Bez veršíkov, bez príkras a bez humoru

13.05.2016 / Stewo Biroš
Čoraz dlhšie sú tváre fanúšikov. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Čoraz dlhšie sú tváre fanúšikov. / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Dnes bez veršíkov a humoru, krátko, svižne, a hlavne tak ako to je.

Patríme o patro níž?

Slovensko je v skupine A ako primár na chirurgii, ktorý na to nemá, napriek tomu sa ale na danom fleku dokáže udržať, lebo lepšieho v okolí niet, a ak aj hej, tak to nechce robiť, lebo všetci vieme prečo. Nikdy nedokážem fandiť niekomu, kto frajeruje skalpelom na mieste kde nepatrí, navyše za okupovaný flek berie luciferské lóve a pod onou britvou mu pravidelne hynú chudáci, čo mu priam slepo verili. Keď na niečo nemám, musím bojovať, aby tomu tak nebolo, alebo to jednoducho zabaliť, a ísť o patro níž.

Český hokejový chirurg nepoloží vieru národa v neho dúfajúceho, hoci mu Švéd už zaživa páre gule i črevá, naopak, zomkne sa a bojuje o život tak, že obráti zápas a téner severanov totálne dominujúcich v 1.tretine odrazu prosíka o tajmaut aby tí jeho na ľade prežili. Toto nášmu naturelu priam geneticky chýba a navyše neférovo a pravidelne ospravedlňuje svoje lapsusy po spackanej operácii infantilitami typu „toto sa nesmie opakovať“ alebo „každý si musí vstúpiť do seba“.

Že sa nám nedarí? Vieme, čo znamená dariť sa? Pre svätého Alaha! Keď nastúpim proti Djokovičovi na kurt a z tenisu ovládam podanie, aj to len zdola, môže sa mi dariť alebo nedariť? Keď čítam tie cipoviny o „nedarení“, dostávam menzes a vyrážky na skrote. Nám sa malo niečo proti Bielorusom a Nemcom dariť??? A povedzte mi čo? Mali sme tlak, nastrelili sme 4 žrde?

Nemôžem drukovať niekomu, kto ma pravidelne sklame a zároveň i bohapusto klame. Viete, prečo Slovensko nepostaví vlastný tím na Svetový pohár? Lebo by sme dostali v každom jednom zápase osmičku.

A to som nepovedal ja, ale Tatar.

Hej, sme v Áčku len preto, že je tam 16 mužstiev, z ktorých sú aspoň štyri do počtu. A nebuďme falošní fandovia a patrioti. Keď prídu MS, každý je Jánošík, keď treba prísť k volebnej urne, pol národa má dvojkríž v paži.

A ešte jedno. Neplačkajme, že sme malý štát. Fínov je čosi cez 5 miliónov a pozrite sa na draft NHL.

JaJudáš

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár