Predpovede na kľúčové otázky Majstrovstiev sveta 2016

06.05.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Nikolaj Ehlers a Marek Bartánus v poslednom prípravnom zápase. Od dnes ideme naostro.  (photo: SITA/Marko Erd)

Nikolaj Ehlers a Marek Bartánus v poslednom prípravnom zápase. Od dnes ideme naostro. / (photo: SITA/Marko Erd)

Určite poznáte firemné tipovačky na športové turnaje podobné majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji. Dáte výsledky do tabuľky, kto vyhrá, berie bank. U nás vo virtuálnej redakcii sme to urobili inak. Spísali sme kľúčové otázky začínajúcich sa MS 2016 a ponúkame na ne odpovede. Vlastne skôr predpovede. Aj u nás sa ukáže o dva týždne a jeden víkend, kto sa tomu rozumie najlepšie. Viťaz získa obdiv redakcie a prvý drink pri najbližšom tímbuildingu.  

Porazí Slovensko v prvom zápase nováčika z Maďarska?

Dlho si nepamätám taký polarizujúci zápas na úvod turnaja. Na jednej strane obava z totálnej blamáže, na druhej neboli tak dávno časy, keď sme outsiderom šupli sedmičku a šlo sa ďalej. My našim veríme. Do nohy. 

Proti ktorému silnému súperovi uhrá Slovensko v skupine najlepší výsledok? 

Ťažko povedať, či nedávna história, keď sme fasovali v príprave, dlhodobý rešpekt voči Severanom, alebo presvedčenie, že USA a CAN sú na eurokontinente občas "k mání" sa odzrkadľuje v ďalšom grafe. Ani jeden z nás neverí, že spomedzi tria favoritov Cígerovci najlepší výsledok uhrajú proti Fínom. 

 

Postúpi Slovensko do štvrťfinále?

Ehm, pri tejto otázke sa prehnaný optimizmus končí. Vy ste na tom ako? 

 

Získa Slovensko medailu na MS2016?

Na strane druhej, takmer 15% veričov v medailu z akéhokoľvek kovu je asi viac, ako by odhalil celonárodný prieskum verejnej mienky. 

 

Kto bude majster sveta?

Ak nemáte jasno vo farbách, zhrniem to: Fínom verí najviac z nás, za nimi sú pre nás favoriti Kanaďania a Rusi. Okrem nich to doprajeme už len Švédom. Čechom nie, Američanom, našim ani nikomu inému už neveríme. Inými slovami, ako obyčajne. 

 

Najlepší Slovák na MS2016 bude?

Julo Hudáček, Sekera, Réway a Tomáš Jurčo dostali hlasy. Najviac z nich Julo Hudáček, snáď nie preto, že prvý zápas začne na lavičke a možno si na MS ani nezachytá. Jeden z nás tipuje aj Samka Petráša, ktorý bude otvárať dvere na striedačke. Vtip by ste od nás nečakali, všakže? :) 

Slovensko skončí na ktorom mieste? 

Priemerne si redakcia TakUrčitee myslí, že dopadneme presne medzi ôsmym a deviatym miestom. Viac umiestnení si ale získali pozície mimo osmičku pre playoff. Vaše tipy môžete pokojne napísať do komentárov. Veríme našim, alebo neveríme? 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár