tradičná hokejová krajina v mojom výbere neobjavila. Nevadí, že hrajú s Kazachstanom, aspoň si môžeme pozrieť priamu konfrontáciu výberu jedného tímu KHL (Borisa z Astany) proti tradičnej Švédskej kvalite – nasadili skutočne omladinu.

Deň siedmy - štvrtok 12.5.

19:15 Rusko – Dánsko

Domáci pod tlakom a povzbudení návratom Lajky vyzvú Dánov, ktorí si dlhodobo udržujú spodné priečky A skupiny MS a nebude zrejme tomu inak ani tento rok. Traja hráči z NHL nevytrhnú zub ruskému medveďovi z krajiny obľúbeného nápoja, ktorí u nás nežné pohlavie pije s džúsom. Pozerajte, len ak naozaj musíte každý deň aspoň jeden zápas MS vidieť. 

Deň ôsmy - piatok 13.5.

19:15 Nemecko – Bielorusko

Ani nevieme ako a s hokejom nám ubehol celý pracovný týždeň akosi rýchlejšie. A to chcel niekto múdry zrušiť jednoročný cyklus MS. Blázon. Na piatkový večer máme súboj našej skupiny, obaja súperi už utrpeli porážku od Slovenského čierneho koňa turnaja, ako mu po novom hovoríme v Power Rankingu na Takurcitee – aspoň do zápasu s Kanadou. Nemci nemôžu vypadnúť, Bieli Rusi sa musia mať preto na pozore. Slovensko chvalaBohu v piatok 13. nehrá. V Tipose nájdete aj príležitosť hrať o to, ktorý z týchto dvoch tímov skončí na MS lepšie. 

Deň deviaty - sobota 14.5.

15:15 Rusko – Švajčiarsko

V sobotu odporúčame až popoludňajší program, zápas domácich s helvétmi môže byť dobrým predkrmom pred večerom. Švajčiari už každoročne ponúkajú nudnú kvalitu, s výnimkou jedného finále. Vodkopíči si teda namiešajú kvalitný nápoj a hybaj rozbíjať tvrdý švajčiarsky betón, ktorý sa pokúsia rozobrať ako matriošku.

19:15 Kanada – Slovensko

Škoda, že s nimi nehráme priamo v play-off, hoci Jano ani Laco už nechytajú. I keď prvý menovaný mal viac smoly s nimi ako ten druhý. V každom prípade nás čaká prvý a azda najväčší favorit (aspoň pre mňa). Pre neskúsených hráčov skúška ohňom, ale čo tam po NHL, možno si chalani z Kanady pozreli joutube a par čísiel hudashow a budú chcieť jedno vidieť aj naživo. Podmienka – Hudáček musí chytať, inak prehráme.

Deň desiaty - nedeľa 15.5.

19:15 Slovensko – Fínsko

Nešťastný výber pre náš tím, na Fínov to nevieme. Nemám nič proti severanom, ale doteraz im nemôžem odpustiť Vancouver a preto dúfam, že práve im, tu a v tento deň, konečne vytrieme kocúra. Veď Radivojevičovci, Bartečkovci, Kopeckí (nič proti nim) už v tíme nie sú a novo tvoriaca sa družina si možno poradí lepšie. Každý bodík dobrý.

Deň jedenásty - pondelok 16.5.

15:15 Kanada – Francúzsko

Z núdze cnosť.

Deň dvanásty - utorok 17.5.

11:15 USA – Slovensko

Ten kto navrhoval časy zápasov nemá rád pracujúci ľud. Absolútne nevyhovujúci čas, ale možno nám v tom zápase už nepôjde o nič, možno o všetko. Proti USA sme ako na striedačke, raz hore a raz dole. Vieme však akým smerom sa uberá hokej tam a kde sme my a preto vieme aj to, že reálne môžeme držať s nimi krok len vtedy, ak to preženú s Ruskou vodkou. Predsa len im už o veľa nepôjde o nič a mladíci v Európe (aj keď v Rusku) budú možno navnadení aj na iné veci, ako je len naháňanie gumy po ľade.

19:15 Rusko – Švédsko

Ťažká voľba z dvoch kvalitných zápasov padla práve na tri korunky a Rusov. S pribúdajúcimi zápasmi bude stúpať aj kvalita a tu už pôjde do tuhého aj pre Radulova a jeho veselý úsmev. Tlak na domácich bude extrémny a my aj z vlastnej skúsenosti vieme, že to môže dopadnúť aj inak, ako by si všetci želali. V každom prípade obaja súperi už budú poškuľovať po možnom súperovi do štvťfinále a omylom si vyhliadnu chalanov z hokejovej republiky.

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár