Denný sumár bez stresu 9: Televízory zadarmo nebudú

15.05.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Doteraz najsexi záber z Petrohradu. (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Doteraz najsexi záber z Petrohradu. / (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Sumár dňa je súhrn diania na MS 2016 v Rusku. Niekedy chvalabohu, inokedy žiaľbohu. Dnes skôr žiaľbohu, Slovensko včera hralo ďalší zápas. CAN - SVK 5:0, ale nebolo to také vyrovnané, ako naznačuje výsledok. Ostatné zápasy, aby sme bez stresu zhrnuli naozaj všetko, skončili takto: HUN - BLR 5:2, KAZ - LAT 1:2, RUS - SUI 5:1, NOR - SWE 2:3, FIN - FRA 3:1.

Víťaz dňa - Marketing TPD

Je možné, že ste zaregistrovali marketingovú aktivitu známeho predajcu domácej techniky. Kúpte si pred MS 2016 televízor a keď Slovensko získa titul majstrov sveta, všetky peniaze zaň vám vrátime. Po včerajšku je jasné, že marketingový riaditeľ TPD sa o prácu báť nemusí, môže chodiť aj naďalej do práce bez stresu. Neviem, koľko prijímačov v akcii predali, faktom ale je, že nikomu nebudú musieť nič vracať. Proti Kanade bol slovenský výber totiž akurát tak sparingpartnerom.

Pritom prvá polovica zápasu nevyzerala opticky až tak zle. Pravda, len pre totálnych optimistov. Občas sa Slováci ocitli aj pred Talbotom, mali dokonca niekoľko sľubných šancí, keby premenili dve a neprehrávali by, nemohol by sa nikto čudovať. Akurát by nás Česi obvinili, že sme im ukradli ich kus štěstíčka. Dravecký nedal ani z bránkoviska do prázdnej klietky, po typickom faule Marka Daňa a premenenej presilovke sa zápas zmenil na tréning.

Kanaďania preukázali veľkú dávku empatie a fair play. Keby chceli, mohli Slovensko včera poraziť, ako Rusi Dánov zo dva dni predtým. Desiatka by sa do našich zmestila, keby Kanada hrala na plný plyn. Cígerov tím by som ale nezatracoval. Stále je totiž v hre o štvrťfinále. Môže sa tam dostať aj jednoduchšie, ako si dnes myslíte (viac o kúsok nižšie). Majstrami sveta ale celkom isto nebudeme, nie ak na turnaji hrajú 4 mužstvá na úrovni Javorov. Rusi, Česi a Fíni sú v inej hokejovej lige, ako Švehlova selekcia.

Nešťastník dňa - Kazachovia

Nehrali vôbec zle, títo Kazachovia v Moskve. Čechov mali na dostrel, punditi po dvoch tretinách hádali remízu. Rusov takmer pokorili, v bláznivom zápase prehrali 4:6. Včera ale v kŕči podľahli Lotyšom v existenčnom dueli 1:2 a tí ich poslali.. poslali do skupiny B pre budúci rok. "Kazašská onania", ako bezprecedentné preťahovanie sa medzi A a B skupinami rok čo rok označil kolega Petro v Power rankingu, pokračuje. Dovidenia o dva roky, drahí Boratovia.

Tri hviezdy dňa, s krátkym vysvetlením

Tretia hviezda - Michal Hreus (SVK)

Hosť televízneho štúdia RTVS sa včera blysol hneď niekoľkými postrehmi. Vlastne nie, on sa blysol ešte pred nimi. Zo dve otázky Jána Hudoka začal odpovedať nám dobre známym Tak Určitee. Ďakujeme, veľmi si vážime, že na nás myslíte aj v priamom prenose pred státisícmi divákov.

Druhá hviezda - János Vas (HUN)

Dva góly a +3 v kritickom zápase pre Maďarov pre Jánosa znamenajú, že južania stále žijú. Dokonca sa mi zdá, že by nam mohli ešte výrazne pomôcť. V pondelok hrajú s Nemcami a keby ich chceli poraziť za tri body, sú zachránení bez ohľadu na utorkový zápas Bielorusov s Francúzmi. Motiváciu teda majú výbornú. Ak by sa im to podarilo, Slovensku by stačila akákoľvek výhra v hociktorom z najbližších dvoch zápasov, lebo osem bodov by stačilo na 99% na postup do zápasu proti Čechom, inými slovami do štvrťfinále. Budeme držať prsty HUN? Budeme!

Prvá hviezda - Martin Marinčin (SVK)

Najzábavnejšou disciplínou včerajšieho nerovného súboja s Kanaďanmi boli prestávkové a pozápasové rozhovory. Po prvej tretine Patrik Lušňák doslova lapal po dychu a ledva zo seba dostal pár slov, po druhom Vladimír Dravecký zhodnotil, že treba pokračovať ako dovtedy a dostať ich pod tlak (prehrávali sme 0:4) a po treťom Róbert Baráth pristavil Martina Marinčina. Vysoký a včera mimoriadne vyťažený obranca (ice time cez 19 minút) bol nasr....dený ako po prehre na nulu od evidentne lepšieho súpera. Na každú z troch otázok redaktora odpovedal "Tak Určitee" a my sme doma pri televíznych obrazovkách nemohli byť nadšenejší. Ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme za toľko reklamy, hoci po nepodarenom zápase.

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.