Výsledky prieskumu čitateľov TakUrčitee: Kto má a kto nemá budúcnosť v hokejovej repre?

26.05.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Radosť po góle. Bolo jej málo. (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Radosť po góle. Bolo jej málo. / (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Možno si pamätáte, možno ste už vytesnili z pamäte, Slovensko hralo pred nedávnom na 80. majstrovstvách sveta v hokeji. Po ich skončení, respektíve po skončení pôsobenia výberu v reprezentačných dresoch v Petrohrade, sme sa vás pýtali, kto aký dojem vo vás, čitateľoch TakUrčitee a hokejových fanúšikoch zanechal. Urobili sme taký celkom neobjektívny no veľkosťou vzorky takmer reprezentatívny prieskum verejnej mienky o reprezentácii na MS. Dnes prinášame výsledky. 

Otázka bola jednoduchá a zrozumiteľná: Kto z uvedených má podľa vás budúcnosť pri národnom hokejovom tíme Slovenska. Možnosti odpovedať takisto pomerne zrozumiteľné. Má - nemá. Ako to teda dopadlo? 

Róbert Švehla, GM

Práca generálneho manažéra tímu, Roberta Švehlu, na vás nezapôsobila. Len čosi vyše 10% z hlasujúcich by ho odobrilo na ďalšie pokračovanie pri výbere. Možno je za tým absencia hráčov z NHL, prípadne komunikácia v medializovaných prípadoch Hrivík a Pánik. 

Zdeno Cíger, tréner

Tréner Cíger presvedčil takmer tretinu z vás. Kontrakt má platný aj na budúcu sezónu a podľa aktuálneho vyjadrenia bude pokračovať. Po MS 2017 budeme aspoň môcť porovnať, ako sa vaša spokojnosť s reprezentačným trénerom vyvíja. 

Brankári

Duo Hudáček - Konrád asi zaostalo za očakávaním, ktoré priznajme si, nastavil Ján Laco pred štyrmi rokmi vysoko. Brankár z Európy sa stal MVP celého turnaja a vlastnými betónmi položil základ pre striebornú medailu. Brankár Konrád len tesne preliezol cez 50% hranicu spokojnosti, Július Hudáček uspokojil takmer 9 z desiatich hlasujúcich. Na brankárov ste teda vinu až tak nehádzali.  

Obrancovia

Traja obrancovia s "approval ratingom nad 90% je slušná vizitka. Trojica skúsených za nimi hodnotení viac, ako 3/4 opýtaných pozitívne. Najlepšou skupinou hráčov na turnaji bola pre vás obrana. Len Juraj Mikuš a Ivan Švárny zaostávali v porovnaní s kolegami na modrej čiare. 

Útočníci

Aj traja útočníci sa dostali nad 90% v hodnotení potenciálu pre budúcnosť u fanúšikov na TakUrčitee. Jurčo s Viedenským, o tých nebolo pochýb, prekvapivo vysoko hodnodíte prínos Petra Cehlárika. Neodpísali ste ani Martina Réwaya a Marka Daňa, spolu s nimi Pavol Skalický sú pre 85% z vás perspektívni reprezentanti. Potom už spokojnosť klesala. Patrik Lušňák, Andrej Šťastný a Libor Hudáček majú budúcnosť podľa dvoch tretín z vás, zvyšných päť útočníkov v Petrohrade príliš nepresvedčilo, že by sme ich mali vídať na podobnom podujatí znova. 

Všetkým zúčastneným a hlasujúcim ďakujeme.

P.S. Vyžrebovali sme laicit@azet.sk ako výhercu štamprlíkov, zatiaľ sa neozval. Dáme mu čas do konca týždňa, ak sa neozve, v pondelok vyžrebujeme ďalšieho v poradí. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár