Pondelkové Tréneroviny - Ten pocit, keď už o nič nejde

09.05.2016 / Richard Hanzlik
Mitchell Schet a Martin Ševela po zápase, v ktorom Trenčín potvrdil titul. (photo: SITA/Marek Mrviš)

Mitchell Schet a Martin Ševela po zápase, v ktorom Trenčín potvrdil titul. / (photo: SITA/Marek Mrviš)

Posledné ligové zápasy sú často ako posledné dni na strednej škole. Už aj tí hráči majú problém sa namotivovať a každý sa vidí s tou svojou lasičkou niekde v Budaji. Nemusíme sa už asi tváriť, že v tej našej lige ešte o niečo pôjde s výnimkou boja o štvrté miesto, ktoré zaručuje hráčom kratšiu dovolenku a viac zápasov počas leta, čo na druhej strane spôsobí únavu a horšie výkony v lige. Takže díky za také predkolá v Azerbajdžane. Titul ide podľa očakávaní zase do Trenčína, aby miestnym nechýbal Stanley Cup, ktorý v lete na Pohode uvidíme iba v prípade, že ho Kaščák niekomu ukradne. K hedlajnerom festivalu sa mala pridať aj FK Senica, o ktorej sa hovorí, že by aspoň tam mohla začať vyhrávať. Ideálne nad ránom na priečnej flaute. S ligou sa rozlúči FK Skalica a povedzme si, že zaslúžene. Vyskúšali, nevyšlo. Radšej nech zostanú pri tých trdelníkoch.

Ak ste si pomedzi všetkých tých 256 hokejových zápasov nechali utiecť piatkovú predohrávku v Poprade medzi Žilinou a Skalicou, dobre ste urobili. Žilina síce vyhrala, ale v neutrálnom prostredí to bolo naozaj utrpenie pre oči, uši a pravú modzgovú hemisféru. V Trnave už asi pípla najkrajšia SMSka, takže hráči zase vedia, čo majú hrať. Prišli Michalovce a ich prdel spoznala stredovek.  Prehra Senica s Podbrezovou už by mala ísť do Modrého z neba. Vilko, ty im musíš pomôcť. Pred dvoma mesiacmi by Ružomberok s ViOnom vytrel podlahu v Koniarni, ale kdeže sú časy dávno minulé. Tentokrát to bola len remízka. Myjava si výhrou nad Dunajskou Stredou zabezpečila štart v Európe. Dohrávku zabezpečila súboj o majstra, ešteže ho dali pred hokejovým zápasom. Trenčiansky masaker na Pasienkoch rozhodol o titule už oficiálne. Aj keď teda fanúšikov AS to už asi až tak nebaví vzhľadom na početnosť na tribúne.

MŠK Žilina - MFK Skalica 1:0, 533 divákov

Žilina musela využiť Popradský exil, lebo na svoj štadión nasadí umelý trávnik. Čo určite kvitujú všetci ortopédi z okolia mesta. 8 z 13-tich ho odporúča pre kĺby a členky, tí zvyšní sú platení Všeobecnou zdravotnou a je im to jedno. Žilinský vysokohorský štadión asi neznesie prírodnú trávu, rovnako ako 2758 m.n.m. postavený Estadio Matush Tschak v Trenčíne. V zápase mala Skalica asi posledný reálny pokus zamiesiť v boji o ligu a napriek  šanciam sa nedokázala dostať do vedenia vtedy, kedy mala. A tak druhý polčas ligovú niť Skalice uťal Haskič. Skalica môže ľutovať streleckú  malomocnosť. Mať útočníka vo forme, možno by tú ligu nakoniec aj zachránila.

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 3:0, 4750 divákov

Neviem, aký spôsob dopravy zvolili hostia z ďalekého východu, ale podľa herného prejavu by som to tipoval na maratón s prvkami tabaty a ciabattu s klobáskou. Navyše Detetrisovi to tam začína padať minimálne rovnako dobre ako Busquetsovi. Ešte možno aj toho Bera ponaháňa. V Chorvátsku na pláži. Hostia v Trnave neukázali takmer nič, a tak to boli veľmi ľahké tri body do tabuľky. Zápas rozhodol hneď prvý Schranzov gól a konečne sa na ten futbal dalo aj pozerať. Spartak hral navyše takmer v plnej sile. Otázny je len Cléber, ktorého zdravotný stav je utajovaný ako trvalý pobyt Elvisa Presleyho. O rok na titul. Verí aj tá povestná upratovačka.

FK Senica - ZP Šport Podbrezová 0:1, 867 divákov

Jednoznačne skokan jarnej časti sezóny zase raz padol. To znamená už sériu 14 zápasov bez víťazstva. Keby sa liga hrala ešte mesiac, majú v Senici čo robiť so záchranou. Podbrezová využila štandartku, na domácich padla deka, v ktorej bol zabalený Jopo s Verou, a to už sa ťažko zdvíha. Aktivita bola, ale všetko umenie končilo 20 metrov od Kuciaka. Bol by som zvedavý, čím tak Senica urazila futbalovú šťastenu, lebo to už ani vtipné nikomu nie je.

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 3:0, 1259 divákov

Otázku, komu v sobotu na obed fandili fanúšikovia DAC máme zodpovedanú. Otázka, prečo hráči DAC hrajú tak, ako hrajú, máta asi viacerých obyvateľov južnej časti pologule. Poľahky darovali domácim priestor a ich finálna fáza bola rovnaká ako v posledných zápasoch. Osobné súboje si pochvaľoval aj Marič, asi jeho hráči trénujú viac calcetto, ako veľký futbal. Možno, ak by Myjava aj brankára odvolala, nedali by hostia gól, lebo by sa s loptou motali okolo pokutového územia. Myjavskú európsku poistku upiekol jej kapitán Pekár s bilanciou 2+1.

MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 1:1, 1268 divákov

Prvoligová istota v zadnom vačku rifiel futbalistov Zlatých Moraviec a s ňou prichádzajúca pohoda spôsobili, že prvý polčas nevyšiel úplne podľa očakávaní. Boli to hostia, ktorí kontrolovali hru a tlačili sa do šancí ako správny komunálny politik. Kuzmov gól bol z kategórie česká ulička a hostia sa vypli až v polčasovej kabíne. To naopak domáci už nemohli hrať horšie, začali behať a tlačili svojho súpera. Ďubekov banán by sa nestratil ani v LIDLi počas kolumbijskeho týždňa, ale viac už oranžáda nevymyslela. Lačného forma je tam, kam chodia každý mesiac aj naše dane, Jakubko môže akurát vo večerníčku zapínať tú lampu, keďže vysoký je dosť.

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:4, 2847 divákov

Ak toto bola taktika, ako poraziť Trenčín, tak to potom klobúčik dole a jeden kebab v placke poprosím. Všetko to odštartovala chyba asi najhoršej posily Slovana za posledných 140 rokov De Kampsa, z ktorej vyplynul Van Kesselov gól. O minútu blafákom zvýšil Schet na 2:0 a aj keď sa Slovan snažil, tak to bolo celé v kŕči ako po odbehanom maratóne. Navyše sa zase zranil Vittek, čo snáď otvorí dvere na Euro Berovi. Trenčínu možno pomohla pondelková facka od Trnavy a aj keď ani teraz to nebol jeho najlepší výkon, na to sa stávkové kancelárie a SFZ pýtať už nebudú. Otázka do budúcej sezóny je, či sa nájde klub, ktorý preruší začínajúcu hegemóniu AS.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár