Power ranking MS2016: Hulmiho Ukkolen, Kanada

23.05.2016 / Martin Petro
Patrik Laine s úsmevom, ktorý sa dá smelo označiť za kyslý. (photo: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin)

Patrik Laine s úsmevom, ktorý sa dá smelo označiť za kyslý. / (photo: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin)

Na úvod vtip, pretože vo zvyšku textu už nič smiešne nebude:

Čo má spoločné Titanic a Slovenská hokejová reprezentácia?

Vôbec nič. Jedno bol zaoceánsky parník, a to druhé je skupina aktuálne najlepších hráčov konkrétnej krajiny.

Toto je rozlúčkový Power Ranking. Majte sa pekne.

16. Kazachstan

Vedeli ste? Kazachstan je najväčší štát na svete uzamknutý vo vnútrozemí. Od roku 2009 je navyše uzamknutý medzi 16-tym a 17-tym miestom, a to bolí viac ako neprítomnosť pláží.

15. Maďarsko

Aj Maďari prišli iba na otočku. Zaznamenali však najlepší výsledok vo svojej histórií od čias Attilu Húna. Ten sa po hanbatej prehre so slobodným ľudom slovenským v hrobe otáčal.

14. Francúzsko

Najhoršiemu útoku turnaja citeľne chýbal trénermi opomenutý Karim Benzema. Aj kvôli tomu bol výber Francúzov tento rok takmer bezmena.

Im sa však pri ťažení na Moskvu nikdy bohvieako nedarilo, takže 14. miesto je C'est suffisant.

13. Lotyšsko

V priestore medzi Švédskom, Fínskom, Ruskom, Bieloruskom, Nemeckom a Českom nieto lepších hokejistov. Bravó Lotyško.

12. Bielorusko

Jediná susediaca krajina, ktorá je od nich hokejovo vyspelejšia, je Rusko. V Bielorusku dúfajú, že to tak ostane aj naďalej a Rusko bude stále iba susediace.

Je tak, Ukrajina?

11. Švajčiarsko

„Pre nás je v tomto roku prioritou Kanadský pohár. Či počkať, do Tímu Európy sa volajú iba hráči Únie? Ouha, bloody Arsch!“

10. Nórsko

„Pre nás je v tomto roku prioritou Kanadský pohár. Či počkať, do Tímu Európy sa volajú iba hráči Únie? Uüha, Fjorden Fjord!“

9. Slovensko

Po týchto výkonoch podpisujú naši hráči dvojcesťáky v najslávnejších kluboch planéty, takže vôbec neviem, čo sa sťažujete.

Okrem toho: sme vo Veľkej deviatke, Bondra je v Sieni, Šatan šéfuje Európe, Nemečka poslali do péčka, večne opitý Daňo sa konečne našiel v práčovni Ľadového Paláca a Igor Tóth dostane na ďalšom turnaji nový odtieň svetelného kužeľa.

Samé skvelé správy.

8. Dánsko

„Možno sme bradavica na ksichte Európy, ale na majstrovstvách Škandinávie sme práve skončili bronzoví. A každý vie, že Škandinávia je budúcnosť hokeja.“

7. Nemecko

„Dajte nám tak desať rokov a naša prvá reprezentačná lajna v zložení Ahmed Habibi, Ibrahim al-Assad, Abu Khalid Abdoulfattakh, Omar Mrdameeh a Yusuf Momo Muhammad vás vytlačí z piedestálov.“

6. Švédsko

Rozlúčiť sa s turnajom po výsledku 0-6?

To by sa takému Borgovi, Edbergovi, Wilanderovi, Enqvistovi, alebo Soderlingovi nikdy nestalo.

5. Česká republika

Posledný vzácny kov vyfasoval Čech v roku 2012 - ešte za trénera Adama Czika. Štyri hodiny po ňom sa z (o niečo drahšieho) železa tešil Slovák. Odvtedy obaja bratranci čakajú.

Na nás sa však medaile vešali naposledy, a to je jediné, na čom záleží, keď sa v zakomplexovanom Československu merajú vtáky.

4. USA

U, S, A. Tri písmená, z ktorých sa od Hodonínu po Cheb vyzúvajú sandále a opadáva strúhanka z lepeňákov. Keby bol formát MS odjakživa iba o nájazdoch proti Čechom, tak by mali Američania osemdesiat titulov.

3. Rusko

„To ste nám nemohli povedať, že ak by sme vyhrali, tak nám potrasie pravicou sám Vladimír Vladimirovič? A vôbec, kam má namierené tento nákladný vlak bez okien? Au, opatrne s tým bajonetom.“

2. Fínsko

„Hulmihö Ukkolen, Kanada. Hulmihö Ukkolen.“

1. Kanada

Vyhrať zlato v Rusku verzus prehrať s Ruskom o zlato v Kanade - to sú dva celkom rozličné pocity.

Niečo ako zahryznúť sa do čerstvých, na masle opečených lievancov plných javorového sirupu verzus nechať si zahryznúť do stehna podvyživeným polárnym medveďom.   

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár