Pozápasové štúdio: Slovensko - Bielorusko 2:4: Ice-time? Ice tea s trpkou príchuťou

11.05.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Július Hudáček a puk v bránke.  (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Július Hudáček a puk v bránke. / (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Zápasy hrané v pracovnom čase Slovákom v Petrohrade nesadli. Nielen, že prehrali obidva, podarilo sa im fanúšikom pri domácich televízoroch aj poriadne nasr...diť. Ja som pre iné pracovné povinnosti musel zápas proti Bielorusku vynechať, kolegom to ale nezabránilo aby počas a po zápase virtuálne nepunditovali. Výsledok som prepísal......a očistil od emotívnych výkrikov bolesti. Komentujú Mišo Hudák (ako zastupujúci moderátor), Martin Ferianec, Andrej Fuksa, Michal Mácsai a Richard Hanzlík. 

Slovensko - Bielorusko 2:4

Mišo H.: Drahí priatelia, keďže telovýchovný vedúci dnes nemôže, budem vás dnes žiadať o kritickú analýzu ja. Dlho pred zápasom vieme zopár drobných vecí. Tomáš Hrnka včera poskytol rozhovor pred zápasom pre hokej.sk aj o tom, že pre budúci sezónu si bude hľadať niečo lepšie ako Košice a hľa, šampionát sa pre neho skončil. This is what you get, This is what you get, This is what you get when you mess with us, spieva Thom Yorke z Radiohead v klasickej kompozícii Karma Police.

Martin F.: Kurz na odvolanie Cígera klesol z 35 na 20. Aký bude po dnešku?

... 

Mišo H.: Réway /#10) s Daňom (#56) sú ešte deti. Jeden hrá na seba, druhý sa mstí. Myslíte, že Réway by mal dostávať toľko priestoru aj keď mu vyslovene nejde?

Andrej F.: Jediný problém Réwaya je, že hrozne sebčí. Keď prihrá, je radosť na to pozerať. Ja som takýto výkon od neho čakal. Ten Marko je fakt premotivovaný.
 
Mišo H.: Aj na MS aj v ligách je veľa mladých hráčov, ale v reprezentácii Slovenska sa zišli dvaja mentálne nezrelí útočníci. Opäť situácia, keď nenápadní hráči vybojovali situáciu a pásmo a boli vystriedaní Réwayom, ktorý prehral buly a nič nespravil v útočnej zóne. To čo včera chýbalo bolo dnes Marinčin tyč, Sekera gól. Malí mladí útočníci by to krútili donekonečna. Ešte že im Sekera vzal hračky.
 
...
 
Mišo H.: Obrovský luxus posielať na presilovku ako prvých neproduktívnych útočníkov. Je tu možná korelácia medzi takmer najnižšou úspešnosťou využívania presilových hier? O chvíľu vypadneme z TOP20 v tejto disciplíne. Jeden Hudáček trávi príliš veľa času mimo bránkoviska, druhý Hudáček je svojim obkrúžením ľavého kruhu prečítaný snáď aj tímami v druhej skupine. Nerátal som to presne, ale viac prihrávok v druhej tretine bolo nedoručených ako doručených. Nejde o to koľko kľučiek Réwayovi výjde alebo nevýjde. Má veľký ice-time a minimálnu produktivitu v pomere k času. Navyše za nim treba veľa pratať, keď sa mu niečo nepodarí.
 
Martin F.: Znova dám do pozornosti štatistiku obrancov: 5 gólov z 12, plus ďalšie dva Jurčove teče striel od modrej. Zdá sa, že základný kľúč k úspechu na tomto turnaji je útok obrany. A aj obrana obrany. 
 
...
 
Michal M.: Ako môžeme takto vypustiť tretinu dva zápasy po sebe???????
 
Martin F.: Kurz na odvolanie Cígera? Aký je teraz? 
 
Mišo H.: Poďme to udržať v analytickom duchu priatelia. Na fňukanie sú tu hokejisti. Čo sú základné problémy tohto tímu, okrem Réwaya, to sa tu točí dookola už niekoľko dní. Zostávajúce zápasy Slovensko nastúpi proti tímom, ktoré majú na vysokej úrovni taktiku, disciplínu, pohyb, presilovky, efektivitu, súboje, nasadenie a určite je toho viac. Bude stačiť ak #10 a #56 dostanú ice-time okolo 27 minút?
 
Martin F.: Stačilo by, keby dostali ice tea.
 
Mišo H.: Ice tea, dobre, ale buďme konkrétnejší. Aká príchuť?
 
Martin F.: Trpká.
 
Mišo F.: Je možné sa z turnaja odhlásiť ako to urobil dajaký dedinský fodbalový klub?
 
... 
 
Mišo H.: Myslím, že najdramatickejšia správa slovenského hokeja posledných dní nie sú dve prehry. Veď podľa prianí majority priaznivcov malo prísť k vypadnutiu. Záchrana je zabezpečená. Ja to uzavriem: Slabá mentálna odolnosť, nedisciplinovanosť v nesmiernom protiklade k deklaráciám a slovám. Družstvo je skromné v pohyboch, súbojoch, dôraze, využívaní presiloviek, vhadzovaniach, ale napriek tomu hráči ovplývajú nadrozmerným sebavedomím. Ešteže sa o pár dní začínajú série konferenčných finále NHL!
 
Richard H.: Jediné pozitívum je, že sa v playoff nemusíme nervovať, že nás Česi vyklepú :)
Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár