Pozápasové štúdio: Francúzsko - Slovensko 1:5

08.05.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Marek Bartanus a Andrej Meszaros sa spolu s ostatnými postarali o príjemný hokejový víkend. (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Marek Bartanus a Andrej Meszaros sa spolu s ostatnými postarali o príjemný hokejový víkend. / (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Vitajte v pozápasovom štúdiu na TakUrčitee. Keďže sme virtuálna redakcia, nepotrebujeme stolík pred kamerami, púder ani reklamné brejky. Nie sme limitovaní dvoma stoličkami pre hostí, ale len dostupnosťou Internetu a mobilnej aplikácie. Elektronickú ceruzku nemáme. 

Francúzsko - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Najprv spravodajsky: Francúzsko - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), aj druhý zápas na MS v hokeji v Rusku Slovensko vyhralo. Ako sme zápas videli pri televízoroch my, si rozoberieme práve tu a teraz. Prezentovali sa Telovýchovný vedúci (bohumil), Mišo Hudák, Vlado Kurek, Martin Ferianec, Richard Hanzlík, Andrej Fuksa, Tomáš Turek, Šimon Kostrava.

Bohumil: Dva zápasy, šesť bodov a šesť víťazných tretín, skóre 9:2. Ako za starých dobrých časov. Sme vedeli, že? 

Richard H.: Ked nam dali súperov, ktorí ešte pred troma rokmi hrali hokej iba na kolieskových korčuliach...

Bohumil: Najlepší hráč súpera ešte v ani jednom zápase na MS nebol brankár. Dva zápasy po sebe sme to už dlho nedokázali.

Vlado K.: Áno, tak. Ja som teda príjemne prekvapený. Najmä dnes. Mám pocit, že sme videli lepšiu verziu našej budúcnosti. Snaživý hokej.

Tomáš T.: Veľmi dobre sa mi na náš hokej pozerá. Jednoduché a zároveň pekné.

Richard H.: A Francúzi sa snažia menej ako na turnajoch, kde môžu aj vypadnúť.

Mišo H.: VSŽ odchovanci dnes 1+3

Vlado K.: Bez veľkých hviezd nemôžeme ísť do týchto zápasov so stresom povinného favorita a dnes sme ukázali, že s tým vieme pracovať. Aktívne od prvej minúty, s kvalitnou obranou. To, čím nás kedysi trápili Nemci a Švajčiari, začíname sami hrať

Bohumil: Zatiaľ hrajú celkom v pohode, zdá sa byť výhodou mať veľa skúsených obrancov. Súperi majú strely, ale šance ani nie. Tretia tretina sa dohrávala.

Vlado K.: Na obrancoch je to postavené. Bez Sekeru a Graňáka by sme boli vo väčších problémoch.

Bohumil: Viedenský dnes 0+3.

Richard H.: Hudáček > Konrád

Vlado K.: Hudáček na mňa pôsobil prekvapivo neisto prvú polovicu zápasu.

Bohumil: Na mňa pôsobil prekvapivo neisto vzhľadom k faktu, že dostal len jeden gól.

Tomáš T.: Chcel tromfunúť brata v palicovej ekvilibristike.

Vlado K.: Daňo s Réwayom nemajú správneho tretieho hráča k sebe.

Bohumil: Možno nemajú, ale vyhrať dva zápasy bez produktivity prvého útoku sa počíta. Neviem, koho by som k nim odporučil z výberu, ktorý tam tréneri majú.

Andrej F.: Takto by som si vedel predstavit výkon aj v ďalších zápasoch a stačiť by to malo na Nemcov a Bielorusov. Zase na druhej strane Francuzi nepredviedli žiadne terno.

Bohumil: Bielorusi ani Nemci prvé dva zápasy nehrali tiež nič extra, snáď im to vydrží.

Vlado K.: Tiež neviem koho k ním dať. Asi nikoho. Radšej nech zamestnávajú súperov prvý útok. Aj tak je to postavené viac na naších obrancoch. A myslím, že Konrád určite nastúpi do ďalšieho zápasu

Bohumil: "Dneska dosť kusali," Libor Hudáček. Mne sa ani nezdalo.

Vlado K.: Tentokrát by som aj celkom súhlasil s tým, že súper hral to čo sme mu dovolili.

Mišo H.: Ešte je možnosť vypadnutia do inej kategórie?

Richard H.: Iba ak Maďari vyhrajú dva zápasy.

Bohumil: Stačí skončiť tretí od konca a pod nami Francúzi a Nemci. Ale Maďari nemzískajú sedem bodov. Podľa mňa Sme zachránení! Jurčo s Viedenským majú +4 v plusmínus hodnotení, Jurčo je 4. najproduktívnejší hráč zatiaľ po dvoch zápasoch všetkých tímov (1+3).

Vlado K.: Myslím, že so štatistikou počkajme až ná zápasy s lepšími mužstvami. Ale to, že zámorie a skúsenosť sú vidieť asi nie je prekvapenie.

Bohumil: Je isté, že počet fanúšikov slovenského hokeja sa zdvojnásobil po prvom víkende. Najbližšie zápasy s Nemeckom a Bieloruskom ako vidíme?

Richard H.: Podla mňa to pôjde podobne ako v prvých dvoch. Niečo : 1. A určite od zápasu k zápasu!

Vlado K.: Vôbec neviem. Myslím, že stále Cígerovcov ešte spoznávame. Ale ak obrana bude hrať svoje a ostatní budú makať, tak by sme mohli obidva zápasy neprehrať.

Tomáš T.: Podobne ako Rišo. Tiež mám pocit, že nie sú až tak prísne viazaní taktikou, hlavne v útoku, a tá hra ich viac baví a ide to. V obrane hrajú jednoduchšie, sem-tam sa vrátia k našej klasike, riešiť to "futbalovo", ale dnes toho bolo menej ako s Maďarmi.

Šimon K.: Nemcov dáme, zlepšujeme sa od zápasu k zápasu a s kvalitou súpera rastie náš výkon.

Bohumil: Ďakujem, chalani, za krátky rozbor v pozápasovom štúdiu. Vidíme sa na Internete v utorok na konci pracovného času. #Slovenskoooo! 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár